• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---


    Dnešní večer je plný překvapení... velké oblibě se mezi baristy a milci kávy těší jadeitové šálky :)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BLACK_ONYX: diky moc za potvrzeni tech inkeru. ja tim padem asi nasel, co jsem hledal http://www.orphanespresso.com/Inker-595-TINA-22-oz-Espresso-Cups_p_2867.html peknou malou tlustostenku .)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    JAKOUBEK: mají. barvicky mě také baví:)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BLACK_ONYX: nemaji ancapy nahodou v loungi? ale co si budem povidat, me jako "pastelkare" lakaji ty pastelkoveee :)) ne, ze by to melo na funkci (rozumej chut) nejaky vliv .)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    JAKOUBEK: co si budeme povídat, to co je obvykle v obchodech je nepoužitelné. ještě mrkni na coffeesource, tam mají dobré ancap.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BLACK_ONYX: me se prave zdaji byt ty nizke hezky "tlustostenne", oproti klasicke salkove konfekci v obchodech. mam jeden podobny, ktery mi nekdo kdysi dovezl z italie a nedam na nej dopustit. espresso v nem zustane teple hrozne dlouho. takze neprecizni barvicky bych jim odpustil .)

    u tech vysokych jsem si jen rikal, jestli tam nebude treba mensi unik tepla nebo tak neco .) ale docetl jsem se, ze se zavadely snad puvodne ve vetsich objemech na "turka", asi kvuli zbytku logru nebo tak neco .)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    JAKOUBEK: mám radši na espresso nižší. přijde mi, že ho lépe promichas a lépe se z nich pije. a hlavně se mi úzké vysoké nelíbí:D
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Ja jen, ze o kafi zde jiz bylo receno takrka vse a treba hrnicky se tu jeste snad ani nepropiraly, ne? :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    JAKOUBEK: jsou fajn, měli jsme je na soutez. jen by mohly být precizneji barveny.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---

    Baristi, jak jste na tom s vysokymi hrnicky? Myslim espresso velikost cca 2.5 oz.
    Radi, neradi? Dobre, nedobre? Vadi, nevadi?
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BLACK_ONYX: dobra rada nad zlato :) diky moc. pokud se mi neozvou hosi z chorvatska, asi to objednam na tom coffeehitu. potrebuju jich jen par domu.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    JAKOUBEK: my je kupovali z anglie. myslím, ze coffeehit.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---


    drazi pratele, nevite, jestli u nas nema zastoupeni chorvatska porcelanka inker? nemuzu se dopatrat. nasel jsem je akorat na nejakem americkem webu... a tahat je zpatky do evropy je nesmysl :/
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    NATHAELEN: plochá? to by rozhodně neměla být, kolik jsi použila gramů a na čem? Dávám na double 21 g s výtěžností 36 - 38 g a je to bomba, chutná jako jaffa piškoty :) džem zabalený v čokoládě
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    WRONSKI: mne zrovna prijde o tridu lepsi a zajimavejsi nez letni. Krasne ovocna a sladka. Skvele funguje s mlekem. Po dlouhe dobe necokoladove, nejaramelve cappuccino.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: Tak je s nozi.
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    WRONSKI: pořídila jsem ho jako vzorek a přijde mi tak káva taková plochá, balení rozhodně kupovat nebudu
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Měli jste někdo tohle? Mám z toho smíšené pocity.
    Tam Dem - podzim 2012 doubleshot - česká pražírna výběrové kávy
    http://www.doubleshot.cz/tam-dem-espresso-350g.html
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Krups GVX 242 mě sere. Děkuji za pozornost.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Já ho mám, ale teda jednoznačně s kameny a mele mi dobře, včetně regulace hrubosti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam