• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    TWARR
    TWARR --- ---


    HONCKA: gratuluju, ja mam filtr taky do deseti minut, ale co jako? :))
    MR_DAN: soubezne s tim se vyskytuje cim dal tim vic internetovejch komentatoru kdejakyho hovna :D
    MAR_TINA: aby jsme si rozumnely, ja vypiju tak jednu kapsly denne coz je na kapslich 3650,- rocne. za filtr dam rocne cca 3x tolik. toz tak :))
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    MR_DAN: Jak v práci, všichni busy, ale na cígo choděj co hodinu. :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    cim dal castejsi vymluva "nemam cas na to a to" zpusobuje, ze lidi jedi odpadky a pijou ... kapslovy kafe :-)
    spis by meli rikat "nechce se mi obetovat ani minutu navic abych si dopral neco dobryho, zdravyho"
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TWARR: ja mam espresso hotovy i s namletim a extrakci za cca 2min a rad tomu ten cas obetuju :)
    TWARR
    TWARR --- ---
    no ja nevim, ja jsem asi klasickej heretik, ale koupil jsem si domu to nejlevnejsi nespresso a pohoda. normalne si delam filtr. ale nespresso jsem kupoval presne z tech praktickejch duvodu setreni casu. blbe se mi vstava, do prace pospicham. po praci sport, neni cas ztracet cas! :)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    DAVE_PAGE: taky tak nějak .. naši chtějí být hrozně světoví, tak si pořídili Dolce Gusto, ale po počátečním nadšení už to opadlo a při každém nákupu nadávají, jak jsou ty kapsle drahý .. tak jsem jim pořídila Clever, zapůjčila mlýnek a kupovala výběrovou zrnkovou kávu .. no a po půl roce, kdy jsem CD vpodstatě vytahovala jenom já (když jsem přijela na návštěvu) jsem se dozvěděla, že ono je to vlasně rychlý (btw: nechápu, co je na CD pomalýho) a nemusí se s ničím "prdět" a můžou si i kupovat ty "ochucený kafíčka s mlíčkem" .. ehm tak jsem se na osvětu vykašlala, na návštěvách piju čaj, protože CD ukradl pes z myčky a rozkousal, doma už o kafi nemluvím a jsme všichni spokojení .. jen když máma začne natahovat, že jí z toho kafe občas bolí bříško, tak po ní střelím zlým pohledem a ona rychle zmlkne :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DAVE_PAGE: na to se nedá nic říct, když ani rodiče nechtěj šetřit :-D
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    DAVE_PAGE: hh tu "recyklaci" instantnim kafem jsem uz take zaslechl :D
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    POHODAVOLE: ono se to rodicum blbe vysvetluje, kdyz to nechteji moc slyset ;) Ja domu kdysi davno koupil pakovej Krups. Desna mrcha. Po nekolikate oprave a osobnim osviceni jsem rodicum koupil predplatne kavy v Doubleshotu s Clever dripperem. Stejne si to kafe v tom nedelali, radej vytahovali ten podelanej Krups, a nakonec si poridili Dolce gusto. Jeste cekam, kdy si zacnou recyklovat ty kapsle nejakym instantnim kafem.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TRIPLT: hlavně si to pořádně rozmysli. Budeš do toho kupovat drahou mocku..
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Děkuji za rady... :)
    Nějak to pořešim - pravděpodobně to skončí u těch kapslí... a to z důvodu jednoduchosti... :D
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    jsem zvedavej na tohle
    Arist: Brews Coffee Like The Best Baristas Anytime Anywhere by Arist — Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/236195807/arist-brews-coffee-like-the-best-baristas-anytime
    ale jsem vzhledem k cene celkem dost skeptickej
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MAR_TINA: všechno .. a nebo pořídit filtraci vody před kávovar (což je pro kávovar ideální, ale peněžence se to moc líbit nebude) :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TEEAK: odvápňuje se všechno, ne? Alespoň u nás v Kamenné Vodě. Ta cvaká i když teče z kohoutku :(
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TRIPLT: s levným kávovarem ale bude rozhodně víc práce .. chce to občas odvápnit, mlíko se taky nenašlehá samo, nějakou dobu trvá, než se kávovar nahřeje atd. a pak je tu ještě otázka mlýnku .. integrovaný velmi často nelze vyčistit, takže po nějaké době se do každé dávky dostávají žluklé tuky a když máš mlýnek vedle, tak jsou to další peníze a starosti navíc .. to se prostě člověk musí rozhodnout, jestli se s kávou chce ňunat a pak má imho smysl se snažit hledat rozumný kávovar a mlýnek a nebo nechce nic řešit a pořídí si "no brainer" - kapsle: přijít - zapnout - vytáhnout kafe - vypnout a jít ..

    každý má svoje pro a proti, ale pokud si pořídíš kávovar a nebudeš počítat s tím, že bude vyžadovat víc, než kapsle, tak budeš zklamán .. imho
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TRIPLT: tam stojíš před problém mlít si kávu sám či kupovat mleté - bavíme-li se o lidech, kteří do toho nechtějí dát peníze, čas a práci.

    Jo, automatický kávovar s mlýnkem je fajn řešení, zmáčkneš knoflík, vyteče káva, která se dá (s mlékem) vypít. Ale zrovna teď je deLonghi mých rodičů po druhé v opravě, 20tis pořizovací cena, po 3,5 letech komplet servis za 4000 Kč, za rok a půl znova servis a čekám, co mi zavolají a jakou cenu navrhnou. Nad 5 tisíc jde do šrotu a koupí se nový.
    Nebýt té nedlouhé životnosti, dělá to ze zrnek za 300Kč/kg teklo slušný kafe k snídani a bez práce.
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Takze radej nez kapsle levnej kavovar od ktereho moc neocekavat... :D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SATAI: ochutnala jsem celý pastelky a furt stejný
    začínám se v kávě posouvat k tomu, že radši turka než prefabrikáty.

    To dolce snad někde ochutnám :)
    SATAI
    SATAI --- ---
    MAR_TINA: Maji nejake kapsle, co jsou svetlejsi a daji se. Domu bych si to nekoupil, ale neplni mne to desem a hruzou jako trebas Dolce, ktere jsme mivali praci.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: a to mi to kdysi dávno (v době pití rozpustného s mlékem, ehm) chutnalo velmi.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SATAI: Nespresso je právě teď u rodičů, protože je kávovar v opravě. Je to hnusný, dělá mi problém to vypít, bolí mě žaludek a už jsem se přistihla, že si radši kafe nedám (nízký tlak a návyk na kofein mě nutí vypít všechno) než tohle.
    Jestli je to z kapslí to nejlepší, nechci si představit zbytek.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TRIPLT: ja mam za 1500 Delonghi a i sleha. Když to beres jako mašinu za 1500, tak nezklame :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam