• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    BUTHRAKAUR: kupovala jsem v brně v domácích potřebách u cimermana (mimochodem naprosto úžasných) za pakatel oproti speciálkám a slouží dobře
    JAMEELA: mě se to dřív nedařilo kvůli nádobě...a teď občas taky a myslím že je to příliš vysokou teplotou (=snažím se to udělat rychle - odpustit vodu a rychle umístit konvičku s mlíkem - trysku do nálevky a nahnout)...a taky se mi zdá že s vím mlíkem to jde líp...
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    btw kde vubec koupit tu klasickou kovovou dzezvu na peneni mlika? maji to v nejakejch obyc domacich potrebach/tesco/*?
    JAMEELA
    JAMEELA --- ---
    GHOSTDOG: plechová konvička z Tchiba - takže nádobka přímo k tomu určená. Mně prostě přijde, že z tý trysky toho jde hrozně moc :-(
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    JAMEELA: v jaké to děláš nádobě?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Mne se to taky vetsinou nepovede, nezoufej;)
    JAMEELA
    JAMEELA --- ---
    všechno to zkusím a uvidíme. Dám si ještě pár pokusů, než sama sebe zařadím mezi neschopný jedince, který si zasloužej tak maximálně 2v1 od Jihlavanky :-P
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JAMEELA: No zaklad toho triku je ze ta tryska musi byt vetsinou sveho spodniho obvodu pod hladinou, ale musi nabirat vzduch. A pak to taky chce uzkej vysokej plechacek, ale ten neni uplne nutnej.
    AETHER
    AETHER --- ---
    JAMEELA: zkus plnotucne;)
    JAMEELA
    JAMEELA --- ---
    AXTHEB: ten člověk tam nenápadně vyměnil mlíko za bílky, jinak si to nedovedu vysvětlit :-D :-D :-D
    JAMEELA
    JAMEELA --- ---
    AETHER: no to mám, ale nepamatuju si, které jsem to tenkrát koupila. Ovšem to malování jsem prováděla mlékem na capuccino, tak nevím, jaké bych už měla mít :-)
    AETHER
    AETHER --- ---
    JAMEELA: a nemas jine mleko?
    JAMEELA
    JAMEELA --- ---
    ERNEST_GASKIN: než úplně zmlkneš, odpověz mi prosím ještě na jeden lamí dotaz :-))) ptala jsem se nedávno, proč mi nejde udělat pěna z mlíka. Radils mi, že musím mít parní trysku na povrchu. Povedlo se mi téměř vymalovat kuchyň, nicméně pěny bylo jen trošku. Už jsem uklidila široké okolí a přestala nadávat a opět se snažím na to přijít.
    Takže -
    1) nemůže z toho prostě jít té páry moc? (Mlíko za chviličku vaří, dřív než si stihne všimnout, že se ho pokouším zpěnit.)
    2) neexistuje někde nějaká instruktáž pro debily? :-)))
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    je to jenom vánocema, nebo úplněkem a nebo sou to skvrny na měsíci, že mam v poslední době pocit, že míň jak 20 % populace zbylo víc jak 80 % mozkový kapacity ve srovnání třeba s létem?
    a nebo je to prostě jenom to zaprcaný deštivý počasí?

    lidi, vzpamatujte se - copak tu de vo život?

    du si udělat rozpustný neskafe 3+1...
    VAMPIREGIRL
    VAMPIREGIRL --- ---
    jj, přesně tak, zírej, ale hlavně mlč :-D
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    MACATA_PRDELKA: Ale no táák..jak moc te mam jeste chvalit, abys postovala dal?Ernest je proste uberprofik;-) Tahle diskuze by mela fungovat pro vsechny a tech par profiku tady to nekazi umyslne..jen...
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    já vám nevim, ale na tohle nemůžu než udiveně zírat.
    VAMPIREGIRL
    VAMPIREGIRL --- ---
    ERNEST_GASKIN: Ty se děsně rád posloucháš, co? Ale řeknu ti jedno - ty tvoje pravidelný výlevy na pět normostran stejně znuděj tak v půlce prvního odstavce, tak proč radši neplýtváš svou energii na něco lepšího, než dělat ze sebe důležitýho na diskuzním fóru. Chápu, že jsi osamělej, ublíženej a asi i skrytě sexuálně frustrovanej, ale tak to bys měl spíš vstát od počítače a udělat si tam venku kamarády a najít ženskou :-D Jo a taky se asi odstěhuj od maminky :-D

    Když jsem si tenhle klub dala do oblíbených, tak se tu žádná podobná entita nevyskytovala, všichni si radili a bavili v dobrém úmyslu a nebyl tu žádnej ego honič, co si tu našel hřiště. Jak je možný, že teďka jsou tu hned dva?

    Když chci poradit, jakej si koupit kávovar, tak chci dostat informaci "pokud máš ráda tu a tu kávu, ber ten a ten, protože umí to a to" a ne výrok do prsou se bijícího prezidenta planety o tom, jak jedině ON tomu rozumí, jedině ON má ten správnej kávovar, a už vůbec nechci číst jeho fňukání, když si na něj otevřu hubu. To je holt svět. Někdo prostě nemusí mít rád kecálky a všeználky.
    MACATA_PRDELKA
    MACATA_PRDELKA --- ---
    mohla sme se zcela laicky rozdělit s kýmkoli, s dalšími laiky, o zkušenosti.
    nebudu. za tu hromadu urážek nebudu. nazdar
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    MACATA_PRDELKA: Tvuj nazor se mi moc libi a myslim, ze vetsina lidi se k tematu vyjadruje tak nejak povrchne..ja i ernest se kavou zivime a co si budeme povidat..vy vsichni ostatni, co denne nemusite uvarit 200 kav a vice si muzete myslet svoje..jde prece o dobrý kafe, ne o ego.. tak se zredujte!!!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Než se budete hádat, tak se jdu pochlubit svým budoucím vánočním dárkem.

    Ultimativně nejlepší a nejdokonalejší bodumový sifonový vařič kávy z německa za 19 euro. Zvládají komunikovat v angličtině.

    http://cgi.ebay.com/Bodum-Kaffeebereiter-Ersatzkanne-Griff-Braun_W0QQitemZ380178493998QQcmdZViewItemQQptZDesign_Stil?hash=item588467722e
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam