• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    YARIN: cetl sem ze na kavovym festu bude nejaka prazirna co nakupuje ve vietnamu zeleny kafe... vic si ale nepamatuju :(
    YARIN
    YARIN --- ---
    YARIN: zadny tip? to jsem cekal lepsi vysledek:/
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    EXAGE: mam to podobne, nastesti tomu kolegove neprisli na chut .))
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Je prosím v okolí Nových Butovic / Hůrky nějaká dobrá kavárna?
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    EXAGE: já to mám fakt na měsíc, ale ted na neschopence nějak kafe nepiju, takže se mi to tu hromadi :-D
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    COUDAK: Já vypiju tak 2-3 kávy denně, občas se v práci někdo přimotá:

    Jééé co to děláš...?
    A to si to vážíš..? Hahaha..
    A jakej je v tom rozdíl mezi tady tím našim kávovarem..?
    A jak se to jmenuje?
    Jéé a ty si to i stopuješ hahahaha..
    A uděláš mi taky jedno?

    ..to znamená za týden je ten pytlík pryč. :D
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    EXAGE: člověče ty jedes :-D ... abych se priznal ja to kafe jeste mam :-D ... ale jak se tu resilo ze v prodejne v jejich kavarne byla tyden stara kava ... ja si jezdil za prahu do jejich prazirny a mel jsem tam vzdy bud cerstvou a nebo den starou :) to byla lahoda a parada .)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    EXAGE: Hario přesunulo výrobu filtrů pro Evropu do Evropy místo posílání papíru přes půl světa. Proto ta změna.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Konečně se mi daří konzistentní chuť kávy na V60-02 - hurá :) včera jsem navštívil Alzu a namísto Keni Gakuyuni AA (kterou mám už podruhé je výborná) jsem vzal Costa Ricu, tak jsem zvědav .. :) Datum pražení 1 den před datem prodeje! :)

    Jo a taky jsem zaregistroval změnu designu filtrů, mají takový oblouček na horní hraně a je na nich vyraženo V60. :)

    Nově koupené / Starší

    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    MAR_TINA: a pak se tu najdou individua jako já, který si koupí pressovač + mlýnek za 20k, aby si dělaly 1 presso denně :) každopádně nelituju jediný koruny
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    .. jestli já jsem coffee-nazi tak to potěš prsa, když tu tak koukám na ty příspěvky .. :D
    TWARR
    TWARR --- ---
    KOLU: :))
    KOLU
    KOLU --- ---
    neni ti to líto? jakože když ti nezáleží na chuti, najdou se ještě rychlejší řešení:
    Kofeinové tablety, CAS 58-08-2, kofein prášek, surovina kofein, kofein bezvodý
    http://www.cisty-kofein.cz/kofein_prasek.html
    1 g za 5,90 - to máš tak 60 halířů za jeden našlapanější šálek (100 mg). a váha na zvážení porce vyjde asi na pětikilo, takže pořád míň, jak mašina na nespresso.

    just sayin'...
    TWARR
    TWARR --- ---


    HONCKA: gratuluju, ja mam filtr taky do deseti minut, ale co jako? :))
    MR_DAN: soubezne s tim se vyskytuje cim dal tim vic internetovejch komentatoru kdejakyho hovna :D
    MAR_TINA: aby jsme si rozumnely, ja vypiju tak jednu kapsly denne coz je na kapslich 3650,- rocne. za filtr dam rocne cca 3x tolik. toz tak :))
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Zkusila jsem to srovnat čiště ekonomicky, ty metody zmáčknu a piju, ty s kterýma mám zkušenosti.

    Nespresso:
    nejlevnější stroj ( http://www.nespresso.com/cz/cs/coffee-maker-list-Nesp ) - 2790 Kč
    1 porce kávy zvané espresso ( http://www.nespresso.com/cz/cs/Order-Capsules )- 9,9 Kč
    rok slabého provozu (stroj + 3 kávy/den) - 13 630,5 Kč

    Plně automatický kávovar
    stroj ( https://www.mall.cz/espressa/delonghi-ecam-23-420-sb?v=444397 *) - 12 899 Kč
    1 porce průměrné kávy - 10g ( http://www.kavaprodej.cz/mezzo-caffe/variant/1000/ ** )
    rok slabého provozu (stroj + 3 kávy/den) - 16 512,5 Kč

    * tenhle mám vyzkoušený, že při toše snahy, nastavení mletí a koupi slušného zrna z něj vyteče espresso
    ** chuťově pořád daleko nad nespressem, běžný uživatel mléka a cukru nepozná rozdíl mezi tímhle a něčím za 1000 Kč/kg

    Pokud si člověk koupí ten "šíleně" drahý na zrnka k vánocům, takž už druhé velikonoce - stále ještě v záruce - vychází levněji než kapsle.
    Tady by se vyplatila i koupě na splátky.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    MR_DAN: Jak v práci, všichni busy, ale na cígo choděj co hodinu. :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TEEAK: probudim se, zapnu kavovar, zatimco se nahreje delam ostatni veci, mlynek steluju jenom, kdyz menim druh kavy
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    HONCKA: a kávovar se ti nenahřejvá a mlýnek nešteluješ ;)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    cim dal castejsi vymluva "nemam cas na to a to" zpusobuje, ze lidi jedi odpadky a pijou ... kapslovy kafe :-)
    spis by meli rikat "nechce se mi obetovat ani minutu navic abych si dopral neco dobryho, zdravyho"
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TWARR: ja mam espresso hotovy i s namletim a extrakci za cca 2min a rad tomu ten cas obetuju :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam