• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    VISHERA
    VISHERA --- ---
    GEEK: jj, Lelit, La Pavoni jsou taky OK.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TRIPLT: pripadne muzes koupit nejaky repasovany oldschool, na primacafe.cz prodava typek od kteryho jsem bral svoje la cimbali kavovar Carimali Alfa za 8000
    hunt01 | Carimali Alfa alias čmelák ;-) – rajce.net
    http://hunt01.rajce.idnes.cz/Carimali_Alfa_alias_cmelak_-/
    akorat potrebuje privod vody
    GEEK
    GEEK --- ---
    TRIPLT: to je taky volba
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Děkuji moc za názory... nějak se dle toho určitě zařídím (zatím nevím jak), ale pravděpodobně koupím moka konvičku a následně pár měsíců pošetřím a koupím nějakej kvalitnější stroj... 10-15k :)

    Btw tak mne napadá kdo už měl tu čest ochutnat Cibetkovou kávu? :)
    GEEK
    GEEK --- ---
    VISHERA: a jeste kompromis mezi gaggii a renciliem muzou byt la pavoni a lelit. cena kolem 10k.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    KOLU: Hm, zrovna si připravuji Jamaica blue mountain, ale ani cca 6x levnější monsooningovaný indický zrno mně nijak neuráží.
    VISHERA: Ď.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    TRIPLT: VISHERA: Mám kombinaci Gaggia Classic + Rancili Rocky a na domácí espresso super. Jediné na co bych nedoporučil je práce s mlékem, steamwand na classicu stojí za prd. Na internetu je dost návodů jak ji vyměnit, ale chce to trochu zručnosti a odvahy.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    KOLU: uz nikdy? o.O
    VISHERA
    VISHERA --- ---
    TEDDYBEDDY: Se mrkni na www.prazirny.eu, ale za 400kč/kg asi moc použitelnýho neseženeš. Z levnějších pražíren doporučuji www.sicafe.cz poměr cena/výkon je velice slušný.
    VISHERA
    VISHERA --- ---
    TRIPLT: Nejlevnější použitelný (čti schopný připravit espresso v domácích podmínkách) je Gaggia Classic+Gaggia MDF. O něco dražší je kombinace Rancilio Silvia+Rancilio Rocky.
    KOLU
    KOLU --- ---
    SAMIEL: já se vracet nebudu... sorry :)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    KOLU: tak privez :)
    KOLU
    KOLU --- ---
    LOL! :D
    (zrovna piju Sweetshop od Square Mile za 6,50 GBP/350 g)...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    SAMIEL: Tak jasně, kdo by nebyl spokojenej s chuťovkama z DS. Ale popravdě dobrý kafe 1kg/1k už uměj všichni. Beru na běžnou domácí spotřebu 2-3kg/ měs. a hledám max. jakost ve třídě 400-600kč. Né, že bych chtěl šetřit za každou cenu, ale chci se taky nechat trochu rozmazlovat esi kapíruješ ;)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    TEDDYBEDDY: tak ted popijim Ethiopii Yirgacheffe Kochere od DS a jsem velmi spokojen.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Nějaký tipy na dobrý zrno za dobrou cenu?
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    SATAI: id KOLU, zrovna je tam a cepuje kafe v jedne z mistnich kavaren.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SATAI: https://foursquare.com/explore?mode=url&near=Edinburgh%2C%20United%20Kingdom&q=coffee
    diky foursquaru uz jsem nasel dobry (nebo alespon slusny) kafe ve spouste zahranicnich mest :-)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    za 1500 bych ani víc nečekal, takže můžu bejt akorát mile prekvapenej :-)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    POHODAVOLE: asi je další debata zbytečná, jestli jsi s ním spokojen - je to ideální a máš štěstí, že jsi našel, to co ti vyhovuje (a jestli už teď počítáš s tím, že ho do dvou let odděláš, pak asi žádnou větší údržbu potřebovat nebude :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam