• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    nějaký report/názor na festival?
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    MATESISKO: U Satana jsi byl?
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    KOLU: Tak jsem v průběhu dní ještě měnil hrubost mletí a už jsem s výsledkem celkem spokojenej. Veškerý problémy odpadly, ale k mému překvapení jsem musel nastavit podstatně vyšší hrubost mletí, než jsem očekával.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    Dnes rano jsem vyzkousel Kenyu v Nomad Coffee v Barcelone. Moc dobra kava! Ale celkove je Barcelona velka bida, v celem meste je toho jako v Brne na jedne ulici...
    KOLU
    KOLU --- ---
    jestli to má problém protlačit a ještě k tomu ti kolísá tlak, tak máš blbě a moc najemno namleto (namlít o stupeň hruběji a udělat z toho trochu větší kafe) + ti to kanálkuje (to je rukama a mlejnkem - catler, ehm... zkus Weiss Distribution Technique). plus bych zkontroloval, jestli ty misky nepřeplňuješ.
    výška cremy je nepodstatná. je to arabika = bude jí míň, než u robusty.
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    KOLU: Catler, zatím jsem s ním neměl u jiných zrn problémy. Chci ještě vyzkoušet páku méně upěchovat, snad by to mohlo pomoct plynulosti extrakce, takhle mi tlak kolísá (ikdyž dle ručičky stále v normě). Hotová káva má sice cremu, ale rychle mizí a na hladině vidím drobné šupinky, jako kdyby to mlýnek pořádně nenamlel (což je fakt nesmysl, je to umleté více než dostatečně) - neměl bych pak problém s kolísáním tlaku.

    Jinak datum pražení je 3. 11.
    KOLU
    KOLU --- ---
    M4Y4: definuj "výsledky nic moc".
    co máš za mlejnek?
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    Tak jsem si v Doubleshotu o víkendu pořídil Tam Dem espresso:
    Tam Dem - podzim 2014 doubleshot - česká pražírna výběrové kávy
    http://www.doubleshot.cz/tam-dem-espresso-350g.html

    Poprvé mám problém s extrakcí, kdy to má mašina problém protlačit (ikdyž protlačí) a crema moc není. Celkově ani káva mi moc nechutná a nevím, jestli není právě na vině i špatná extrakce. Experimentuju teď s menšími dávkami a jemnějším mletím, ale výsledky stále nic moc.

    Ve Francii jsem v místní malé pražírně pořídil Novou Guineu a z toho jsem unešenej dodnes. Káva měla dost silný tón čokolády, tak bych rád našel něco podobného. Co si matně pamatuju, tak to snad nebyla 100% arabica.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    BOODIA: Já zrovna koukal na FB, že na festival je jako "zůčastní se" 6200 lidí, tak mě to asi odradilo vyrazit... :))

    https://www.facebook.com/events/710376009045732/?fref=ts
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    YARIN: cetl sem ze na kavovym festu bude nejaka prazirna co nakupuje ve vietnamu zeleny kafe... vic si ale nepamatuju :(
    YARIN
    YARIN --- ---
    YARIN: zadny tip? to jsem cekal lepsi vysledek:/
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    EXAGE: mam to podobne, nastesti tomu kolegove neprisli na chut .))
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Je prosím v okolí Nových Butovic / Hůrky nějaká dobrá kavárna?
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    EXAGE: já to mám fakt na měsíc, ale ted na neschopence nějak kafe nepiju, takže se mi to tu hromadi :-D
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    COUDAK: Já vypiju tak 2-3 kávy denně, občas se v práci někdo přimotá:

    Jééé co to děláš...?
    A to si to vážíš..? Hahaha..
    A jakej je v tom rozdíl mezi tady tím našim kávovarem..?
    A jak se to jmenuje?
    Jéé a ty si to i stopuješ hahahaha..
    A uděláš mi taky jedno?

    ..to znamená za týden je ten pytlík pryč. :D
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    EXAGE: člověče ty jedes :-D ... abych se priznal ja to kafe jeste mam :-D ... ale jak se tu resilo ze v prodejne v jejich kavarne byla tyden stara kava ... ja si jezdil za prahu do jejich prazirny a mel jsem tam vzdy bud cerstvou a nebo den starou :) to byla lahoda a parada .)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    EXAGE: Hario přesunulo výrobu filtrů pro Evropu do Evropy místo posílání papíru přes půl světa. Proto ta změna.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Konečně se mi daří konzistentní chuť kávy na V60-02 - hurá :) včera jsem navštívil Alzu a namísto Keni Gakuyuni AA (kterou mám už podruhé je výborná) jsem vzal Costa Ricu, tak jsem zvědav .. :) Datum pražení 1 den před datem prodeje! :)

    Jo a taky jsem zaregistroval změnu designu filtrů, mají takový oblouček na horní hraně a je na nich vyraženo V60. :)

    Nově koupené / Starší

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam