• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SATAI: :)
    Ruční mlýnek a french press? Já si nedat kávu ráno doma, tak poloomdletá somruju u nejbližší lékárny kofein v tabletách. Nízký tlak mě nutí pít i věci u benzinek. Ale poučena si někdy radši koupím redbull než "kafe".
    SATAI
    SATAI --- ---
    MAR_TINA: to nadělá hluk (domácnost skřivana a sovy). leda by se dal koupit Porlex s tlumičem ;-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SATAI: jediná jistota je doma :)
    SATAI
    SATAI --- ---
    Což mne přivádí k věci, co mne trápí: dá se někde v Praze získat šálek dobrého kafe ráno? Mezi šestou a osmou mi to přišlo jako mission impossible, před devátou docela obtížné (Alza, Ema a Mezi zrnky, jinak o ničem nevím)
    SATAI
    SATAI --- ---
    NTR23: To je pekna teorie cloveka, ktery ma krevni tlak. Alespon nejaky ;)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    MAR_TINA: Do sbux nechodím. Stavil jsem se tam jednou na snídani před schůzkou (na I. P. P). A dal si tu zmíňěnou filtrovanou. Bez cukru a mléka, jak jsem zvyklý. Nedalo se to ani k tomu toastu vypít. Nechal jsem to tam. Než příště hnusné kafe, tak raději žádné kafe.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LUKAS87: Proto ve Starbucks volím vždy "směsku dne" nebo jak to nazývají. To je velmi slušná filtrovaná káva. Klony od espressa neberu.
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    Přítelkyně dělá shodou okolností v Costě baristku a podle toho co říká, tak jim v přípravě docela věřím. Ten rozdíl co mi popisovala mezi Costou a Starbucks byl obrovskej.
    MEYBYBY
    MEYBYBY --- ---
    BLACK_ONYX: Coffee Heaven, proč jen jsi Costou? ;-) Terezzzka je špičková, to je jasný.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MEYBYBY: jen v některý coste jako pozůstatek po coffee heaven. co jsem viděl tak v coste povetsinou bída, to v coffee heaven si baristy dost cepovali. terezzzka může potvrdit.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    SATAI: Naprosto spravne ;) a taky ta "dneska mi to u vas nechutnalo, nedam vam ani korunu... tak cau zitra" ;)
    SATAI
    SATAI --- ---
    JAKOUBEK: Chapu to spravne tak, ze jsi ona kancelar, kam se da prijit s "prisel jsem na kafe"? ;)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    LUKAS87: Jako rodic bych si dovolil poukazat na ranni bloky naprosto dementnich pohadek prolozenych desitkami reklam na umelohmotne nesmysly, ktere inteligenci naseho potomstva devastuji mnohem vice nez kofein ;)
    MEYBYBY
    MEYBYBY --- ---
    LUKAS87: V Costě maj prý dokonce La Marzocco kávovary! Byla sem tím sdělením omráčena. Starbucks má jakousi bednu, ze které teče káva, to áno - prý vlastní výroba.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    Tak přátelé, jedna smutná zpráva:

    :: OSEL.CZ :: - Po kávě potomstvo hloupne
    http://www.osel.cz/index.php?clanek=7069
    MEYBYBY
    MEYBYBY --- ---
    JAKOUBEK: Co s tim zajít do Vršovic do "CofíSórs"..? :-D Ne, chápu. Když si vyhandluju volnější odpoledne, chtěla bych taky konečně spatřit ten váš stroj!
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    MEYBYBY: Ahoj. Jo vezmu ji do prace. Mam tam cone drip i vacpot, takze si muzem hodit kostkou. Na espressu bude balicek smesi z The Barn z Berlina. Uterka se hadam nedozije ani jeden z nich ,)
    MEYBYBY
    MEYBYBY --- ---
    JAKOUBEK: Takže na Vltavský? :-)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Kdyby mel nekdo chut na opravdovy dzusikovy drip, v pondeli otviram a konzumuju neocekavane ziskany balicek Ethiopia Wote z prazirny Drop Coffee ze Stockholmu.

    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    Především ve všech starbucks, co jsem viděl, maj mašinky, kde zmáčkneš tlačítko a vypadne kafe. Na rozdíl třeba od Costa Coffe. To mi příjde jako docela zásadní - a nebo je to jenom můj omyl?
    MEYBYBY
    MEYBYBY --- ---
    Děkuju za reakce! :-) Potřebuju ze sebe shodit určitou nedůvěru, kterou vůči SB chovám. Další část výzkumu je totiž "terénní výzkum". Ale je to spíš sociologického než gurmetského ražení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam