• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    BOSSORKA: rozhodně si kup nejmenší moka konvičku na jedno kafe :) případně měj ještě další na dvě kafe a používej co zrovna potřebuješ.
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    AOTEAROA: super díky moc :-).

    a teda tu bialetti radši na to jedno kafe ju? :-)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    BOSSORKA: já používám ten skleněný ruční od Tescomy - nahřívám to na plynovém sporáku, teplotu testuju prstem, pak vyšlehám, zamíchám a liju. používám to obvykle na dvě nebo jedno kapučína. když chci echt dělat pěkný kafe, nahřeju si malou lattiéru a ještě do ní mléko přelévám našlehané, zakroužím aby mělo pěknou konzistenci a liju do hrnečků. mikropěna to není a nebude, ale výsledky jsou lepší než ze samotného šlehače.
    pokud ti nejde o krásu ale o konzistenci, ten ruční šlehač podle mě postačuje (ale kdybych nevěděla co s prachama, koupím si klidne ten elektrický anebo si spíš pořídím pořádný stroj který by měl trysku).
    Šlehač na mléčnou pěnu TEO 0.9 l | Oficiální eshop Tescoma
    http://www.tescoma.cz/...je/priprava-caje-a-kavy-konvice/teo/646646-slehac-na-mlecnou-penu-teo-0-9-l
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    a máte tip na nějaký šlehač mléka? na kapučíno :-)
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    KOLU: hmmm ok, ale když tu brikku nemaj pro dvě kafe a já mám ráda krémovou pěnu na kafi, achjooo :-(
    KOLU
    KOLU --- ---
    JAKOUBEK: nechceš se předtím, než zmizím, stavit na kafe? http://kavarna.novysvet.net/ 5., 8., 9, 14. a 15. 7.?
    KOLU
    KOLU --- ---
    JAKOUBEK: Ještě předtím Skotsko :)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    KOLU: Tak na Island? A já si zrovna říkal, že je fajn zjistit, že jsme zřejmě sousedi :)
    KOLU
    KOLU --- ---
    BOSSORKA: konvička na dvě kafe - dávka dvou kafí. nešlehne to s tebou.
    teda jako můžeš toho tam dát míň, ale velmi pravděpodobně to bude strašně hnusný...
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    mám vybranou bialetti brikka elite - kafe piju doma ale jenom já, tak se chci zeptat, jestli i do tý velikosti pro dva šálky můžu dát mín kafe (těch 7g), nebo tam musím dat 14 g (se bojím, aby to se mnou nešvihlo pak :-D), nebo mi poradíte nějakou jinou varientu bialetti co udělá pěnu a je jen na 1 šálek? :-)
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    KAMIONG: bych se ji nebal (ty nemecky)
    GEEK
    GEEK --- ---
    KOLU: diky
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    Ahoj, našla jsem konev na french press objem 800ml za cca 250Kč. Značka Kaiserhoff. Není to nějak málo? V tescomě jsem litrovou viděla za 700,-... Jo a chtěla bych si koupit i malou na jeden šálek- v tchibu za 400,- a vypadá vcelku festovně. Dá se sehnat levnější, nebo je to běžná cena?
    KOLU
    KOLU --- ---
    GEEK: tak jsou asi no. nejlepší je si jich pár zkusit. já to moc neřešim (nad rámec toho, že ty z IKEA jsou k ničemu).
    GEEK
    GEEK --- ---
    KOLU: ok, diky. a jsou nejaky extra rozdily v tech konvickach, co se tyce pripravy? kdyz jedna stoji 300, druha 1000.
    KOLU
    KOLU --- ---
    GEEK: ano, 250 ml je celkovej objem. naleješ tam decku mlíka a uděláš mikropěnu a máš toho tak 130 ml... ideál.
    GEEK
    GEEK --- ---
    KOLU: mam prave docela velky. mozna to ale spis blbe pocitam. 250 ml je celej objem ty nadobky? takze kdyz dam 150 ml studenyho, s penou vylezu az k okraji?
    ja mam lattieru, kde je na odmerce 250 ml, ale cca nekde v polovine nadobky. takze ten jeji celkovej objem je vetsi.
    KOLU
    KOLU --- ---
    GEEK: nemáš nějaký podezdřele malý hrnky? s těma 250 ml europama standardně dělám jedno cappuccino (150 ml). otázkou ještě je, jestli tu lattieru správně plníš...
    GEEK
    GEEK --- ---
    kde byste mi doporucili koupit nejakou lattieru cca do 150 ml? na coffeesrc maj jen od 250 a to je na me moc, kdyz si chci udelat jedno kapuco. dik
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MR_DAN: Tak dostane arabicu... Myslím, že když to bude dobrá, fajnová káva, tak ji ocení....
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    NIENNA: tak tyhle fajnovy kavy co si tu lidi vychvalujou a inzerujou :) jsou asi vsechno arabiky...
    s kvalitni robustou ja urcite neporadim, ale asi by mohla pochazet z vietnamu, to je nejvetsi svetovy pestitel robusty
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam