• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MAR_TINA: ta Keňa co mají tenhle týden je z Coffee Source (kupovali jsme ji v pondělí společně - sesterská kavárna Café Lounge) :-)
    a je to tahle:
    Kenya AA TOP Guama
    http://www.coffeesource.eu/index.php/jednodruhove-kavy/kenya-aa-top.html
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MAR_TINA: berou různě z Evropy. Taková ta klasika: Doubleshot, La Boheme, JB, Has Bean, Drop coffee, Tim Wendelboe...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JAKOUBEK: dobrý, už jsem našla svůj účet a heslo :)
    Na řešení to je, jinak se nic nezlepší. Ale zašla jsem z Hybernské pár set metrů dál, dala si kafe v takové kavárně skandinávského typu a byl to požitek. Jdu zjistit, od koho berou. Měla jsem keňu z filtru.

    A bylo to tady, velmi doporučuju: EMA espresso bar, Cukrárna, kavárna, čajovna,
    Na Florenci 1420/3
    110 00 Praha-Nové Město
    E-mail:cafe@cafe-lounge.cz
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    MAR_TINA: Myslim, ze maj i pres fb ,) Nebo to neres a priste jen proste uz od nich nic neobjednas.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JAKOUBEK: chce to přihlášení přes google účet. Ani nevím, jestli ho mám :/
    Jo a čerstvá káva se tam identifikuje na adrese Praha, Hybernská 40, kd emají kamenný obchod.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: *tisícovku za kilo
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AOTEAROA: V Holešovicích jsem už dvakrát koupila směs na espresso a nasypala to do automatického kávovaru (má regulaci mlýnku a vydá kávu velmi blízkou espressu, ale většinou si z toho natáčím lungo do mlíka:)) a jsem dost spokojená. Je znát, že je to čerstvé, méně přepražené, více kvalitní než v obchodech nabízené směsi (Lavazza aspol.) A cena je jinde - velmi nízko.
    Do tohodle kávovaru bych nic za tisícovku litr nesypala :).
    Příště až pojedu pro směs, koupím i nějakou jednodruhovku a zkusím ve frenchpressu.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    JAKOUBEK: já jsem se nedávno rozhodla ty balírny vyzkoušet a koupila jsem si tam nějakou dobře znějící brazílii. jako, bylo to levný, no. a s tim to piju. jinak bych to asi nepila a znovu tam nejspíš nepůjdu, chutná to stejně jako když se občas objeví nějaký kafe v akci v sámošce (teď jsem ulovila nějaký další zrnkový D&E). sice nepodpořím českého podnikatele, ale nakoupím to při svých běžných nákupech a napiju se toho úplně stejně. a u každýho šálku si říkám "bože ať už si konečně zase můžu dovolit dávat tisícovku za kilo kafe".
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JAKOUBEK: neznala jsem, podívám se, zdrbnu.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    MAR_TINA: www.prazirny.eu a zdrbnout je aspon tam .)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SATAI: jo, nechám si to na kafe do termosky někam s sebou.
    Ale prodávat tohle jako jednodruhovou výběrovou je odvážné.
    SATAI
    SATAI --- ---
    MAR_TINA: "Varianta Starbucks". Osladit, pridat nejakou dalsi prichut a zalit mlekem. ;)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Koupila jsem balíček čerstvě pražené zrnkové Guatemaly, pražírna Michal Jirek - čerstvá káva, Plzeň Skvrňany.
    Při mletí muž hlásil, že to smrdí jako standart směs. A po uvaření jsme zjistili, že to tak i chutná. Muž to vylil, já zkusím být statečná. Jen nevím, co s tím zbytkem.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    KOLU: Super jolly urcite vykonnejsi. Dela se mi s nim hodne dobre. Jen ma spatne vypinani a nema casovac, coz me stoji vzdycky hodne predemlete kavy, ktera mi zbytecne zvetrava v doseru (precijen nejsme kavarna). Ten mini ma slabsi motor, soude podle prikonu. Mam ho spis pro sebe a lidi, co chodi na espresso. Obcas se dostanu k supr kave, a trha mi to zily, kdyz zmizi ve ctvrtlitru mlika s dvemi sacky cukru ,(
    KOLU
    KOLU --- ---
    JAKOUBEK: to se ti divím, super jolly by měl bejt lepší, než mini (vyjma mini-E, kterej má mít údajně stejný kameny)...
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    KOLU: Jako hlavni mam ted stary Super Jolly a je to ve srovnani s tim novym hotovy tryskac ;) Pokud by se mi podarilo sebnat nekoho, kdo by byl schopny k nemu namontovat casovac, byl bych stastny jako blecha.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    KOLU: Koupil jsem si mazzer mini electronic jako druhy mlynek. Akorat je hrozne pomaly, tak mam doporuceni od par baristu, at tim prozenu par kilo kafe, ze se kameny "zajedou" a cas mleti by se tim mel snizit.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    KOLU: Diky. Potrebuju zajet novy mlynek (cca 2-3 kg) a dobre kavy je mi lito ;( Snad mi ho ta z holesovic nezalepi ,)
    KOLU
    KOLU --- ---
    JAKOUBEK: já bych zkusil sehnat minute rice. toho by mohlo stačit půl kila. a vůbec - pochlub se, co máš nového :)
    KOLU
    KOLU --- ---
    JAKOUBEK: BPH osobně á 240 kč/kg?
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Nevíte náhodou, jaká je v součastnosti nejlevnější (již pražená) káva na českém trhu? Na kvalitě zas tak nezáleží. Jen ať to není popel a nejsou v ní kameny.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    SATAI: opraveno, diky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam