• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SATAI: ochutnala jsem celý pastelky a furt stejný
    začínám se v kávě posouvat k tomu, že radši turka než prefabrikáty.

    To dolce snad někde ochutnám :)
    SATAI
    SATAI --- ---
    MAR_TINA: Maji nejake kapsle, co jsou svetlejsi a daji se. Domu bych si to nekoupil, ale neplni mne to desem a hruzou jako trebas Dolce, ktere jsme mivali praci.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: a to mi to kdysi dávno (v době pití rozpustného s mlékem, ehm) chutnalo velmi.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SATAI: Nespresso je právě teď u rodičů, protože je kávovar v opravě. Je to hnusný, dělá mi problém to vypít, bolí mě žaludek a už jsem se přistihla, že si radši kafe nedám (nízký tlak a návyk na kofein mě nutí vypít všechno) než tohle.
    Jestli je to z kapslí to nejlepší, nechci si představit zbytek.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TRIPLT: ja mam za 1500 Delonghi a i sleha. Když to beres jako mašinu za 1500, tak nezklame :-)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TRIPLT: "jetým kapslákem" myslím kapslový kávovar, který nebudeš kupovat v obchodě za 3 tisíce, ale koupíš ho z druhé ruky za pětistovku ;)
    SATAI
    SATAI --- ---
    TRIPLT: Ve srovnani s Dolce je Nespresso uplne jinej svet. Popravde jsem ted radeji, kdyz v hospode maji Nespresso nez normalni espresso nejake svetove znacky. (samozrejme, ze vyberove kafe je zase uplne jinej svet, ale to jaksi po hospodach moc nepotkavam.)
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    TEEAK: mamka si z toho ráda udělá Latte, ale když bych koupil nějakej obyč co umí i to mléko našlehat, tak by to mohlo bejt ok :)
    Jetým kapslákem myslíš to Doce/Nespresso? Spíše asi pod ten stromek... :)

    SATAI: Kvalitou lepší/chutnější?
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TEEAK: btw: momentálně jsou v tržišti dvě dolce gusta jedno používané za 400 a jedno nové za 600 ;) .. čili jestli neřešíte, jak kafe chutná a nemáte na to žádné požadavky ..
    SATAI
    SATAI --- ---
    TRIPLT: Dolce Gusto urcite ne. Z tehle veci se kave podoba afaik jenom Nespresso.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TRIPLT: pak se asi rozhoduj podle toho, kolik kávy vypijou .. kapsle jsou dražší než zrnkovka vs. rozčilování se s automatem (předpokládám, že pákový kávovar asi pořizovat nebudete) .. osobně si myslím, že když to nechtějí řešit, asi bych koukla do místního tržiště a koupila "jetý" kapslák a nebo počkala po vánocích (jestli to nemá být pod stromeček), kdy jich tam coby "nevhodných dárků" bude tuna :)
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Ahoj! :)
    (Svůj kávovar jsem odsunul na neurčito až budou finanční možnosti pořídit něco lepšího).
    Rodičům se stala nemilá událost a "kávovar" - Dolce Gusto - spálil blesk...

    Jdu si tedy pro radu zda v této cenové kategorii 3,5k znova pořídit Dolce Gusto, nebo obyčejný levný kávovar na esspreso... :)
    Popřípadě jaký?
    (Vybírám pouze z těchto variant, rodičům se nechce štvát s něčím na způsob Dripperů atd... a v " " jim káva chutná vždy jako káva ať pochází odkudkoliv...) :)
    Děkuji! :)
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    BOODIA: Díky za tip, to je zadarmo! :)
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    EXAGE: tohle sem musel koupit...v coffee source za 440...to je kradez...
    YARIN
    YARIN --- ---
    pijete tu nekdo robustu? kde si ji clovek muze dat v praze krome tohohle mista? http://cerstve-prazena-kava.cz/ diky!
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Imho každé kave svědčí něco trochu jiného. Co se mi osvědčilo ne espresso, otevrit pytel den dopredu. U některých káv pak dostaneš vybalancovanejsi salek. Posledni dobou zjišťuji, ze i některý kafe na filtru mi chutnají trochu starší.
    KOLU
    KOLU --- ---
    EXAGE: fór je v tom, že bloom vlastně nechceš. cílem je uvolnit CO2, nic víc (žádný nafukování ani jiný skopičiny)...
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    XMARGE: Ona tahle vychází fakt levně 499 - 130 filtry a něco za dripper a je za pár kaček. :)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    EXAGE: vem dripper do domácích potřeb a kup tak velkou konvičku, jak potřebuješ a aby ti na ná ten dripper seděl. já mám od Simaxu asi za dvě kila, dá se sehnat i levnější a není potřeba original Hario...
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    EXAGE: Tak konvici muzes koupit libovolnou. Treba nejakou z laboratorniho skla za par korun, na to nemusis vyhazovat penize za hario, obzvlast pokud mas uz dripper.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam