• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    KOLU
    KOLU --- ---
    MESKALITO: bullshit (teda pokud se zrovna omylem nebavíme o nějakym supermarketu nebo komoditní kávě obecně).
    Sweet Maria's Coffee
    http://www.sweetmarias.com/coffee/full-description/colombia
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    jsem někde slyšel, že Kolubie se dá sehnat prakticky jen ve dvou variantách, classic a supreme je to možné?
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    TEDDYBEDDY: Takze ty jsi tuto od cs uz mel?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    SAMIEL: je to prosté, podle chuti ;)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    TEDDYBEDDY: hele, ze se tak blbe ptam, ale jak poznas, ze mas "lepsi" sarzi?
    KOLU
    KOLU --- ---
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    FARFELOO: ted sme meli 3rd floor espresso a supr
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Oprava- skoro na chlup o 200Kč/kg levněji.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    SAMIEL: Prima-hodnej. Zrovna tu kolumbii ale imo o šarži lepší mám cca o 150 levněji ale dík za tip ;)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    TEDDYBEDDY: hele, ted jsem si na tebe vzpomnel - nakoupil jsem si zkusmo kafe v http://www.coffeesource.eu a jsem velmi spokojen.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Nějakej tip na dobrou pražírnu v Irsku?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Tak to budeš rád, ještě nějaký Keni a Etiopie letos budou. A za chvíli taky Panama a Salvador.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    EXAGE: Nechci generalizovat, ale nejspíš ti budou chutnat africký kávy. Zkus třeba Kenyu, ta chutnala moc mně z toho, co jsem od DS měl..
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Dobrý téma na redditu:

    Are any of you commercial coffee roasters or work for one? : Coffee
    https://www.reddit.com/r/Coffee/comments/2g3ms5/are_any_of_you_commercial_coffee_roasters_or_work/
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EXAGE: ja bych rekl ze jo, ja to mam taky rad, tyhlety kysely (uplne mi beha mraz po zadech kdyz to nekdo rekne) na filtr... ale potkal jsem i lidi, co to musej mit riznuty robustou protoze kafe ma bejt hořký a basta
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    MR_DAN: Mě je jasný, že je to vcelku zbytečný příspěvek, ale třeba někdo z vás tu Etiopii taky měl a bude tak schopen mi doporučit něco podobného. Hádám tak, že bych se měl asi zaměřit na kávy popisované jako květinové, ovocné .. :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EXAGE: kdyz nechas dva nezavisly degustatory odegustovat nejaky to kafe (vino, nevimco) tak ta sada ovoce, co v tom bude citit, bude u kazdyho uplne jina :-)
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Tak z aktuální nabídky doubleshotu co jsem pořídil abych toho ochutnal jako amatér víc, bych si jednotlivé kávy sestavil asi takhle

    1. ETHIOPIA YIRGACHEFFE KOCHERE - přijde mi, že obsahuje nejvíc chutí a je taková zajímavá, nevšední.

    2. NICARAGUA LOS POLVORINES - Nevím proč, ale hodně mi připomíná první výše, ale ne s takovou bohatostí chutí...

    3. BOLIVIA BRAULIO LUQUE - Zatím na posledním místě, zatím mě moc neoslovila a přijde mi taková obyč.

    Nedokážu v kávě najít švestky, vanilku nebo cheescake, ale ta Etiopie mi zatím fakt chutná nejvíc... :)
    SATAI
    SATAI --- ---
    COUDAK: Mel jsem nejakou "co nejlacinejsi" z Alzy a fungovala. Nastavovani po deseti stupnich, ukazovala po jednotkach. Teplotni cidlo nezvladlo (po nekolika letech provozu) odvapnovani, tak jsem koupil Bonavitu. Pekne se s ni leje na drip, ale kvuli cene asi obecne nedoporucim.
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    Měl bych dotaz, máte někdo zkušenosti s konvicemi s nastavitelnou teplotou ? Máti odešla konvice a přeje si podobnou co má teta (s nastavitelnou teplotou), máte někdo nějaké nejlépe osvědčené tipy ? (i když chápu, že může být kus od kusu). PS: je na domácí kávu ne do velkovýrobny :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam