• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    Můžete mi někdo doporučit slušnou kávu, do automatické espresso mašiny, která se bude pohybovat kolem 450 Kč/kg a bude to pitelný? Budget asi moc nenafoukneme. Spotřeba v kanceláři je 50kg měsíčně.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Illy Guatemala koupena, tím vyřešeno.
    Děkuji za spolupráci.
    KOLU
    KOLU --- ---
    BRUKEV: ty světlejší Illy jsou dobrý. Takže buď ten jejich "medium roast" a nebo jestli mají nějaký single origins... Tchibo bych nekupoval.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    POHODAVOLE: nemají ho hodně rádi. Prostě jak jsem psal, běžný piják kávy. Nejsou nijak vyhranění, naopak jim koupě více druhů v menším balení udělá trochu rozhled o tom, co jim chutná víc, co méně.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    BRUKEV: jestli mají kafe hodně rádi, tak radši nekupuj žádný a vezmi radši jinou komoditu, protože ve výsledku nebudou rádi a vyhodí to :-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Namletou nechci, melou doma.
    No ještě tu kousek máme prodejnu zrnkové kávy, tak zkusíme třeba i tam se poptat.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    JINX: jo to i ty zrnka z lidlu 85 Kc/500 g jsou asi lepsi nez mleta lavazza...
    JINX
    JINX --- ---
    BRUKEV: Illy jsem si jednou koupil v plechovce namletou v Albertu a pitelna rozhodne nebyla. Jestli chces low-cost zajdi do Tchibo prodejny at ti neco namelou.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Má cenu řešit kvalitu Lavazza a Illy pro normálního smrtelníka, co si kafe uvaří v pergole, osladí, případně dá klidně mlíko? Nebo to je prostě standartní pitelná káva a běžný občasný kafař to stejně nějak extra nepozná?
    Kupujeme na sobotní návštěvu hostiteli kafe, nestihnu objednat nic extra, takže musím vycházet z toho, co seženu u nás ve městě (Albert, Kaufland, případně gastroobchod Illy, Lavazza).
    Než kilovou Lavazzu spíš chci vzít dvě 250g Illy, at může případně střídat.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BACTERIE: ne, jsem s nim spokojena a hlavne to byl darek no....
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    BACTERIE: parada! Diky moc
    BACTERIE
    BACTERIE --- ---
    CMLKA: a jinak jsi s mlýnkem spokojená? :) neuvažovala si nad novým?
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    Z vyletu mohu doporucit:
    Pražená káva First Crack Coffee
    https://www.kavapodebrady.eu/first-crack-coffee/
    (ac svetleji prazeno chut neni nevyrazna, coz je muj dojem u nekterych svetleji prazenych kav)

    Zbytek jejich produkce take neni vubec spatna.
    BACTERIE
    BACTERIE --- ---
    SARKUF: Gourmetkava.cz - osobní odběr na Vinohradech :)
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    NOISEGATE: tuhle debatu jsem vedl uz i v EME, kdyz jsem se pidil po trojkovy velikosti.) takovej plastovej chemex no... Asi objednam nekde na netu vic baleni a bude zas na chvili klid... Dik za snahu
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    SARKUF: kdyz o tom tak přemýšlím tak jsem vlastně asi nikdy nevidel nikoho s trojkovou V60. To musí byt slušný monstrum ;)
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    NOISEGATE: aha, no presne to jsem si myslel taky, ale slecna zaryte tvrdila, ze trojkovy nikdy nemeli...
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    SARKUF: jo to je ono. myslel jsem ze je tam posledne meli
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    NOISEGATE: byl jsme v Cerstvy kave v Hybernsky a nic prave... U Bulhara je kde?
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    SARKUF: cerstva kava u Bulhara?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam