• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    ARCHITECH: co jsem slysel, zalezi na puvodu: nektery regiony kvalitu urcuji podle velikosti semen, nektery podle nadmorsky vysky atp., ale zaroven jsem slysel, ze v praxi prima umera mezi velikosti zrnka a chuti nebo kvalitou neni potvrzena.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Měli jsme včera návštěvu, udělal jsem Ethiopii ve V60. donesla na stůl, nalil do šálků a první otázka byla "Vy do toho nic nelijete?" Já říkám že ne, ale jestli opravdu chce cukr a mléko, že donesu. Prý dobrý. Napil se a povídá. To je dobré. Kdybych zavřel oči a nevěděl co piju, tak řeknu, že je to čaj. Potěšilo mě to. Pak následovaly otázky k přípravě, kde se taková káva kupuje.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Mela by to byt velikost zrn, coz ale neznamena vetsi=lepsi. Stejne jako jinem systemu trideni kavy dle nadmorske vysky SHG HG atd.
    ARCHITECH
    ARCHITECH --- ---
    Pro me osobne Doubleshot Kenya > Panama natural (honey jsem nemel) > JUANITA, ale vsechny jsou fajn. Docela me prekvapilo, jak maly zrnka ma ta Ethiopie. Jeste kdyz jsem si pak na webu DS precet "Označení AA v názvu kávy značí nejvyšší třídu jakosti, respektive největší velikost zrn v systému třídění." [*] Mohl by treba nekdo osvetlit, jak to s tim je?

    * http://www.doubleshot.cz/kenya-kagumoini-aa.html
    JELENIPLOUTEF
    JELENIPLOUTEF --- ---
    JUANITA: a to má mít teď la boheme tu ethiopii novou,co prý už není taková a slyšel jsem,že tam mají být tóny černého čaje a citronu,což si nedokážu moc překvapit.Tudle sklizeň u La boheme Ethiopia yirgacheffe hodnotím na filtr jako top.Není potřeba sladit a acidita je tak akorát.
    TWARR
    TWARR --- ---
    BLACK_ONYX: mam lepsi pocit z te panamy, ale taky mam pocit, ze je v praci nejaka vykurvena voda a doma jsem to jeste nedelal ;))
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    TWARR: jak chutnaji? Nedokazal jsem poradit, ktera je lepsi. Pro me jsou obe stejne vysoko.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Jo. Pro cloveka, ktery ma neco napito jsou rozdily vetsi. Budu-li u vsech srovnavat chut ze standardnich papirovych filtru, tak v chemex ma nejtlusci filtry. Bude chutove nejcisci a vyniknou vice jemne tony. V60 bude plnejsi. U aeropressu zalezi na zpusobu pripravy. Ale obvykle ma hutnejsi telo.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Vnímáte někdo rozdíl mezi kafem z aeropressu a z chemexu nebo V60?
    TWARR
    TWARR --- ---
    BLACK_ONYX: jojo, volal mi co chci :))
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    TWARR: nekupoval u nas vcera v Alze?
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    tak jsem dostal diky pritomnym v klubu vzorek yirgacheffe z la boheme na filtr (zrejme http://www.labohemecafe.cz/...afrika/ethiopia-yirgacheffe-natural-harfusa-cooperative-mikrolot.html), a po karagoto AB z doubleshotu (t.c. uz vyprodane) je to muj nejoblibenejsi filtr ever. voni a chutna jako bonbony s likerem. fakt super.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    KOLU: je fakt, že Mezzo je hodně dobrý. Po kilovce se úplně zaprášilo :D
    KOLU
    KOLU --- ---
    NOISEGATE: vem zase Mezzo :) nebo columbii bucaramanga excelso, pokud jí budou mít. ono u nich nemáš takovou záruku, že bude i jednodruhovka v pohodě na espresso.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    SATAI: dobrý dotaz, presso v levném presovači (Gaggia color) mlýnek mám Porlex mini.
    SATAI
    SATAI --- ---
    NOISEGATE: A co s ni budes delat?
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    zdar, plánuju udělat větší objednávku z Holešovic, doporučíte nějakou slušnou kávu? Nejsem žádnej barista, takže ideálně nějakou kávu, která toho hodně snese ;) Předchozí jsem bral (na doporučení KOLU) Mezzo a dost mi chutnalo.. Díky za tipy.
    TWARR
    TWARR --- ---
    tak dneska topicek.
    kamarad donesl aj honey panamu, aj kenu. tvorime v praci v kuchynce.
    obcas je tam k zahlednuti na lince otevrena paloma, hnus, humus smradlavej.
    dneska dosel typek, vzal perkolator, nasypal palomu, dal na sporak a odesel.
    jeste nez jsme si udelaly kafe, tak mu to tam "horelo". jako chapu, to musi bejt bajecnej start do novyho dne :D
    DUOKOL
    DUOKOL --- ---
    KOLU: hmm to už si moc nepamatuju, ale možná tohle měl zrovna lepší, nicméně tak zásadní to myslim nebylo, aby to vyvážilo ten nekomfort při používání
    KOLU
    KOLU --- ---
    DUOKOL: A usazení kamenů a jejich vystředění v porovnání s Hariem?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam