• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    DOGGY: Zkoušel jsem pár, ale nenarazil jsem na nic, co bych si chtěl koupit podruhé.
    KOLU
    KOLU --- ---
    M4Y4: www.publiccoffeeroasters.com/shop/kaffee/panama-elida-estate/
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    M4Y4: neni jen afrika,guinea a kuba. Co treba brazilie, mexiko....?
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    Můžete mi někdo poradit, kde tedy narazím na výrazně čokoládovo-oříškovou kávu? Opravdu mám problém na ní někde narazit. Dobrou Novou Guineu jsem si musel občas přivézt z pražírny ve Francii. Hodně se tu preferuje kyselejší Afrika a ta mi moc nejede, nedělá mi dobře na žaludek.
    KOLU
    KOLU --- ---
    odvětrávání vzduchu (kvůli CO2) je nejlepší způsob, jak neustále udržovat stav, kdy je tlak plynů uvnitř zrna vyšší, než tlak okolní atmosféry a tedy káva neustále konstantně stárne...
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    TWARR: na Andělu
    SATAI
    SATAI --- ---
    M4Y4: takže varianta jedna
    TWARR
    TWARR --- ---
    M4Y4: kde presne?
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    SATAI: já tam zatím nezažil kávu starší než 2 týdny po upražení
    SATAI
    SATAI --- ---
    M4Y4: Kdyz vezmu, jak velke pixly tam maji, tak (predpokladejme, ze tam lidi nechodi pro kilo kafe, ale pro nejake rozumnejsi mnozstvi) musi zakonite platit alespon jedna ze dvou moznosti
    - ten CO2 odvetravaji skoro porad
    - to kafe tam skladuji dost dlouho
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    TEEAK: Otevřené nejsou, pokud pominu dosypávání a dávkování. Ostatně občasný přísun vzduchu(odvětrání) je kvůli CO2 přeci důležitý. Já má fakt problém sehnat kávu, která mi chutná. Novou Guineu nebo Kubu moc často nevídám a kyselou Afriku prostě moc nemusím.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    M4Y4: oxalis nebrat - už jenom když se podíváš na způsob skladování (průhledné světlo-propouštějící, otevřené vzduch-proudící nádoby) .. z toho opravdu dobrá káva nebude :/
    KIA: šla bych do aeropressu .. dá se udělat celý, nebo třeba jenom půlka (čili jeden menší šálek) .. a vyhraješ si s ním na hodně dlouhou dobu, navíc do začátku není nezbytně nutná konvice s úzkou hubičkou (jako je tomu u V60) a je to vzdálenější od frenchpressu o maliličko víc než Clever .. dá se s ním parádně cestovat, je téměř nerozbitný .. samý klady :)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    VECTOR: http://www.prazirny.eu

    To je teda asi mapa praziren, nicmene kazda profklaknutejsi kavarna v praze prodava casto kavy zahranicnich praziren..namatkou kafemat, ema, coffee room, neustadt atd..
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Existuje nejakej seznam dobrejch praziren? Kdysi tu byla takova jpeg mapka, ale to uz je davno.

    Resp. reformuluju - kde krome douhle shotu koupit dobry kafe dnes v praze?
    KIA
    KIA --- ---
    HUGGI:
    SATAI:
    EXAGE:
    MAR_TINA: Diky moc vsem! Ja to zitra vsechno projdu a nekam si udelam vylet :) Diky moc, vazne:), necekala jsem takovou odezvu a tolik variant..:)



    A jeste se zeptam, naslo by se prosim jeste doporuceni co je lepsi na delani mensiho mnozstvi nejake prekapavane, filtrovane kavy? Jeden, max dva hrnecky.. :) Frenchpress mam, rada bych zkusila jeste neco jineho. Koukala jsem na Clever Dripper, Hario V60 a nebo Aeropress.. Nebo vas napada neco jeste jineho?

    Prosim nejake zkusenosti ci doporuceni?:)

    Diky moc vsem:)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    KIA: Pokud bys chtela Doubleshot tak v kavarne Megapixelu ti muzem odsypat i mensi mnozstvi cehokoli co zrovna mame(vzdy neco na espresso a neco na filtr)
    SATAI
    SATAI --- ---
    KIA: V Dos Mundos maji i pytliky tusim po padesati gramech, obcas beru dva, tri jako mala ochutnavkova baleni.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    KIA: A hlavně ještě http://originalcoffee.cz/cs/kontaktujte-nas/ ale to je pro mě docela z ruky, schované v uličkách staré Prahy. :)
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    MAR_TINA: Datum pražení bylo, cca 2 týdny od doby nákupu, zjišťoval jsem to dopředu, ale jistotu mít samozřejmě nemůžu. Káva mi hodně chutnala, hodně mi to připomínalo Novou Guineu, která mi chutná díky výrazné čokoládovo-oříškové chuti.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KIA: v Ema Espresso baru ti taky naváží kolik chceš
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam