• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    TWARR
    TWARR --- ---
    BLACK_ONYX: ja jsem do dneska porad cekal na nakej update. ale tak jsem si po ranu rikal, okej, podivam se na web, nez zacnu davat hlubokomyslne dotazy "kde to vazne???". errm, on uz v nabidce :)))
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    BLACK_ONYX: fine, už se těším
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Kdo se zajímal o moccamaster cup-one? Vypadá to, ze bude!
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    SNORRY:
    MR_DAN: dik, koupil jsem ho.
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    JUANITA: Urcite. Ja s nim byl taky spokojenej, jen se po 2 mesicich rozbil (prestal spoustet). Tak jsem ho posilal z Belgie do Prahy a na miste to opravili behem 5 minut.. Takze za me je to dobry za ty prachy, ale muzes dostat pojeblej kousek asi..
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    JUANITA: mne vyhovuje, ale nerad bych byl jedinej tvuj rozhodovaci faktor, nejsem mistr sveta ve znalostech o mleti kavy :-)
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    MR_DAN: diky. obecne to tedy je mlynek, ktery by mel zvladnout hrubost vhodnou pro filtry, ano? asi ho objednam..
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    TEEAK: o tom, že jako spotřebitel máš právo vrátit ne úplně krátkou dobu zboží zakoupený na eshopu bez udání důvodu, jsi slyšel?
    KOLU
    KOLU --- ---
    HONCKA: uniformita distribuce a množství prachovejch (míň jak 50 um) částic. jinak použij google a hledej bimodal grind size distribution... jasně, na filtr se dá namlít i super jollynou, ale je to nahovno.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    JUANITA: nejsem uplne odbornik, oproti hario mini millu je to podle me namlety vic konzistentne
    na detailnejsi rozbor by to chtelo zkusenejsi oko :-) zkusim to doma nejak vyfotit
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    MR_DAN: hodne levnej..dostanu z nej lepsi grind nez z (myho stavajiciho) rucniho haria? (Delam si z 90% v60, obcas perkolator.) Diky.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOLU: proc nevhodny? Ja mam taky mlynek na espresso quamar t80 a v pohode namelu i na filtr, akorat pod to strcim misto paky filtr
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    TEEAK: filtruj v tyhle diskusi "wilfa"
    TEEAK: kdyz mi za to nekdo zaplati, rad jim napisu ;-) treba i dvakrat
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    už mlčim
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    TEEAK: Tak hlavne bych to nekupoval na zaklade nejakeho textu na Heurece, ale zeptal bych se nekoho, kdo ten mlynek ma.

    Ale prestanme tu resit OT.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    TEEAK: videlas fotku? :-) ja taky .. jeste nejaky dalsi otazky?
    ano, delal jsem si pruzkum, jestli je ten mlynek vpohode, dokonce mi byl doporucenej tady... a uz ho mam nekolik mesicu a nedam na nej dopustit ... co tedy resit? heureka ma chybu v popisku, no a co... staci se podivat na hodnoceni uzivatelu
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    SAMIEL: okay .. to stále neřeší moji otázku, co by jste pak dělali, kdyby vám přišel šmejd .. plus, jestli jste s mlýnkem spokojení, napište "partě blbců na Heurece" že to tam mají špatně a ať si to opraví ;)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    TEEAK: Mr_Dan tam proto daval snimek, aby dolozil, ze na Heurece je parta kokotu, ktery vubec nicemu nerozumi.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MR_DAN: SAMIEL: jestli není tříštivej, proč to tam teda tak inzerují? a co bys pak dělal, kdyby ti přišel šmejd? .. nechci nijak rejpat, ale tohle je fakt divný
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    SARKUF: ten bych nebrala .. už jenom proto, že popis v každé druhé větě začíná slovem "tříštivý" .. což je jednak hrozný číst a pak jestli chceš mlýnek k něčemu, chtělo by to nějaký s mlecími kameny a ne čepelemi - káva se tam zbytečně zahřívá a mletí je ultra-nerovnoměrné .. navíc otáčení čepelí velkou rychlostí podporuje proudění vzduchu kolem právě mleté kávy, což zvyšuje rychlost oxidace/žluknutí olejů ještě předtím, než jsi se vůbec dostal k nějaké extrakci .. a to si myslím, že je dost velká škoda
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    ok diky vsem za podnety
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam