• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    EXAGE: presne tu jsem nedavno poridil, vazi dobre. ale teplomer me zklamal, ve varici vode nameri max 93°
    tento:
    SATAI
    SATAI --- ---
    EXAGE: Odkud ji mas? Ja mam Hario V60 ale nebranil bych se jeste jedne pracovni... za ty prachy.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    EXAGE: Tak váha koupena, cena kolem 120Kč včetně pošty, měří přesně (zkoušel sem mince na desetiny gramu).
    Možná si koupím ještě jednu, do 1000g co jsem vzal je málo, odvážím hrneček, drip, kávu a při zalévání se dostanu přesně na 1000g :)

    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    GALAXIE: na nějakém fóru jsem četl, že po nějaké době se rozjíždí kameny a je to pak potřeba ručně podkládat. Praktickou zkušenost ale nemám, zkus se raději někde poptat.
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    GALAXIE: Mně hlučnější nepřijde, řekl bych, že standard. Navíc, přeci to nemele zrna půl hodiny. :)
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    TEEAK: No já bych ten VcPt měl právě na ten rituál, prostě si s tím pohrát. Na rychlovku mám CD. U AeroPress(u) mám "vychozený" hlavní válec. Už jsou v něm drážky a dost dobře to netěsní. Nevím, jestli by to vyřešila náhradní gumička.
    GALAXIE
    GALAXIE --- ---
    M4Y4: dekuju za reakci. pisou, že je ale trochu hlučnější. je to pravda?
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    JELENIPLOUTEF: A jakej na to máš systém, jestli se můžu zeptat? Něco na způsob Toddyho nebo nějaký lab vybavení?
    SATAI
    SATAI --- ---
    JELENIPLOUTEF: coldbrew mi nikdy ke spokojenosti nevyšel, drip nebo aeropress na led celkem běžně. Spíš než máchání kafe ve studené vodě zkus upřít svůj pohled tam nebo na colddrip (což je možná dnes i trochu hype, neudělá mi to nikdy přesně to, co chci, ale výsledky jsou rozhodně spolehlivější než u coldbrew).
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    JELENIPLOUTEF: Měl jsem jen jeden, který mi chutnal. Chlazených hodně. Věc chuti a módy.
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    GALAXIE: Mám doma a jsem spokojenej.
    GALAXIE
    GALAXIE --- ---
    Zdravím, mám koupit do firmy nový kávomlýnek a asi jsem se zamilovala do tohodle... http://www.catler.biz/mlynky/automaticky-mlynek-na-kavu-catler-cg-8010.aspx . Potřebuju aby měl dávkovač, nějaký praktický designe (aby to kafe nebylo furt všude, takže asi nějaký odjímatelný spodek na vysypání a samozřejmě regulace hrubosti) a máme tu docela rušno, takže ne moc hlučný a aby mu to netrvalo věčnost. Cca do 10ti tisíc. Za každou radu předem děkuji =).
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Chystáte se někdo na brněnský týden kávy?

    http://tydenkavy.cz/program/
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    JELENIPLOUTEF: skvela vec na cundr, dve petlahve, namlete (ukamenujte me) kafe, trychtyr a filtr.... obejdes se bez ohne a rano mas litr a pul skvelyho osvezujiciho kafe v praktickem baleni :-)
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    JELENIPLOUTEF: Nemyslím, že Ice Drip afrických káv by byl nepitelný. Přes léto jsem snad nic lepšího neměl:)
    JELENIPLOUTEF
    JELENIPLOUTEF --- ---
    BLACK_ONYX: dobře provedené cold brew ti nedělá co já si alespoň všiml mastná oka na povrchu a chuťove je to taky něco jiného. Jakékoli třeba africké kávy, které bych prohnal teplou vodou na filtru a nechal zchladit budou nepitelné, kdežto ten cold brew ne.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    JELENIPLOUTEF: Tak trochu jo a uz jsem s nim skoro prestal. Vysleky nic moc. Udelas si lepsi kafe za tepla a pak ho zchladit.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    CABANNOS: osobně nemám proti VacPotu nic, ale Aero mě tak nějak víc baví (myslím chuťově) .. jo, VacPot je sice efektní a není to nijak špatná příprava, jen prostě mi přijde, že Aero je tak nějak všestrannější (dá se s ním cestovat, teplotu si můžu nastavovat jakou chci - podle toho co sluší momentální kávě, kterou mám doma .. nestojí majlant a náhradní díly jsou taky k sehnání za lepší cenu než náhradní díly na VP, zabere míň místa a nemusím u něj složitě řešit hořák (a jeho náplně) ani křehkost skla a další blbiny ..) .. prostě za mě je Aero jednoznačná volba, na druhou stranu chápu touhu po něčem novém ..

    btw: co se mu (myslím Aeru) děje, že tě opouští?
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    CABANNOS: Nejsel exprt, a doufám, že se nějaký ozve, ale zdá se mi, že faktorů, které ovlivňují chuť kávy je stejně jako u Aeropressu či V60 příliš mnoho, aby se dalo říct, že zrovna tahle metoda dělá s chutí zrovna to či tamto. Ale ano, káva mi připadala výraznější. Nicméně stačilo si pohrát s mletím a teplotou vody u aeropresu a výseldek byl podobný, protože...

    princip aeropressu a vacpotu je v podstatě podobný. Luhuješ kávu ve vodě a pak ji během krátkého času přefiltruješ. Dřív vacpoty řešili lepší kontrolu nad extrakcí, když ti umožnily během cca 15-20 sekund oddělit lógr od kafe. Pak to aeropress vyřešil jinak, ale se stejným výsledkem. Navíc máš u AP kontrolu nad teplotou vody, což u vacuum potu moc nemáš .)

    Pokud bys měl cestu do Prahy, klidně si ho u nás můžeš vyzkoušet. Stačí jen dát dopředu vědět, abych si do práce vzal skerton. Mám tu aeropress i vacpot.
    JELENIPLOUTEF
    JELENIPLOUTEF --- ---
    Někdo zkušenosti s cold brew ? Já s tím teď experimentuji a baví mě to, tak nějaké Vaše rady, tipy a triky ?
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    SATAI: Já jsem maloměstská hrouda, mám to z ruky, ale díky za tip! :)
    JAKOUBEK: To mi nevadí. Měl jsem se lépe vyjádřit, jde mi spíš o chuť kávy. Z AP mi leze subjektivně chuťově "barevnější" kafe, nežli z CD.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    CABANNOS: Cekej vic myti a zdlouhavejsi pripravu ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam