• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    ADAM: já tam dával vždy čerstvé.
    ADAM
    ADAM --- ---
    Taky jsem nevěděl, že to existuje. Jak se tam dává kafe? Už mleté? Vždy čerstvé, nebo zásoba na pár dnů?
    JINX
    JINX --- ---
    Ok tak svuj dotaz beru zpet a pridavam mocamaster do kosiku taky :-)
    KRUDD
    KRUDD --- ---
    chlapi, tohle mi nedělejte :D
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    ADAM: Odkaz na tohle? https://kavovary-cajovary-espressa.heureka.cz/moccamaster-kbg-741-ao/

    Já si teda domů brousím zuby spíš na tu Wilfu https://www.cerstvyboby.cz/wilfa-svart-classic-ccm-1500s/ nebo nějakou Bonavitu. V práci jsme si vydupali jednu Bonavitu na 8 šálků (větší než https://www.kofio.cz/prislusenstvi/kavovar-bonavita-bv-1500ts/342) a funguje moc fajn.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Tak tak. Ale pro jistotu mám moccamastery doma dva. Cup One a litrovou jubilejní edici ´68.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    JUANITA: ve vetsim udelas min kafe, v mensim vic ne...
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    MESKALITO: to bych se strelil do hlavy :D
    ADAM
    ADAM --- ---
    Hoďte sem odkazy ať vím o čem se bavíte
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    JUANITA:: mám cup one cca 4 roky a největší spoko, když přijde návštěva, tak prostě uděláš 4 kafe za sebou, ohledně velikosti tak pro mě dostatečná
    JINX
    JINX --- ---
    Mate nekdo tip na kavovar/filtry na prekapavanou kavu? Pokud mozno elektronicky?
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    TWARR: ani to nebudu googlovat a rovnou hazim MM do kosiku.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    JUANITA: moccamaster je urcite super, ale kdyby se mi ten muj rozbil, zas bych sel do toho s velkou konvickou ;-) na kofein si ziskas toleranci, ale u CupOne objem nezvetsis
    ja si delam kazdy rano 400ml do termosky do prace (limitovany objemem termosky) a je to jak prd :-)
    TWARR
    TWARR --- ---
    JUANITA: ja bych si to nedelal tak jednoduchy a kouknul bych jeste na bonavity a wilfy :D
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    ahoj, chystam se asi zainvestovat do moccamasteru. prijimam pripadny nazor ohledne typu. rikam si, ze CupOne by byl strategictejsi, ze jinak budu permanentne prekofeinovany (zamyslene pouziti doma pro 1-2 osoby max.), ale klidne si to necham rozmluvit, ma-li byt CupOne treba nejak konstrukcne nebo funkcne zaostavajici.. diky!
    ADAM
    ADAM --- ---
    vidíš, to mě nenapadlo. každopádně teď mám něco z kofeesource a nepoznám rozdíl oproti 4x levnější kávě z lidlu, takže když to jednou nakalibruju na lidl, tak už na to nebudu muset sahat.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    ADAM: jenze casovac neni presny :D vaha jo. je veliky rozdil mezi treba promytym kafem z etiopie a naturalem u brazile :D priklad - u nas je casovy rozdil u mlynku na espresso mezi etiopii a kolumbii skoro 2s na 18g a to jeste neberu zavislost na hrubosti mleti :D
    ADAM
    ADAM --- ---
    jo, do filtru. na 0.5l potrebuju tusim cca 30g. a proste z toho mlynku mi to leze na jedno stisknuti presne (a hlavne vzdy stejne).
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    ADAM: Jestli děláš do filtru, tak je to plus minus jedno. U espressa by to zvláště u +/-7 gramů bylo méně přesné. Tam už hraje gram navíc relativně velkou roli.
    ADAM
    ADAM --- ---
    Jo časovač. Subjektivně tam je každý den naprosto stejné množství kávy.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    BOODIA: predpokladam spis casovac..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam