• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    KRUDD: plast je ok, teplotne lepsi nez sklo/keramika, da se pouzit stejne jak v60 plus jako immersion, filtry do toho sezenes vsude, za me osobne cena/vykon/jednoduchost pouziti top coffee brewer ;)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    KRUDD: Jestli chceš něco jiného tak chemex bude rozdílnější, jestli chceš více kávy. Jestli stačí málo, tak neprohloupíš s aeropressem.
    KRUDD
    KRUDD --- ---
    Jak byste porovnali kavu z v60 a clever dipperu? Pouzivam v60 v praci, premyslim, ze si to poridim i domu, ale zase me lakalo zkusit neco jineho, je to velky rozdil? Dost me odrazuje obvykle plastove provedeni toho clever dipperu ...
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    A Pour Over Robot Battle - Beem Vs. Melitta EPOS
    https://www.youtube.com/watch?v=kN5HGoMR9c8
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    KURE: na co jsem narážel, tak bylo všechno start-up, za příšernou cenu
    KURE
    KURE --- ---
    MESKALITO: a je neco takovyho, prověřenyho?
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    už jsem podobných projektů viděl více, ale todle mě přijde i cenově rozumné
    melitta-momentum
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    RYBKA: jo, hario je proti nemu zen meditace.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    BULHI: Když jsem si vybírala mlýnek naživo, skončila jsem u Porlexu (tall) je bytelný, ale lehký, dobře se drží, má nejmíň plastových součástí. Mele krásně a rychlejc než Hario, kterej jsem měla předtím.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    BULHI: Mám ho přes 10 let a štve mě jen ta nekonzistentnost. Speciálně u hrubšího mletí ty jemnější částice propadávají a ty poslední zrnka hodně "popkornují" a celá přesnost jde do háje. Ale možná to u pressu je vcelku fuk. Skvěle se drží v ruce a ten plast je hodně solidní... pro rozbití bys musel asi "to bylo málo" stylem fláknout o zeď:D
    BULHI
    BULHI --- ---
    UMIAKI: no nevim, koukal jsem na nej, ale prijde mi to plastovy telo takovy zranitelny :)) co se tyce hrubosti, zadnej rucni mlynek jsem nikdy nemel, tak nevim, co od toho cekat.. ale v reviews si lidi u Porlexu chvali mimo jine konzistentnost
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    BULHI: Něco je špatně na Hario Mini?
    Když teda odhlédnu od toho požadavku french pressu. Nevím jestli nějaký ruční mlýnek je dost konzistentně hrubý na french press :)
    BULHI
    BULHI --- ---
    super dik.. Aergrind je asi zbytecne drahej koukam.. Ceramil = Rhinowares? Kazdopadne Porlex vypada super (tall verze)
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    BULHI: aergrind
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    BULHI: porlex
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    BULHI: ceramill
    BULHI
    BULHI --- ---
    nejakej aktualni tip na rucni mlynek na takove to domaci zvykani? :) vyfiltroval jsem tu Rhinowares, ale podle komentaru zde i na Amazonu sla prej kvalita rapidne dolu.. shanim neco malyho, na obcasny kafe obvykle jen pro dva, aby to slo nastavit dostatecne hrube (na french press)
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    BOODIA: přesně odtud to chci případně kupovat. Plus jsem koukal, že je to zhruba podobně velký, tak mě jen zajímalo, jestli je nějaký zásadní rozdíl v kvalitě mletí..
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    DOGGY: vyhoda baratzy je pripadnej servis u doubleshotu...
    LUGA5
    LUGA5 --- ---
    KOLU: Nejakej tip kam s tím na servis?
    KOLU
    KOLU --- ---
    LUGA5: normální cena je kolem €35-65
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    baratza encore nebo wilfa svart na doma (moccamaster)?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam