• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    BREGALAD: ten rhinowares ma sestihran takze proste jen nasadis a meles. opravdu to prekvapive funguje, pouzivame to v kanclu zhruba 3 mesice, nikde se nic neožužlává, otáčky tak akorát.. co to dělá s kamenama teda netušim ;)
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Hezky to s tím akusroubovakem - mimojine proto, ze ten už mám, ale jak napojim ruční mlýnek na sestihran z akusroubovaku? ;-o

    Jinak moc dík..

    Koupil jsem vietnamsky filtr a teď chci udělat jiný kafe než instantní..
    No dlouhého boj, ale já do toho jednou i díky vám proniknu.. ;-)
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    BREGALAD: používám tenhle a je fajn: https://kavomlynky.heureka.cz/rhinowares-mini/
    a poslední dobou to melu s timhle: https://akusroubovaky.heureka.cz/bosch-ixo-v-0-603-9a8-020/
    a funguje to zcela skvěle :)
    MAASHA_PHIRZT
    MAASHA_PHIRZT --- ---
    BREGALAD: záleží, co od toho chceš. budu předpokládat, že na filtr, ne na espresso. jestli elektrický, tak baratza encore nebo wilfa svart. já doporučuju kvalitní ruční (ty jsou za podobnou cenu a melou líp) - lido 2/3/e/e-t, kinu m47, helor 101, asi i commandante, feld 47; o něco levnější, ale srovnatelné kvality jsou aergrind/aerspeed a timemore slim. (vycházím teda z toho, co jsem kde různě četl, osobní zkušenost mám jen s lido 2.)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    WOODMAKER: Na 5000 Kč je high end ručních mlýnků a ale použitelné elektrické začínají už dříve. Proč zrovna 5000?:)
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    BREGALAD: Mám Porlex za 1400 a je fajn. Ale v rychlostech se neorientuju. Hrubější je teda rychleji, ale srovnání nemám.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    BREGALAD: chceš za to dát víc, než 5000?
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Mlýnek na zrnka - jaký mleci mechanizmus je nejlepší a jaký nejhorší a proč? A jaký mlýnek vůbec třeba použit, aby měl nejlepší poměr výkon cena, tedy byl dobrej a nestal moc.
    Máme doma dva dekorační - jeden nemele a nebo se netoci (dva stavy), druhej mele, ale na malý kafe, abych točil půl hodiny a to nedám..
    Děkuji za rady
    (PS: Pokud to tu někde ve vláknu je, tak se omlouvám, ale jsem linej to hledat.. ;-) )
    KOLU
    KOLU --- ---
    MAR_TINA: to jsem netušil. Odvážné Hario!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A byla to stejná pražírna, dodala mlýnek i kávu :)
    YARIN
    YARIN --- ---
    MAR_TINA: dej vedet, jak to dopadlo
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOLU: popravdě pokud koupim něco s cedulkou 10 let záruka na mlecí ústrojí, tak to po 5 v klidu reklamuju.
    KOLU
    KOLU --- ---
    MAR_TINA: která prazirna bude mít to štěstí na kameny v kávě?
    Nebo chceš reklamovat výrobek 5 let po koupi u prodejce?
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    SATAI: Díky!
    SATAI
    SATAI --- ---
    RYBKA: a na druhou stranu Head Shot s Candy Cane
    SATAI
    SATAI --- ---
    RYBKA: Ema, Urban
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Máte tip na kavárnu s dobrou kávou v blízkosti Senovážného náměstí?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Tak jsme při mletí rozlomili až rozdrtili kameny v Hario Skerton Plus. Zavrzalo to a dolní kámen je na půl, horní na prach. 5 let nový. Zkusím reklamovat.
    TWARR
    TWARR --- ---
    KRUDD: jojo. Filtr. Divný no :)
    KRUDD
    KRUDD --- ---
    TWARR: to není možný! :) přemýšlím, jestli se třeba nemůžou lišit várky, kupoval jsem teď Šumavu podruhé, jak to točí a předtím mi přišla lepší (cca 3/4 roku zpět), uznávám, že tu hraje určitou roli osobní preference, o tom asi žádná, měli ste to tam taky na filtr nebo jinak?
    TWARR
    TWARR --- ---
    KRUDD: s tou sumavou mne to teda prekvapuje. byli jsme pred tydnem, dvema v salku a schvalne jsme si dali sumavu a shodli jsme se, ze tobylo totalne nemastny, neslany. proste kafe ... tak bych predpokladal, ze priprava primo na miste byla v poradku :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam