• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    MELOO: už sis vzpomněla? :)
    MELOO
    MELOO --- ---
    MELOO
    MELOO --- ---
    sladit kafe medem je prijemna vec, akomu s eto nelibi... tak vi co ses ebou*

    koootcho: ja sem to nekde videla, ja si vzpomenu!
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    btw kdyby někdo věděl kde v čechách koupit tohle kafe...budu rád za jakejkoliv tip

    případně 100g v pytlíku
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    AXTHEB: tak jsem měl čas to vyzkoušet až dneska v klidu a paráda!příště si udělám ještě trochu silnější, ale kupodivu je to takhle mnohem lepší...dík
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Ke kazdymu 'neredenymu' kafi (cili vsemu v cem neni vic mlika nez kafe;) s vyjimkou hospodskyho turka:)
    ZEMRELA_S_LETEM
    ZEMRELA_S_LETEM --- ---
    Když už padla řeč o vodě, měla by se správně voda ke každému druhu kávy? Třeba i k latté, cappuccinu?
    MERINO_GIRL
    MERINO_GIRL --- ---
    TUILE: Já se bála že je to nějakej druh anomálie kerej se ve společnosti zavrhuje:-D lidi se tomu fakt diví a já netušim proč....mě to přijde uplně normální:-)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    taj máš nějaký reference :)
    http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?r=test&c=990406_185352_test_pch

    ale chce to spíš od někoho půjčit, než kupovat.Jinak bych to vydrhnul pískem a čau...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    elektrolýzovou samozřejmě :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    no hele jak nesnášim ty teleshoppingy, tak babička mi dala nějakou elektrolízovou desku z teleshoppingu a ta mi djezvu krásně vyčistila (ve slaný vodě).

    Ty mlýnky jsem teď viděl v černý hoře, ale bohužel to byly takový jebky vachrlatý, jinak bych si jeden koupil.Jsem tuhle byl na takový veteš burze u nás a obyč mlýnky na kafe (ty starý s šuplíkem) tam měli tak za 600-800,-.docela palba.Jenže já chci ruční, starej a nejlépe aby mlel tak najemno, jako je to kafe o kterym se bavíme...shánim po bazáčích
    LUKI
    LUKI --- ---
    No jeste k tomu mleti - v Sarajevu na trhu meli takove tepane rucni mlynky. Jeden mam doma po babicce. Ale dlouhy nepouzivanim je zaprasanej - jak by se dal vycistit?
    LUKI
    LUKI --- ---
    Prislo mi, ze albanci vodu davaj. Tak jednou je to turecky, tak se v tom asi vyznaj.

    Asi to patri do auditka o cajich. Ale ty turecky caje - mi taky hrozne chutnaly.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    LUKI: hele sem tam v Prase jsou ty turecký fast foody a tam maj občas třeba i čaje a kafe ke koupi.Ale co jsem viděl, tak je dost drahý.

    Mně nejvíc chutnalo v Turecku.Taky turci dávaj automaticky ke kafi vodu.Albánci, makedonci, řekové, černohorci ne...nebo jsem měl smůlu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Nahrubo treba v elektrickym a pak najemno ve velkym mlejnku na pepr.
    LUKI
    LUKI --- ---
    Me teda asi nejvic z balkanu chutnalo kava v albanii. Proste takovy ten kakaovy logr nakonci je proste uzasny. Jednou jsme si davali kafe rano na plazi. bylo tak dobry, ze jsme snedli vsechen logr a dali si jeste jedno. Pani trosku koukala.

    dobry kafe je taky v cerne hore. V srbsku uz mi tolik nechutna - uz proto, ze nejsou zvykli sladit, a kdyz jim reknes o cukr - divne koukaj a kdyz ho prinesou, tak casto bez lzicky.

    Myslim, ze jsem dobry kafe vyresil v Sarajevu. V balirne kavy na ulici - jsme se zeptali pana, jestli nam udela kafe a kdyz bylo fakt dobre, tak jsme koupili 200g.

    Myslim, ze unavou to neni - protoze casto jsme si delali kafe treba po rano - na plynu, v dzezve.
    Parkrat jsem se jich i ptal, jak ho delaji.

    Ja tedka kafe napred uprazim a potom zaleju studenou vodou. Nebo uvarim vodu, cukr a kafe. Hlavne jsem se naucil delat si malinky hrnecky a vodu presne odmerit na salek.

    Da se v cechach nekde sehnat treba bosenske kafe? Proste tohle jemne mlete? Sice jsem si ho do cech privezl asi dve kila, ale to dlouho nevydrzi...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MERINO_GIRL: když už si sladím kafe, tak buď hodně melasovým třtinovým cukrem a nebo medem.

    V brněnském Caffe 99 velký kafáč s mlékem a medem podávají pod názvem káva Jana Buriana, takže to je vlastně normální kombinace...
    TUILE
    TUILE --- ---
    MERINO_GIRL: huraaa konecne jeste nekdo :)
    ja sem to popravde prestala delat na navstevach, abych se takovym divnym pohledum vyhnula.
    äle doma si med rada dam. ale nekdy mam vetsi chut na cukr, toz nekdy si davam cukr.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam