• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    TRAMVAJ_22
    TRAMVAJ_22 --- ---
    GUDRUN: Doubleshot ma decaf na vsech svych kavarnach urcite, krom Alzy je to teda Muj salek kavy v Karline, nebo Misto v Dejvcich.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GUDRUN: mívají ho v alze v Holešovicích
    SATAI
    SATAI --- ---
    GUDRUN: Nevim. Potom, co jsme zkusili z Doubleshotu, jsme dal nehledali. Je to dobre kafe, ne jenom dobre bezkofeinove kafe (otestovano i na baristkach). Vetsinu zrni z jejich nabidky mivaji jejich kavarny bezne k prodeji.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    kromě mamacoffee a doubleshotu, kde koupit lepší bezkofeinovou kávu? doubleshot se mi nechce platit poštovné, zjišťuju, zda je ke koupi v kavárnách, mamacoffee momentálně nemá na skladě... díky!
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    LADY_MYSKA: spis nez aeropress doporucuju na doma clever dripper, je to jednodussi priprava, filtry se do toho sezenou vsude, kafe se v tom da udelat i relativne hodne ;) mlynek lodos cafeteria a peknou konvicku/dekanter a domaci zacatecnicka sada je na svete ;) plus vaha samozrejme! na kafe i vodu!
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    MATESISKO: vareni jsem tak nejak zvladla a stale se ucim. Verim si, ze uvarit kafe a vychytat veci snad taky zvladnu.
    Bohuzel nejsem moc ve situaci, kdy bych mohla kazdy den navstivit kavarnu. Kavarnu mam v planu, hned jak bude chvilka casu.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    LADY_MYSKA: Asi bych nejdriv zacal ochutnavanim v kavarnach, az potom zkousel doma. Je to jako s varenim, nejdrive je dobre vedet jak jidlo chutna, az potom se ho pokouset uvarit :)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    SATAI: zatim jsem nikde nebyla. Ale vzdy kdyz jdu kolem takoveho pojizdneho voziku, kde se prodava kafe, dostavam chut. Pro nekoho, kdo cely zivot kafe odmita, je tohle obrovska zmena.
    Tudiz si zjistuji co a jak, abych si doma mohla udelat dobry zaklad a pak to bude o zkouseni, co a jak mi chutna.


    JUANITA: na ten mlykem jsem se divala a libi se mi. Ten si domu objednam. Aeropress jsem nedavno zahledla na jednom blogu. Moc dekuji


    RYBKA: po kavarne se podivam. Taky moc dekuji
    SATAI
    SATAI --- ---
    LADY_MYSKA: A co (a kde) ti chutna?
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    LADY_MYSKA: Začala bych návštěvou dobré kavárny, kde nabízí různě připravené kávy, aby sis ochutnala, co by ti nejvíc vyhovovalo - na domácí přípravu jsou vhodné a běžné aeropress, drip, frenchpress nebo moka konvička. A od toho bych se odpíchla. Mlýnek ale můžeš objednat rovnou, ten budeš potřebovat na všechny typy přípravy :-)
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    LADY_MYSKA: treba

    Aeropress doubleshot - česká pražírna výběrové kávy
    https://www.doubleshot.cz/prislusenstvi/aeropress

    +

    Degustační balení doubleshot - česká pražírna výběrové kávy
    https://www.doubleshot.cz/kava/degustacni-baleni-kavy

    +

    Ceramill nerezový ruční mlýnek na kávu doubleshot - česká pražírna výběrové kávy
    https://www.doubleshot.cz/prislusenstvi/ceramill-nerezovy-rucni-mlynek-na-kavu



    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    neco podivneho se deje. Nejsem milovnik kavy a vzdy jsem davala prednost caji. Ale posledni dobou cim dal tim vice myslim na kafe a tudiz premyslim i porizeni nejake vybavy a kavy domu.
    Prosim Vas, cim zacit, kdyz jsem uplny zacatecnik?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BOODIA: protoze to nebudu kupovat ja
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    CMLKA: btw proc?
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    CMLKA: mám oba porlex je rozhodně lepší :)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    MESKALITO: bazar?
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    doporučíte el. fresh mlýnek na espresso do malého provozu (20-30 káv den), kde je káva jako doplněk, do 10k. Ascaso/Sette mě nepřijde jako dobrá volba.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    CMLKA: lodos cafeteria
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BOODIA: spis neco co se da koupit zde, ale diky
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    CMLKA: zassenhaus quito z ebay.de
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    CMLKA: hario mini slim je opravdu zen, hrozne to s nim trva. koupil bych radeji tohle, to mam ted na rucni uziti a je to dobre. https://www.doubleshot.cz/prislusenstvi/ceramill-nerezovy-rucni-mlynek-na-kavu
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Vim, ze se tu pta porad nekdo, ale rucni mlynek na doma prevazne na moka? To Hario? Nebo Porlex? Vetsinou tak na jednu az dve kavy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam