• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    CROPPCA
    CROPPCA --- ---
    Já sem momentálně na čísle 3-4 denně. A taky mám takové nutkání si po jednom dopitém jít vařit další. Což mě přívádí k myšlence že je optimální doba na to třetí.
    DIGGY
    DIGGY --- ---
    KACIQ: Vzhledem k tomu že sem teď nějakou dobu silně nestíhal, vypil jsem cca 1 litr/den, po hrnkách samozřejmě.

    Závislost, zatím ne, nebo nic nepozoruji. Když se k tomu nějak nedostanu, tak nemusim pít žádné kafe taky týden a nic se neděje.

    Max. co jsem zatim zkoušel ustát jsou dva plné kávovary, tedy cca 1,8 l, ale pak mi už opravdu začíná být špatně :D, fyzicky.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    MELOO: už sis vzpomněla? :)
    MELOO
    MELOO --- ---
    MELOO
    MELOO --- ---
    sladit kafe medem je prijemna vec, akomu s eto nelibi... tak vi co ses ebou*

    koootcho: ja sem to nekde videla, ja si vzpomenu!
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    btw kdyby někdo věděl kde v čechách koupit tohle kafe...budu rád za jakejkoliv tip

    případně 100g v pytlíku
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    AXTHEB: tak jsem měl čas to vyzkoušet až dneska v klidu a paráda!příště si udělám ještě trochu silnější, ale kupodivu je to takhle mnohem lepší...dík
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Ke kazdymu 'neredenymu' kafi (cili vsemu v cem neni vic mlika nez kafe;) s vyjimkou hospodskyho turka:)
    ZEMRELA_S_LETEM
    ZEMRELA_S_LETEM --- ---
    Když už padla řeč o vodě, měla by se správně voda ke každému druhu kávy? Třeba i k latté, cappuccinu?
    MERINO_GIRL
    MERINO_GIRL --- ---
    TUILE: Já se bála že je to nějakej druh anomálie kerej se ve společnosti zavrhuje:-D lidi se tomu fakt diví a já netušim proč....mě to přijde uplně normální:-)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    taj máš nějaký reference :)
    http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?r=test&c=990406_185352_test_pch

    ale chce to spíš od někoho půjčit, než kupovat.Jinak bych to vydrhnul pískem a čau...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    elektrolýzovou samozřejmě :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    no hele jak nesnášim ty teleshoppingy, tak babička mi dala nějakou elektrolízovou desku z teleshoppingu a ta mi djezvu krásně vyčistila (ve slaný vodě).

    Ty mlýnky jsem teď viděl v černý hoře, ale bohužel to byly takový jebky vachrlatý, jinak bych si jeden koupil.Jsem tuhle byl na takový veteš burze u nás a obyč mlýnky na kafe (ty starý s šuplíkem) tam měli tak za 600-800,-.docela palba.Jenže já chci ruční, starej a nejlépe aby mlel tak najemno, jako je to kafe o kterym se bavíme...shánim po bazáčích
    LUKI
    LUKI --- ---
    No jeste k tomu mleti - v Sarajevu na trhu meli takove tepane rucni mlynky. Jeden mam doma po babicce. Ale dlouhy nepouzivanim je zaprasanej - jak by se dal vycistit?
    LUKI
    LUKI --- ---
    Prislo mi, ze albanci vodu davaj. Tak jednou je to turecky, tak se v tom asi vyznaj.

    Asi to patri do auditka o cajich. Ale ty turecky caje - mi taky hrozne chutnaly.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    LUKI: hele sem tam v Prase jsou ty turecký fast foody a tam maj občas třeba i čaje a kafe ke koupi.Ale co jsem viděl, tak je dost drahý.

    Mně nejvíc chutnalo v Turecku.Taky turci dávaj automaticky ke kafi vodu.Albánci, makedonci, řekové, černohorci ne...nebo jsem měl smůlu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Nahrubo treba v elektrickym a pak najemno ve velkym mlejnku na pepr.
    LUKI
    LUKI --- ---
    Me teda asi nejvic z balkanu chutnalo kava v albanii. Proste takovy ten kakaovy logr nakonci je proste uzasny. Jednou jsme si davali kafe rano na plazi. bylo tak dobry, ze jsme snedli vsechen logr a dali si jeste jedno. Pani trosku koukala.

    dobry kafe je taky v cerne hore. V srbsku uz mi tolik nechutna - uz proto, ze nejsou zvykli sladit, a kdyz jim reknes o cukr - divne koukaj a kdyz ho prinesou, tak casto bez lzicky.

    Myslim, ze jsem dobry kafe vyresil v Sarajevu. V balirne kavy na ulici - jsme se zeptali pana, jestli nam udela kafe a kdyz bylo fakt dobre, tak jsme koupili 200g.

    Myslim, ze unavou to neni - protoze casto jsme si delali kafe treba po rano - na plynu, v dzezve.
    Parkrat jsem se jich i ptal, jak ho delaji.

    Ja tedka kafe napred uprazim a potom zaleju studenou vodou. Nebo uvarim vodu, cukr a kafe. Hlavne jsem se naucil delat si malinky hrnecky a vodu presne odmerit na salek.

    Da se v cechach nekde sehnat treba bosenske kafe? Proste tohle jemne mlete? Sice jsem si ho do cech privezl asi dve kila, ale to dlouho nevydrzi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam