• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    WRONSKI: na tom sem doma vyrůstal...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    TEREZZZKA: no jo, tady už holt jenom tak něco levnější nebude... :O))
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Turek ze Standardu FTW! (a teď dostanu ban :D)
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    NEVILL: tak to ale jde o komoditni kavu, ne vyberovou, takze to se nas tady vetsiny netyka...a vubec,jde hlavne o robustu a to uz by se nas vuuuuubec nemelo tykat :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MARIPOSA: ad 1.) já teda osobně skladuju v mrazáku. v lednici to během toho měsíce (doba, za kterou obvykle spotřebuju kilovku kafe) zvětrávalo (každej den sem musel přeřizovat mlejnek), venku v kuchyni zvětrávalo ještě divočejc. takhle si z pytle vždycky odeberu jenom +- na to jedno kafe, co si dám, tomu nechám chvilku na ohřátí a pak se to hned mele. a mlýnek utahuju jenom postupně (zamrazený kávový zrna prostě uvolňujou oxid uhličitej ve výrazně nižší míře, než při pokojový teplotě - a do mrazáku to jde ihned po zakoupení, tzn. do týdne od upražení).
    kdesi na homebarista/coffeegeeku jsem četl elaborát ve kterym porovnávali čerstvou kávu a kávou, která byla měsíc v mrazáku, a chuťově je rozpoznat (při double-blind testu) od sebe nedokázali.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    To dopadne jako s benzínem - doveze se levněji, ale maloobchodní cena zůstane...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Rekordní úroda tlačí ceny kávových zrn dolů, káva zlevní i kvůli krizi - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/rekordni-uroda-tlaci-ceny-kavovych-zrn-dolu-kava-zlevni-i-kvuli-krizi-1kk-/eko-zahranicni.aspx?c=A111217_105855_eko-zahranicni_jw

    tak jestipak to zlevnění dojde i k nám...? :O)
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    MARIPOSA:
    1.) ne, obojí Ti tam načichne vším, co lednice nabízí a ještě navíc tomu nedělá dobře teplotní šok (lepší skladovat ve spíži - suché místo se stálou teplotou)

    2.) snažím se dělat to jednou týdně a zdá se mi to akorát, žádné žluknutí nepoozoruju

    3.) ta třetina kávy ve sklenici je zase spíš pomyslná (vytvoří se tím, že proliješ odstáté mléko s pěnou kávou), do sklenice se normálně dává jedno espresso, tedy 7-10 g (tzn. z 300ml nápoje 30 ml kávy), záleží, jak jsi zvyklá, co Ti chutná, atd., jestli používáš kávu z french pressu, tak to je prostě o tom vyzkoušet, co Ti chutná, na to přece není žádné dogma :) obecně se používá na filtr 60g/litr vody, ale v tom jsou alternativní metody tak super, prostě zkoušíš, co Ti chutná a vyhovuje. Extrahovat se doporučuje 4 minuty.
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    Dovolila bych si položit tři kávové dotazy:

    1.) Co si myslíte o skladování kávy (ať už zrnkové nebo namleté) v lednici?

    2.) Mám doma mlýnek Hario Skerton s keramickými mlecími kameny, jak často bych ho měla vymývat?

    3.) Mám ráda latté machiatto, dělám si ho do sklenice o objemu 300 ml. Správný poměr je předpokládám 1/3 pěny, 1/3 mléka a 1/3 kávy, takže kolik gramů kávy bych měla dávat na 100 ml kávy a jak dlouho ji nechat extrahovat (používám frenchpress)?

    Díky :)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TEREZZZKA: jsem dostala pusu, chi :-)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    MYJKA: Tak kafe je z toho pekne hnusne. Ble.
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    Tuto sobotu u nás v Café Lounge degustace káv a hlavně výběrové cascary, poprvé v ČR, malá prezentace o kávě a to vše přímo od zdroje, panamského farmáře Graciana Cruze. Kdo by měl zájem, piště mi do pošty, vstup volný,ale rezervace nutná. od 18:00
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    JE ale fakt, ze ten Bosch bude vevnitr asi vic mohutnejsi, a vykonejsi...To je asi tak vsechno(:
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Ten bosch je vetsi, coz me od nej trochu odrazuje, ale zas tam asi jde dat vyssi hrnek, tak nevim... Vzhledove se mi vic libi na fotkach ten philips, ale ve skutecnosti jsem videl tu verzi 8325/09, ktera je cerno stribrna a nic moc... Tak nevim :-)
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    Tady u tech zalezi asi uz jen na vzhledu..(:Rozhodne lepsi nez kapslace..Z toho ten prvni je nejaky stejne umi..
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    tak jeste jednou otravuju, pokud by mi nekdo pomohl a rekl jednoznacny verdikt:

    tento:

    Philips HD 8323/09 Focus | KASA.cz
    http://www.kasa.cz/male-domaci-spotrebice/koupit/1262939/philips/philips-hd-8323-09-focus-cerne/?kampan=602#utm_source=heureka.cz&utm_medium=srovnavac

    nebo

    Bosch TCA4101 Barino | KASA.cz
    http://www.kasa.cz/male-domaci-spotrebice/koupit/178446/bosch/espresso-bosch-tca-4101/

    Moc díky.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MYJKA: kávovar na kapsle no. jestli ti nevadí, že nevíš co za kávu piješ, že dáš za 100 g necelou stovku, chutná ti to a jde ti jenom o to dostat do sebe nějaký kafe ... pak asi stačí
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    MYJKA: Konkretne teda Ten maly DUO by ma zaujimal.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Nazory, skusenosti?
    Tchibo.cz: Cafissimo - Modely a barvy
    http://www.tchibo.cz/Tchibo-cz-Cafissimo-Modely-a-barvy-c400006495.html
    Pili ste z toho niekto kafe?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    blog slovenky žijící v turecku a krok za krokem návod na tureckou kávu
    nazarboncukagaci: Türk kahvesi
    http://nazarboncukagaci.blogspot.com/2011/10/turk-kahvesi.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam