• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    SAMGARR: jo, tak ja od nich bral naposledy prave tak pred 3-4 rokama. A asi sem mel napsat primo "spaleny", ne preprazeny.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    NOISEGATE: Preprazeny? Beru od nich pres tri roky a jsem naopak rad, ze nepodlehaji trendu svetle prazene kyseliny. Libi se mi, ze maj stalou nabidku a kvalitativne velmi konzistentni.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    TBC: jestli se za poslední roky nezlepsili, tak velmi nedoporucuju, preprazenej blivajz napric odrudami.
    MIDORI: treba nordbeans.cz
    TBC
    TBC --- ---
    MIDORI: za mne mohu doporučit Mezzo Cafe, holešovická pražírna: https://www.kavaprodej.cz/
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    DYSTOPIK: jj, poštovné pořád platí. Klidně můžeš vzít i 70g degustační balení, aby člověk ochutnal. Mame nerezový French Press, dražší ale nezničitelný. Máme ho doma hodně dlouho a sítko pořád skvěle těsní a je hodně jemne.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Diky, chci k tomu prave koupit i ten frenchpress, mlynek na kafe dotycny ma
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    A ještě mam v mrazáku zbytek kafe z la boheme, taky od táty, což je fajnový výběrový kafe, ale já si ho tak neužiju. Řeky bych, že by bylo lepší třeba ve filtru, ale tim já nevládnu..
    Prostě jako dárek je podle mě dobrý vědět, co dotyčnej rád. O penězích to vůbec nemusí bejt, ba naopak
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    MIDORI: jestli jako dárek, tak někdo tu zmiňoval, že doubleshot a coffee source maji poštovný zdarma (nevim, jestli stále platí). To jsou takový celkem fajn obchody.
    Ale pokud taky píšeš, že se v kávách nevyznáš, doporučuju vybrat kávu, jakou má dotyčnej rád. Když koupíš ty nejlahodnější zrna někomu, kdo pije rozpustný, nebo jihlavanku, tak to budou vyhozený prachy..

    Vybíral bych teda podle toho, jakej druh dotyčnej pije, pokud víš. Turka, french press, preso, nebo nějaký alternativy. Má mlýnek?

    Otec mi dal před časem kilovku nějakýho mletýho kafe. Jako neni zas tak hrozný, ale je mletý uplně na prach, takže ho musim dělat v džezvě. Můj presovač plakal, když jsem to s nim zkoušel protlačit
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Ahoj, poradite prosim nejaky eshop s dobrou kavou? Chtela bych to jako darek, ale v kavach se vubec nevyznam. Diky.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Sem tam solidní kafe, ale často mi to přijde jako past crop. Hodně past crop :) Ale měl jsme naposledy v létě.
    KYTT
    KYTT --- ---
    Kupujete někdo zrna z Coffeespotu? Jak jste spokojení?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    WOODMAKER: mele se s tím ale otřesně.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    NOISEGATE: https://handground.com/ - netvrdím, že je ten mlýnek k něčemu, ale nastavování hrubosti imo dobrý.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    NOISEGATE: Hoffmann má test hogofogo mlejnku, kde už něco takovýho lze, ale je to cenová kategorie cca 300€+
    The Ultimate Hand Grinder Showdown
    https://www.youtube.com/watch?v=dn9OuRl1F3k
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    BACTERIE: jo, mám. Je to strašně lehký a strašně lehce se to mele. Je to fakt skoro na prach.
    BACTERIE
    BACTERIE --- ---
    WOODMAKER: no, už u toho medium pražení jsem byla docela zděšená, takže u dark očekávám spálený popcorn :) máš doma vzorky? :D
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    BACTERIE: tu dark jsem si pro pobavení koupil taky a nestačil se divit, že to jde upražit tak moc.
    BACTERIE
    BACTERIE --- ---
    WOODMAKER: skvělý, jsem ráda, že jsi spokojený! upřímně by mě zajímalo jak vypadají zrnka u blonde pražení, jelikož jsem teď (v době krize) sáhla po medium (balanced) roast (blonde už neměli) a po otevření to se mnou malém švihlo - zrnka tmavá jako uhlí :D možná bych měla koupit ten dark roast na porovnání! :D V60 chválím!
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    DEIKSAC: nevim o rucnim mlynku ktery by mel to nastavovani reseny nejak elegantne..
    MAJA
    MAJA --- ---
    Coffeesouce a Doubleshot mají doprava zdarma ...
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    Kdyz pominu nicemnou opakovatelnost nastaveni (leda pocitat a pamatovat si cvaknuti), tak se mi nelibi vule ulizeni kamenu a vysledek mleti je pak smeska velkejch ulomku s jemnym prachem, rovnomernost nic moc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam