• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    DYSTOPIK: jaký mají průměr misek?
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    Ahoj,
    měl bych prosbičku - kolegyně má nějaký dvě páky na jeden a dva šálky, který někde splašila, ale nepasujou na její stroj. Chtěla by je poslat do světa, ale neví, od jakýho kávovaru původně jsou. Tak jen když by je třeba někdo poznal, dejte prosím vědět.
    Děkuji

    Image and video hosting by TinyPic

    Image and video hosting by TinyPic

    Image and video hosting by TinyPic
    SATAI
    SATAI --- ---
    Navod na rozlisovani napoju na espresso zakladu:

    Saturday Morning Breakfast Cereal - Espresso
    https://www.smbc-comics.com/comic/espresso
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    NOISEGATE: jestli jste jeste nekoupili, tak ted je v bazaru carimali za 12k
    káva PrimaCafé - česká pražírna výběrové kávy - Přihlásit se
    http://www.primacafe.cz/primafrm/viewtopic.php?f=90&t=4018
    BERNA
    BERNA --- ---
    EAT_ME: jeste bych doplnil nemox lux.. zkus odchytit nejaky starsi kus na bazaru primacafe(da se sehnat za 2,5k).
    I kdyz tomu jeste clovek uplne nerozumi a kupuje zbytecnosti jako paku s pretlakem, tak jakykoliv posun a chut pripravit lepsi kafe se ceni.
    Sleduj to tady, procti si co ma smysl poridit-pripadne i na foru primacafe a uvidis, ze zmeny v chuti kafe prijdou.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Mezitim v Koreji:

    lee kang-bin recreates artistic masterpieces in the form of latte art
    http://www.designboom.com/art/lee-kang-bin-creamart-latte-art-south-korea-barista-07-05-2017/

    Ten Vykrik to tak nejak vystihuje ;)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    BOODIA: jak myslíš .. aka "good for you, I guess"

    BOODIA
    BOODIA --- ---
    TEEAK: ehm pretlakovy sitka aka I don't care
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    BOODIA: ehm clever dripper vs espresso ..
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    ad mleti v kavarne... rodicum jsem dal clever a vozim jim cca jednou za mesic namlety vyberovy kafe, jsou proste liny... bylo nebylo,dovezl jsem jim kafe, ale meli jeste zbytek z predchoziho mesice(tzn mesic od umleti+dalsi asi 3? tydny od prazeni),ale nechtel jsem to vyhodit, tak jsem to pripravil a svete div se, uplne v pohode pitelny kaficko bylo na svete... takze nejaky cerstvostni analyzy na doma uz moc neresim...
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    KEB: tak já ale říkám, že je to nejhorší varianta :P
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    KEB: se a stim smyř
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    TEEAK: je to tak. Kdyz jsem mel svoji prvni masinku s pretlakovkama tak to zralo normalne namletou kavu na espresso co jsem kupoval a teklo to to tak nejak jakoze ok ale pro opravdovej kavovar to je jako sazka do loterie.
    KEB
    KEB --- ---
    bože lidi už dost. Já jsem ten poslední, kdo má morální kredit hrát si na grammar naziho, ale namlÝt je moc i na mě!

    namlít - Slovník současné češtiny | Lingea s.r.o.
    http://www.nechybujte.cz/slovnik-soucasne-cestiny/naml%C3%ADt
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    EAT_ME: jen poznámka k zamyšlení: varianta "nechat si namýt" v obchodě s kávou na espresso do kávovaru, který barista/prodejce neviděl a nemá s ním zkušnenost je fakt blbá varianta .. přinejlepším se to nebude dát pít, přinejhorším se taky může stát, že to pročurdí (a nebo ani neproteče) a celé balení kávy bude na vyhození .. vychytat mletí na espresso do jakéhokoliv kávovaru tak, aby bylo pitelné, je fakt kumšt a rozhodně se to nedá nijak odhadnout nebo střelit od oka - a na výsledném kafi to bude sakra poznat ..
    imho: i ten nejblbější mlýnek - s možností korigovat hrubost mletí a poštelováním/mletím těsně před přípravou - je lepší varianta, než si nechat namlýt v obchodě
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    KOLU: Ok, díky moc!
    KOLU
    KOLU --- ---
    EAT_ME: hmmm, přetlakový sítka.
    namlít v obchodě s kávou je asi nejhorší varianta (během pár desítek minut to už neni "čerstvý").

    pohledejte po bazarech, Gastroback Advanced (google WILFA CGR-1) nebo nějaký evropský varianty Baratzy Virtuoso třeba... každopádně elektrickej mlýnek pod 2k novej bude leda tak naprd. s výjimkou tý wilfy teda...
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    KOLU: Odchytli jsme v Lidlu tento: http://silvercrest.6f.sk/2016/06/17/retro-kavovar-silvercrest-sem-1100-b3-video/

    Bude tedy asi lepší si kávu nechat namlýt v místním obchodě s kávou. :)
    MAJA
    MAJA --- ---
    KOLU: mám pocit, že těsnění jsou záměnná mezi Ikea a Bialetti
    KOLU
    KOLU --- ---
    GYGAL: třeba je rozdíl jen ve značce.
    já kdysi koupil konvici od IKEA, byla nerezová, fungovala, ale Bialetti (když jsem je pak měl v ruce) byly zjevně líp vyrobený. nemluvě o dostupnosti náhradních dílů.
    asi bych volil cokoli, co bude naživo vypadat slušně a půjdou k tomu koupit náhradní těsnění.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam