• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Kdyby jste se nudili a zajímalo vás, proč dělám ve specialty coffee
    Výběrová káva z pohledu producenta
    http://www.barlife.cz/clanky/vyberova-kava-zpohledu-producenta
    SATAI
    SATAI --- ---
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    DYSTOPIK: pff, mel jsem 2012 v merku,ale jestli to je to samy co temp...
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    BOODIA: já mám pocit, že se tam mění jen ten obal, ale mechanika je stejná. Takže prostě jestli chceš dřevěnej, připlatíš si za dřevo, ale mlejt bude stejně
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    Nemáte někdo zkušenosti s jiným mlýnkem na doma od Lodosu mimo Temp? :D
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    VLADDRACUL: jasne, na to sere pes, stavim se, diky za info
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    MIMA_A: Dovolat se jim je občas peklo, nicméně filtry mají.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    BOODIA: jsem si prave myslel, ze tam by mohli mit, protoze na eshopu maj, sice ne skladem, tak jsem tam vcera volal a nikdo to nebral, zkusim jeste teda, dik
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    MIMA_A: la boheme
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MIMA_A: netuším jestli pomůže, ale ve strašnicích v parku na solidaritě (Turnovského 4) sídlí delicado/čertsvákáva.cz a jejich výloha vypadala, že by mohli umět leccos
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Nevite, jestli je mozne v nejake kavarne/obchode v praze koupit papirove filtry do Kality?
    SATAI
    SATAI --- ---
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    EXAGE: Byl jsem tam už párkrát a vždycky spokojenost.. Jednou tam bylo volněji, párkrát fakt plno až dozadu, jak je tam ten krcálek..
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Byl jsem v sobotu večer prvně v Kofárně (Kofárna) a vážně spokojenost, dá se sednout venku (dva stolky) a i unvnitř je to hezký. Pochopil jsem, že si praží sami, měl jsem V60 (na mlýnku tuším Nicaragua) a chutnala moc. Jen tam vůbec nikdo nebyl, tak snad to není stálý stav.

    Kofárna Café - Smíchov - Praha, Hlavní město Praha
    https://foursquare.com/v/kof%C3%A1rna-caf%C3%A9/567579d438fa07a24ab6c926
    KOLU
    KOLU --- ---
    jako ostatně 99 % všech debat na internetu...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOLU: Aha, takze tahle debata o pruzinach byla kvulu tomu, ze DYSTOPIKova kolegyne ma Macap celkem bezpredmetna :D
    KOLU
    KOLU --- ---
    HONCKA: aby ne, když ten systém plovoucího unašeče vrchního kamenu s pružinama má Mazzer patentovanej...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOLU: dik za upresneni, ale prislo mi, ze ten macap m4 na tom videu, co jsem daval, ani na tom schematu jsem zadny perka nevidel, na tom videu je to presne, jak mam ja na quamaru, vrchni kamen je prisroubovany na prstenci na nastavovani hrubosti
    TBC
    TBC --- ---
    CLICK_JOE: použij vzduchovy kompresor

    KOLU
    KOLU --- ---
    HONCKA: to maj Mazzery. unašeč vrchního kamene maj oddělenej od prstence, kterym se nastavuje hrubost, a ten unašeč je tlačenej nahoru třema pružinama. výhoda je dvojí - zaprvý to zvyšuje tuhost nastavovacího mechanismu, takže nepotřebuje na slabších mlejncích jištění (ale na Roburech třeba už fixační šroub je), zadruhý to eliminuje možnej vakl v závitu tím, že je na něj neustále tlačeno jedním směrem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam