• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    DESTINYX: Tak cestování přes celej svět bylo kritizovaný z pohledu ekologie (moc o tom nevím, jen jsem zaslechl něco o neuvěřitelné emisní stopě, jakou zanechá jeden let dopravního letadla). Možná místňáci vyvrátí, ale já bych předpokládal, že kafe míří do světa a pražíren hlavně na lodích..(?) Obecně moc o logistice zboží po světě nevim, ale vždycky jsem myslel, že lodní doprava patří mezi nejlevnější (a nejpomalejší) způsoby. Představoval bych si, že ten londýnskej krám bude zásobenej klidně takhle.. Ale možná flexibilita a rychlost letecký přepravy rozdíl v ceně překonává..
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    DESTINYX: jádro "pudla" je v tom, že plastový hrnek se lokálně vyrobit dá celkem bez problémů, ale kávu bohužel (nebo spíš bohudík?) zatím stále na Sněžce pěstovat nemůžeme ;-)
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    SARKUF: Zrovna u kavy, ktera vzdycky cestuje pres pul sveta resit, ze plastovy hrnek neni lokal...
    RODWY
    RODWY --- ---
    NTR23: a do EU z Ciny:)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    o veekendu v novem svete na mlejnku Kolumbien Antioquia Veracruz od jb
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---


    Kdyby měl někdo cestu kolem... do pátku melu Don Jose Costa Rica Espresso od The Barn. Mimo jiné je k mání i v ledové verzi jako espresso nebo latté ;)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    JUANITA: ale zase mají sklad v UK, takže neposílají jednotlivé objednávky až z austrálie, ale z EU
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    JUANITA: jj je to na hlavu...
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    SARKUF: leti pres pul koule, je to australsky, co? divim se, ze to nevyrobi nekde bliz. nicmene i u papirovejch 'naramku' pres horkej kelimek jsem si vsiml, ze jsou importovany, to mi prijde jako jeste vetsi nesmysl.
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    ja to pouzivam casto, hlavne kdyz jsem teda ve skole... o nejaky ekologicnosti se moc mluvit neda, kdyz to leti pres pul koule, ale nemam rad ty papirovy kelimky, kterejm zakonite hned musim z prudy rozkousat rantl... komu se to hodi to vyuziva, ten kdo ne to ma za modni vystrelek, proc ne
    TABBY
    TABBY --- ---
    TWARR: Jo aha, tak to potom jo. Na tyhle modne doplnkove zbytecnosti nejsem prave bystra...
    TABBY
    TABBY --- ---
    SPYYDY: No nedrzi, prave ze...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ja jsem si ho teda objednal (dik za tip) bo si davam kafe takhle cestou z obeda cca 1-2x denne a prijde mi to lepsi nez kelimek
    treba doubleshotaky taky prekecam na slevu za vlastni nadobu, zejo :D
    NTR23
    NTR23 --- ---
    TABBY: mi ty termohrnky přijdou obludně velké. dělám si do něj ráno kávu, kterou si vezmu do auta. a stačí mi deci, nepotřebuji půl litru.

    a kdo ráno chodí kolem kavárny, kde si dá cestou espresso, tak si ho nechá udělat do svého a ne do papíru.

    Ve starbucks dávají třeba 10 Kč slevu, když si donesete svůj.
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    TABBY: taky pro to nemám moc pochopení, to už mi přijde lepší nějakej termohrnek, co hodim do brašny nebo do auta a nemusim se bát, že to proteče (nebo tohle fakt drží?) Ale já si nikdy espresso zabalit sebou nedávám, tak to naštěstí nemusím řešit.)
    TWARR
    TWARR --- ---
    TABBY: je to modni doplnek :) dvakrat jsem to pouzil a od ty doby mi to lezi v praci ve skrini :))
    TABBY
    TABBY --- ---
    NTR23: Hele, a k cemu to je dobry? Davam body za to, ze to je recyklovany a recyklovatelny plast, ale je to dost drahy a navic to pri prevrhnuti tece. (Koukala jsem na ne ve SweetCity v Liberci a nejak jsem ty poharky nepochopila.)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    jen pro info pro ty co uvažují o KeepCupu.

    Ještě dnes do půlnoci mají poštovné zdarma při zadání kódu KCFIVE přímo na stránkách výrobce http://www.keepcup.com
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    JUANITA: V lete to asi nebude tak zly. Jeste ziju :) Bylo nas malo a vsichni dusledne oplachovali lzice ve vrouci vode :)
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    JAKOUBEK: sel jsem kolem, ale vystrasil jsi me predtim tim mym salkem virozy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam