• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MOMENT: Vim a znam, ale jeste jsem neporidil, ale postupne se propracovavam od coffepunku... ted jsem napr. konecne zacal pouzivat vahu:)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    MIMA_A: taky je dobré používat jako prevenci nějaký filtr, na doma třeba brita konvici. ono když nefiltruješ, nezměkčuješ, voda nejen zanáší nářadí 'kamenem', ale hlavně do sebe nepustí tolik kafe (čaje atd.), kolik může.
    KOLU
    KOLU --- ---
    MIMA_A: citron nebo ocet. obojí rozpouští uhličitan vápenatý (ocet poněkud agresivněji a rychleji se i následně rozpouští, ale zas třeba neni vhodnej tam, kde jsou plasty).
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    používám citron a vodu
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    MIMA_A: nebo kyselina citronová zalitá vařící vodou
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    MIMA_A: jestli myslíš vodní kámen z vnitřku, tak tam šoupni kypřící práček a zalej to horkou vodou. mě to tak nejlíp funguje na špetně přístupný místa, jako je dno termosky atp.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    A hario konvicku "zanesenou" prazskou vodou cistit nejlepe jak?:) Diky..
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    SAMIEL: aha, tak to jsem netušila, že ty dippery Kalita jsou ještě jiný... tak to se omlouvám.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    XMARGE: to ano, diky za odpoved, ale tenhle je zrovna kopii Hario V60-02 (ovsem za cenu originalu, coz nechapu). Ja bych potreboval jejich kopii Kalita Wave.
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    SAMIEL: tiamo dripper mám ze sicafe - http://sicafe.cz/product.php?id_product=148
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    SAMIEL: To nevim, ale pokud budeš objednávat přes net, tak mi dej vědět do pošty...
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    Nevite nekdo, kde v CR (idealne v Praze) sehnat drippery od Kality (anebo kopii od Tiamo)?
    MAJA
    MAJA --- ---
    Poraďte jak vyčistit mlýnek Gaggia MDF - mám ho ještě v záruce, tak se mi ho nechce rozdělávat, ale už by to potřeboval.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    minulý týden jsem si odnesla dva vzorky kafe Bonanza od zdejšího kávového nadšence id KOLU. dávám to doma do té moka konvičky, tak to moc nereprezentuje asi, ale pro srovnání je to docela zajímavé vyzkoušet, řekla bych.
    první byla worka espresso a druhá organic směs, názvy a popis asi nechám spíš na Lukášovi, popisky mám doma ;) mám ráda "holčičí" sladký čokoládičky a dělám si kafe s mlíkem, obojí mi ale i tak dost chutnalo a kyselinka v tom byla vlemi příjemná.
    a především! worka espresso v café neustadt je naprosto výbornej drink! dala jsem si espresso pro srovnání s tím jak to bude chutnat doma, a fakt mňamka. navíc i z tý moka to teče krásně barevný a "šťavnatý", když to srovnám s některýma jinýma (horšíma) kávama. z moka moc to kafe čistý nepiju, ale tohle by šlo.
    velmi doporučuju návštěvu kavárny, až budete někdy v centru, je ve dvoře Novoměstské radnice, ve Vodičkově hned u Karláku.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    KOLU: Jen ten název slyším a vzpomenu si na cvičení z chemie :/
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Prosím nechcete se někdo zbavit jedno nebo dvoušálkové moka konvičky v nepoškozeném stavu? Ideálně za odnos nebo třeba čokoládu (prosím neodkazovat mě na aukro). Do dvoušálkové mám kdyžtak rezervní nové těsnění. Praha.
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    ZUZKAOU: jsem to neupřesnila, líbí se mi ten s hořákem, a chci na 2-3 šálky. Plus se mi líbí víc ten laboratorní design.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A úplně nejkrásnější jsou tyhle



    royalcoffeemaker
    http://royalcoffeemaker.com.previewc40.carrierzone.com/newstore/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam