• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    INDALILITH
    INDALILITH --- ---
    MAR_TINA: No já si koupila balíček 200g Cibetek a doma jsme to umlely na mlýnku a bylo to výborný , je fakt že když někde delší dobu leží tak to stojí za prd (ale to snad každý kafe). Nicméně doma umletý a koupený přímo od zdroje nemělo chybu. Ale naprosto chápu že pokud zato někde vysolím těžký prachy tak očekávám víc.

    Každopádně tady u nás na Praze 6 , v různých lokalitách zkouším různý podniky a různý značky a vždycky si s číšníkem nebo baristou o daný značce/druhu kávy (arabica/robusta/směs) pohovořím a nikdy nezapomenu kouknout na kávovar , ale to bude asi deformace z bývalé práce ..
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    INDALILITH: slyšela jsem, že Cibetky jsou převážně marketing. Jednou jsem to ochutnala a nijak výrazně skvělé nebo jiné nebylo. Ovšem příprava asi nebyla 100 %.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    au
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    kam v Brně na těsnění do bialetti?
    INDALILITH
    INDALILITH --- ---
    Tak jsem dneska měla úžasnou kávu "Caffe Diemme Miscela Oro" , výbornej degustační zážitek :) Tak lahodnou Arabicu s krásnou pěnou už jsem neměla hodně dlouho a nutno dodat že kávička se pressovala na legendární Faemě E 61 dokonce si troufám říct Ferrari mezi kafi , samo že hned po Cibetkách ale to už je zase jiná kategorie :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    PRASOLET: posli mi do posty nejaky info. Dik
    PRASOLET
    PRASOLET --- ---
    Nemel byste nekdo zajem o mazzer super jolly s doserem za 250€?
    IRENKA_HEERECKA
    IRENKA_HEERECKA --- ---
    PERI: nz je lepsi tam zajet osobne a vzit si sebou misku a nebo celej portafilter, namiste uz si vyberes, teda pokud jsi obyvatel Prahy
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    PERI: JAKOUBEK: doporučuju měřit spodní průměr basketu (nebo aspoň do dvou třetin, často jsou směrem ke dnu užší a pak nebudeš moct temovat (neb se ti to zarazí o plochu basketu a ne o povrch kávy v něm)
    PERI
    PERI --- ---
    JAKOUBEK:
    IRENKA_HEERECKA:
    LUKAS87:
    Díky za rady! :)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    PERI: hlavně si dobře změř průměr misky. i milimetr rozhoduje .)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    PERI: normálně do googlu napiš "tamper" nebotakněco...
    já kupoval odsud http://www.concept-art.de/ ten jejich klikací.
    PERI
    PERI --- ---
    Ahoj, měl bych dotaz... Rozbil se mi dávkovač/pěchovač na kávu do mého presovače, chtěl bych pořídit něco bytelnejšího a kvalitnějšího. Máte nějaké tipy kde toto sehnat? Nějak se mi nedaří nic dohledat... Předem díky za odpověď :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    TEDDYBEDDY: Balírny Praha Holešovice.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    SIVER: není to špatný, rozhodně ne za tu cenu. Osobně mi ale doubleshot nebo cofeesource chutnají víc.
    SIVER
    SIVER --- ---
    tohle mi bylo dporučeno

    BPH (www.balirny.com), je to v Holešovicích v přístavišti
    NTR23
    NTR23 --- ---
    PRASOLET
    PRASOLET --- ---
    rozsiril jsem vybaveni kancelare. uz chybi jen espresso stroj.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Kde maj v Holešovicích dobrý kafe?
    SIVER
    SIVER --- ---
    nene bylo to 250g :-)

    jinak já jsem laik co se týče kávy. začínal jsem s turkem jihlavanka pěkně do hrnku,pak sem přešel na instatnní 3 in1 pak instantní nescafe či jacobs atd.. pak sem přešel na kávu nějakou lepší mletou do presovače a teď sem přešel na tu lavazza kávu, no a až se do bere tak zkusím na doporučení jednoho idečka do holešovic si jít pro čerstvou kávu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam