• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    NTR23: je lepší nerez nebo hliník? :)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    PSYCHOPATICK: Já mám originál konvičku Bialetti, proč kupovat jinou, než od toho, kdo ji vymyslel. A u french pressu jsem šel po ceně, tak jsem zvolil IKEA. Nedělám ho často, takže neporadím. Spíše si hraji s V60 (filtr)
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    Ahoj, potřebovala bych radu. Jako dar bych chtěla muži koupit moka konvičku a nový french press. Poradíte mi prosím nějakou bytelnou značku? Podle čeho bych se při výběru měla řídit, co je důležité? Kávu nepiji, je to mimo mé spektrum zájmu...:)) Předem děkuji! :)
    PREM
    PREM --- ---
    SNORRY: KOLU: Děkuji oběma za info a inspiraci.. Asi mám na co šetřit - vidím to na verzi C20.

    Btw. Ty kameny na fotkách vypadají jak drahý švýcarský hodinky - fakt nádherná práce!
    https://www.facebook.com/...5832529520971&set=a.341106295993595.66665.322875131150045&type=1&theater

    ..a keramika je vedle toho vážně legrační :)
    https://www.facebook.com/...5655202872037&set=a.341106295993595.66665.322875131150045&type=1&theater
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    AOTEAROA: děkuji za obšírný výklad ;) jdu mejt
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    PREM: Hrál jsem si s tim asi jen hoďku, takže uplně nevim, zkoušel jsem mlýt akorát na aero a s tim mini millem je to neporovnatelný.. jakože o dost lepší. Nevýhoda je skleněná spodní dóza, ale vzhledem k velikosti to stejně nejni moc cestovní mlýnek. Taky alespoň podle 'bookletu', kterej byl v tom balení je fakt dost velkej rozdíl v těch kamenech. Keramika prej pro začátečníky a titan údajně na šampionáty...
    PREM
    PREM --- ---
    SNORRY: Aj! tak to bude zase dilema - už jsem uvažoval o objednání OE LIDO, které bylo v té srovnávačce s Hariem a Porlexem. Akorát, že výrobce teď čeká na díly, takže momentálně není mlýnek skladem. Prý snad během října - listopadu (?) by měla být uvolněna upgrade-verze OE LIDO 2, ale cenovka kolem 165 USD + shipping.. Tak teď znovu váhám, ačkoliv ta recenze na LIDO vypadá též velmi slibně.

    O kolik jinde je to s konzistencí u toho Comandante, oproti zmíněnému Hario Mini? Hrubé x Jemné nastavení.. ?
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    NOISEGATE: pokud vím že si dám kafe jen ráno, obvykle hned umyju. často ale dělám dvě kafe denně, někdy si řeknu že je zbytečné to mýt denně, a prostě myju obden.
    pokud nemyju, důkladne oklepu mlýnek o dřez, abych vyklepala prach a nepadalo mi to do kuchyňské poličky. pokud myju, tak pustím velmi horkou vodu a tím to chvíli proplachuju - už mlýnek téměř nikdy nerozkládám a naprosto to stačí. rozkládání mi vadilo, musela jsem pak ladit utažení mlecích kamenů, takhle jen melu a oplachuju :)
    PRDELMRDEL
    PRDELMRDEL --- ---
    SNORRY: Udajne v No Fire No Glory okolo 120e. Ted o vikendu to snad overim:)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    SNORRY: Já jsem to našel na polskyých eshopech a cena cca 530 zl
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    AOTEAROA: Taky mám mini mill a věř mi, je to úplně o něčem jinym!
    NTR23: Taky jsem si ho tam přidal :) Akorát nevim, kdy to začnou prodávat. A co se týče ceny, tak mi bylo rěčeno, že něco kolem 130-150 Euro... :( - kdy že máme ty Vánoce?
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    NTR23: jasná věc, dík..
    NTR23
    NTR23 --- ---
    NOISEGATE: Tak to umyj jednou denně po posledním mletí.

    Myju ho jako nádobí ve vodě.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    NTR23: jasně no, já teď vařim kafe tak 3x denně (pro sebe a pro poměrně časté návštěvy) a kafe melu těsně před přípravou. čistíš na sucho, nebo proplachuješ? dík
    NTR23
    NTR23 --- ---
    NOISEGATE: Melu jednou denně a hned ho rozeberu.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    NTR23: ha! tak to asi nevyjde, vzhledem k četnosti s kterou teď kafuju :)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    NOISEGATE: Po každém mletí.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    když jsme opět u těch mlýnků: jak často ho čistíte? pořídil jsem cca. před měsícem PORLEX MINI. dík
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    SNORRY: supr video a krásný balení a design. ale připadá mi to skoro stejné jako můj hario mini mill, takže jsem v klidu :) i když pravda, že ten dřevěný vzhled je estetičtější než černý plast.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    SNORRY: vypadá nádherně. uloženo do wish listu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam