• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TWARR: ja mam espresso hotovy i s namletim a extrakci za cca 2min a rad tomu ten cas obetuju :)
    TWARR
    TWARR --- ---
    no ja nevim, ja jsem asi klasickej heretik, ale koupil jsem si domu to nejlevnejsi nespresso a pohoda. normalne si delam filtr. ale nespresso jsem kupoval presne z tech praktickejch duvodu setreni casu. blbe se mi vstava, do prace pospicham. po praci sport, neni cas ztracet cas! :)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    DAVE_PAGE: taky tak nějak .. naši chtějí být hrozně světoví, tak si pořídili Dolce Gusto, ale po počátečním nadšení už to opadlo a při každém nákupu nadávají, jak jsou ty kapsle drahý .. tak jsem jim pořídila Clever, zapůjčila mlýnek a kupovala výběrovou zrnkovou kávu .. no a po půl roce, kdy jsem CD vpodstatě vytahovala jenom já (když jsem přijela na návštěvu) jsem se dozvěděla, že ono je to vlasně rychlý (btw: nechápu, co je na CD pomalýho) a nemusí se s ničím "prdět" a můžou si i kupovat ty "ochucený kafíčka s mlíčkem" .. ehm tak jsem se na osvětu vykašlala, na návštěvách piju čaj, protože CD ukradl pes z myčky a rozkousal, doma už o kafi nemluvím a jsme všichni spokojení .. jen když máma začne natahovat, že jí z toho kafe občas bolí bříško, tak po ní střelím zlým pohledem a ona rychle zmlkne :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DAVE_PAGE: na to se nedá nic říct, když ani rodiče nechtěj šetřit :-D
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    DAVE_PAGE: hh tu "recyklaci" instantnim kafem jsem uz take zaslechl :D
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    POHODAVOLE: ono se to rodicum blbe vysvetluje, kdyz to nechteji moc slyset ;) Ja domu kdysi davno koupil pakovej Krups. Desna mrcha. Po nekolikate oprave a osobnim osviceni jsem rodicum koupil predplatne kavy v Doubleshotu s Clever dripperem. Stejne si to kafe v tom nedelali, radej vytahovali ten podelanej Krups, a nakonec si poridili Dolce gusto. Jeste cekam, kdy si zacnou recyklovat ty kapsle nejakym instantnim kafem.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TRIPLT: hlavně si to pořádně rozmysli. Budeš do toho kupovat drahou mocku..
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Děkuji za rady... :)
    Nějak to pořešim - pravděpodobně to skončí u těch kapslí... a to z důvodu jednoduchosti... :D
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    jsem zvedavej na tohle
    Arist: Brews Coffee Like The Best Baristas Anytime Anywhere by Arist — Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/236195807/arist-brews-coffee-like-the-best-baristas-anytime
    ale jsem vzhledem k cene celkem dost skeptickej
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MAR_TINA: všechno .. a nebo pořídit filtraci vody před kávovar (což je pro kávovar ideální, ale peněžence se to moc líbit nebude) :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TEEAK: odvápňuje se všechno, ne? Alespoň u nás v Kamenné Vodě. Ta cvaká i když teče z kohoutku :(
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TRIPLT: s levným kávovarem ale bude rozhodně víc práce .. chce to občas odvápnit, mlíko se taky nenašlehá samo, nějakou dobu trvá, než se kávovar nahřeje atd. a pak je tu ještě otázka mlýnku .. integrovaný velmi často nelze vyčistit, takže po nějaké době se do každé dávky dostávají žluklé tuky a když máš mlýnek vedle, tak jsou to další peníze a starosti navíc .. to se prostě člověk musí rozhodnout, jestli se s kávou chce ňunat a pak má imho smysl se snažit hledat rozumný kávovar a mlýnek a nebo nechce nic řešit a pořídí si "no brainer" - kapsle: přijít - zapnout - vytáhnout kafe - vypnout a jít ..

    každý má svoje pro a proti, ale pokud si pořídíš kávovar a nebudeš počítat s tím, že bude vyžadovat víc, než kapsle, tak budeš zklamán .. imho
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TRIPLT: tam stojíš před problém mlít si kávu sám či kupovat mleté - bavíme-li se o lidech, kteří do toho nechtějí dát peníze, čas a práci.

    Jo, automatický kávovar s mlýnkem je fajn řešení, zmáčkneš knoflík, vyteče káva, která se dá (s mlékem) vypít. Ale zrovna teď je deLonghi mých rodičů po druhé v opravě, 20tis pořizovací cena, po 3,5 letech komplet servis za 4000 Kč, za rok a půl znova servis a čekám, co mi zavolají a jakou cenu navrhnou. Nad 5 tisíc jde do šrotu a koupí se nový.
    Nebýt té nedlouhé životnosti, dělá to ze zrnek za 300Kč/kg teklo slušný kafe k snídani a bez práce.
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Takze radej nez kapsle levnej kavovar od ktereho moc neocekavat... :D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SATAI: ochutnala jsem celý pastelky a furt stejný
    začínám se v kávě posouvat k tomu, že radši turka než prefabrikáty.

    To dolce snad někde ochutnám :)
    SATAI
    SATAI --- ---
    MAR_TINA: Maji nejake kapsle, co jsou svetlejsi a daji se. Domu bych si to nekoupil, ale neplni mne to desem a hruzou jako trebas Dolce, ktere jsme mivali praci.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: a to mi to kdysi dávno (v době pití rozpustného s mlékem, ehm) chutnalo velmi.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SATAI: Nespresso je právě teď u rodičů, protože je kávovar v opravě. Je to hnusný, dělá mi problém to vypít, bolí mě žaludek a už jsem se přistihla, že si radši kafe nedám (nízký tlak a návyk na kofein mě nutí vypít všechno) než tohle.
    Jestli je to z kapslí to nejlepší, nechci si představit zbytek.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TRIPLT: ja mam za 1500 Delonghi a i sleha. Když to beres jako mašinu za 1500, tak nezklame :-)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TRIPLT: "jetým kapslákem" myslím kapslový kávovar, který nebudeš kupovat v obchodě za 3 tisíce, ale koupíš ho z druhé ruky za pětistovku ;)
    SATAI
    SATAI --- ---
    TRIPLT: Ve srovnani s Dolce je Nespresso uplne jinej svet. Popravde jsem ted radeji, kdyz v hospode maji Nespresso nez normalni espresso nejake svetove znacky. (samozrejme, ze vyberove kafe je zase uplne jinej svet, ale to jaksi po hospodach moc nepotkavam.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam