• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Nema nekdo tip, jestli se nekde v Liberci v krame da koupit dobra cerstva kava?
    ZUZAK
    ZUZAK --- ---
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    Takze uz ve ctvrtek nam zacne kavove soutezeni letosni sezony, kdo se prijde na arkady podivat?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BLACK_ONYX: ochutnávka různých geish, různě připravených? Hmmmm. Mňam.
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    a zrovna jsem si z anglickyho amazonu objednal novou gaggiu classic, za 6k i s postovnym, tak jsem zvedavej, snad prijde ok :)

    Gaggia Classic RI8161 Coffee Machine with Professional Filter Holder, Stainless Steel Body: Amazon.co.uk: Kitchen & Home
    http://www.amazon.co.uk/Classic-RI8161-Machine-Professional-Stainless/dp/B0000C72XS/ref=sr_1_1?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1334483474&sr=1-1
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    PIPAL: supr :) nakonec jsem teda objednal iberital challenge odsud... nepisou jestli ho maj skladem, snad se v tydnu ozvou, tak kdyby nebyl, vezmu ten lux...
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    SHITTIE: osobni zkusenost nemam, ale z tho co vim, mel by byt ok.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    jo, pojďte na kávu!
    ADAM
    ADAM --- ---
    víná mám rád sladké s trochou kyselosti. nevím no, o tomhle se prostě na netu nedá bavit...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADAM: vezmi si kyselý víno a příjemně svěží, suché víno ;-)
    ADAM
    ADAM --- ---
    ZUZKAOU: hele, rozdíl mezi aciditou a kyselostí si neumím představit, natož ho popsat.

    takže bych rozhodně nedoporučoval na základě mého postu udělat úsudek, že to kafe bylo uděláno špatně. i když mi nechutnalo (stejně jako mi nechutnají třeba nejlepší čaje), tak mu 100%ně věřím.
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    nekdo zkusenosti s timhle mlynkem?
    Mlýnek na kávu Nemox Lux
    http://www.elektrocr.cz/product/mlynek-na-kavu-nemox-lux

    uvazoval jsem i o gaggia mdf, ale ten je drazsi a moc se mi nelibi ten davkovaci system, primo do paky mi to prijde lepsi - v tom davkovaci zustava stary kafe...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ale i tak si nemyslím, že dobře udělaný kafe z dobré geishy, za které chce stovku by mělo být kyselé. A ještě to opentlit povídáním, že to tak má bejt, že tak chutnaj ty drahý kafe. Vona ta acidita je trošku něco jiného. Stejně tak jako u vína acidita neznamená kyselost.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    ZUZKAOU: jj :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TEEAK: no je to stejný, hodně specifický druh kávovníku, vypěstovaný jinde a neznámo jak zpracovaný.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    ZUZKAOU: no, co vím já, tak geisha z Los Lajones (jinak zpracovávaná metodou "honey") je něco jiného, než ta co popisuje ADAM:
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADAM: no geisha, kterou jsem pila já, byla z drip baru a byla sladká, hodně sladká.
    ADAM
    ADAM --- ---
    bylo mi vysvětleno, že čím kvalitnější káva, tím méně výraznější má typickou hořkost a trpkost a více jsou díky tomu cítit spíše různé kyselniky.



    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADAM: kyselá? tak to se asi muselo stát něco špatně při přípravě, asi že z ní dělá to espresso. JEstli se nepletu, tak potřebuje nižší teploty, ale to určitě vysvětlí Terezzka.
    Protože ji mívaj doubleshoti, i když teď asi zrovna nejní sezona.
    Panama Los Lajones Geisha doubleshot - česká pražírna výběrové kávy
    http://www.doubleshot.cz/panama-los-lajones-geisha.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam