• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    JINX
    JINX --- ---
    Mate nekdo tip na kavovar/filtry na prekapavanou kavu? Pokud mozno elektronicky?
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    TWARR: ani to nebudu googlovat a rovnou hazim MM do kosiku.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    JUANITA: moccamaster je urcite super, ale kdyby se mi ten muj rozbil, zas bych sel do toho s velkou konvickou ;-) na kofein si ziskas toleranci, ale u CupOne objem nezvetsis
    ja si delam kazdy rano 400ml do termosky do prace (limitovany objemem termosky) a je to jak prd :-)
    TWARR
    TWARR --- ---
    JUANITA: ja bych si to nedelal tak jednoduchy a kouknul bych jeste na bonavity a wilfy :D
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    ahoj, chystam se asi zainvestovat do moccamasteru. prijimam pripadny nazor ohledne typu. rikam si, ze CupOne by byl strategictejsi, ze jinak budu permanentne prekofeinovany (zamyslene pouziti doma pro 1-2 osoby max.), ale klidne si to necham rozmluvit, ma-li byt CupOne treba nejak konstrukcne nebo funkcne zaostavajici.. diky!
    ADAM
    ADAM --- ---
    vidíš, to mě nenapadlo. každopádně teď mám něco z kofeesource a nepoznám rozdíl oproti 4x levnější kávě z lidlu, takže když to jednou nakalibruju na lidl, tak už na to nebudu muset sahat.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    ADAM: jenze casovac neni presny :D vaha jo. je veliky rozdil mezi treba promytym kafem z etiopie a naturalem u brazile :D priklad - u nas je casovy rozdil u mlynku na espresso mezi etiopii a kolumbii skoro 2s na 18g a to jeste neberu zavislost na hrubosti mleti :D
    ADAM
    ADAM --- ---
    jo, do filtru. na 0.5l potrebuju tusim cca 30g. a proste z toho mlynku mi to leze na jedno stisknuti presne (a hlavne vzdy stejne).
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    ADAM: Jestli děláš do filtru, tak je to plus minus jedno. U espressa by to zvláště u +/-7 gramů bylo méně přesné. Tam už hraje gram navíc relativně velkou roli.
    ADAM
    ADAM --- ---
    Jo časovač. Subjektivně tam je každý den naprosto stejné množství kávy.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    BOODIA: predpokladam spis casovac..
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    ADAM: jak to namele presne? to ma vestavenou vahu?
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    Já mám jakousi merku taky a vychází to
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    ADAM: v práci na váze, doma mám takovou tu 7g odměrku a když jsem to zkusmo převažoval, tak odchylka je pramalá..
    (teda ta odměrka je na mletou kávu. Já jí používám na zrna a vyjde to nastejno)

    Odměrka na kávu PRESTO | Eshop.tescoma.cz
    https://eshop.tescoma.cz/...AIA5gWv-SaXuQjHMOBRUz6o4X2Ju6cZ0J7MXZP1-BXgxRn2q2yvGPxsS56QaAvqCEALw_wcB
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ADAM: na váze. Postavím mlýnek na váhu a sypu do něj zrna.
    ADAM
    ADAM --- ---
    me u elektrickyho mlynku vyhovuje to, ze mi to namele presne stanovenou davku kavy, nemusim nic vazit.

    davku u toho rucniho odmerite jak? 
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    NOISEGATE: To je hodně dobrej fígl! :-) Si snad do práce pořídím akušroubovák!
    KOLU
    KOLU --- ---
    NOISEGATE: kamenum je docela jedno co s nima točí...
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    BREGALAD: ten rhinowares ma sestihran takze proste jen nasadis a meles. opravdu to prekvapive funguje, pouzivame to v kanclu zhruba 3 mesice, nikde se nic neožužlává, otáčky tak akorát.. co to dělá s kamenama teda netušim ;)
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Hezky to s tím akusroubovakem - mimojine proto, ze ten už mám, ale jak napojim ruční mlýnek na sestihran z akusroubovaku? ;-o

    Jinak moc dík..

    Koupil jsem vietnamsky filtr a teď chci udělat jiný kafe než instantní..
    No dlouhého boj, ale já do toho jednou i díky vám proniknu.. ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam