• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    DWAY
    DWAY --- ---
    HONCKA: tak jsem se dostal za cca 20ml / 20s ale kafe mi proste tolik nechutna. Obavam se, ze budu muset zmenit dodavatele.
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    BOODIA: Aha zkusim diky, vzdalenostne je to v podstate to same jako ten cukr.

    KOLU: No co sem lehce googlil, tak ten s plochejma kamenama je stejne drahej (7k) a ten s konickejma je o 1k levnejsi.

    Stejne se pry nas admin vyjadril, ze jinej mlynek nebude, ze tady ten psali na internetu, ze je lepsi nez catler a proste ja si vymyslim zbytecnosti, ze to nemusi bejt prece uplne nejlepsi mlynek na svete, neco v tom smyslu, proste je to marny, je to marny, je to marny.
    Tak aspon si uziju lepsi kafe v kavarne, nez bych spachal ja v kanclu.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    LAAZI: monogram? 5 minut pesky z novych sadu...
    KOLU
    KOLU --- ---
    LAAZI: tak rocky je lepší, ale to ascaso jsem měl pocit, že je levnější.
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    Jinak v Cukru maj furt vyborny kafe.

    KOLU: Rocky podle tebe neni dobry mlynek? Pouzivam doma a jediny co mi vadi je, ze nema kontinualni nastaveni.
    Na druhou stranu, kontinualni nastaveni v prostredi kanclu, kde si kazdej mele svoje kafe, ma ten problem, ze si musis nejak pamatovat, jak si to mel nastaveny, coz treba u toho Acsasa podle fotek nevim, jak bych udelal.
    KOLU
    KOLU --- ---
    LAAZI: meh...
    Ascaso I steel, ale chce to ten model s plochejma kamenama (imho), i když je to docela krám. Baratzu nebrat (vyjma Forte a Vario jsou to kšunty).
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    LAAZI: vidis, to jsem nevedel.
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    NOISEGATE: Tak rocky ma taky kovovy kameny, ne?
    LAAZI: Kazdopadne do Tusta na kavu nechodte :)
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    LAAZI: Willfu jsme meli (resp. ten starej Concept) a opravdu je to max na filtr, frenchpress. Na espresso neumeles, a umeles li, nepochutnas si. Nám v kanclu o třech lidech vydržel tenhle mlynek necely dva roky (ale jednou jsem na nem celej vikend mlel kafe na prekapko na svatbe pro 200 lidi, budiz mu to omluvou.. :)
    Ted jsme presli opet na rucni (Porlex Mini a Hario Mini) protoze jsme poridili novej kavovar, a je to na palici! Setrime na Rockyho. Jeste mi nekdo doporucoval Baratza Encore, ze prej to narozdíl od Wilfy zmákne hrubost na espresso, ale zase má kovový kameny..
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    KOLU: Ne sorry, zkousel sem ten Rommelsbacher. Kazdopadne ta willfa je na espresso teda taky napytel rikas :)
    No kazdopadne sem to eskaloval smer admin, imho bude problem je ukecat i na tech 7k, ze by si nechaly (sic) poradit nejakej konkretni mlejnek pochybuju (doporucoval sem jim Rancillio Rocky), takze nejoptimistictejsi varianta je, ze koupi zase ten catler.

    Takze asi budu chodit na kafe do Cukru, mam to ted kousek. Doufam, ze si to po te zmene majitele, co tu nekdo zminoval, udrzelo kvalitu kafe.

    Nebo zna nekdo nejakej jinej podnik s pozivatelnou kavou v pesi vzdalenosti od Novejch sadu? (brno zejo)
    DWAY
    DWAY --- ---
    HONCKA: jo zkousim. Mi se prave povedlo i s temi 7.2g extrakci cca 1ml za 1s ale nejak tomu chybela ta krasna oranzova barva :)

    A ted delam prave vsecko po jednom, abych trenoval. I kdyz delam dve kavy, tak delam 2x single. Porad ladim mlynek ctu chytre knihy a tak :-D

    Taky se musim naucit, at mi v mlynku nezbyva kava. I kdyz to ma zaklopku diky ktere ten zbytek uzavru, tak kdyz tam je pres noc, tak to neni ono no.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    DWAY: to ze to mas skouset je snad jasny :)
    double se imho lip dela, ja uz se na singl vyprdl, kdyz si ho delam sam, tak delam double, kdyz se zenou, tak si dame kazdy jedno a po chvili druhy, na double mam nastaveny casovac (pouzivam fotograficky). BTW u me single, tak aby vyhovovalo za 30s 0,04l jsem musel mit kolem 8,5g, na double necelych cca 15,5g.
    DWAY
    DWAY --- ---
    Sakra, tez sem si mohl vsimnout, ze dela dvojitou davku.
    DWAY
    DWAY --- ---
    Zdar koupili jsme si novy kavovar, a snazim se dojit k perfektnimu shotu espressa.

    Kdyz namelu 7.2 gramu tak se mi zda, ze je ten portafiltr strasne prazdy. V podstate to vyplni akorat tu uzsi cast misky. A kafe je takove hrudkovate. Kdyz dam mleti trosku vice nahrubo, tak zase ale kafe moc rychle proteka. Ma cenu zkusit dat trosku vice kavy?

    Kdyz se divam tady na typka treba, tak ma krasne kafe ale tohle neni urcite 7g vzhledem k tomu, ze pouzivam stejny kavovar a stejnou paku a kdyz jsem to vazil a namlel tak jsem tu misku nemel plnou ani z pulky.

    Morning coffee with Bezzera Unica
    https://www.youtube.com/watch?v=Hdkw4-k8hSk
    KOLU
    KOLU --- ---
    LAAZI: to máte tu Wilfu?
    v původním dotazu nepadlo nic o espressu, ehm... Eureka Mignon, pokud máte hluboko od kapsy a musí to bejt nový.
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    LAAZI: Tak abych odpovedel na svoji otazku: neni. Nastaveno na nejvetsi jemnost proteka 17 gramy kavy (doubleshot tam dem) rychlosti 60ml asi za 7 vterin. Bordel v kave ani nepocitam.
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    KOLU: A myslis, ze je to pouzitelny pro mleti na kancl espresso?
    Nas ted prestehovali a do novyho kanclu koupili misto catler mlynku toto (catler 2bojler kavovar k tomu nechali).
    Tak ted premejslim, jeslti mam zacit lobovat za nejakej Mazer.
    Kazdopadne to du ted vyzkouset.

    BTW ten catler mlynek, co sme meli predtim, sem zistil, ze kdyz do toho nasypu nejakou tu posledni kostarickou kavu od Doubleshotu, tak to mlynek neda a zasekne se.
    KOLU
    KOLU --- ---
    v týhle cenový relaci je nejlepší volba Wilfa WSCG.
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    Ma pls nekdo nejaky nazor na tento mlynek?
    https://www.mall.cz/mlynky-kava/rommelsbacher-ekm-300
    TENZO
    TENZO --- ---
    Nemate nekdo prosim tip na podnik kde bych udelal zastavku workshopu dzezva kafe pro dobrou vec?

    Džezva na cestách – ibrik.cz – pravá turecká káva
    http://ibrik.cz/dzezva-na-cestach/

    Kdyz tak do zpravy. dekuju
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam