• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    BOAR
    BOAR --- ---
    MR_DAN: doubleshoot posílá přes ppl. A má poštovny zdarma.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ahoj, nevite jestli ma v praze nejaka kavarna otevreny okynko, kde se daj koupit i zrnka?
    o postovnym zdarma jsem se nize docetl, ale udelam vse pro vyhnuti se ceske poste...
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KOLU: kdyby to byla diskuze o hifi, tak bys byl ukamenovanej
    KOLU
    KOLU --- ---
    BOODIA: jako zakladni metrika je rozhodne objektivnejsi, nez zcela subjektivni konstatovani.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    BOODIA: cimz nechci obhajovat holírny
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    KOLU: je agtron objektivni mereni? kafe za treba 13/23 (hrubej priklad) minut v prazicce bude chutnat diametralne odlisne přestože budou stejne barevny
    KOLU
    KOLU --- ---
    je to tmaveji prazeny (a vzdycky bylo) nez Illy medium roast, cili je to uprazeny hodne.
    lepsi prumyslovej standard konzistentniho well developed roastu asi nenajdete.

    ze to tady nekomu subjektivne prijde dobry a nepreprazeny a nekomu jinymu spaleny jak bota, je uplne vedlejsi, subjektivni. nejlip si to kafe zmerte v AGTRONu. Mezzo/Balirny Holesovice proste prazi hodne. plus je jejich kafe vesmes komoditniho puvodu.
    TBC
    TBC --- ---
    NOISEGATE: nevim o jaky dobe hovoris, ale co je znam cca 2-3 roky tak zadnej problem a o preprazenosti se urcite hovorit neda
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KYTT: Hele zalezi jakou mas rychlovarku. Doma mam tefal, kterej necinta a da se s tim do v60 regulovat tok uplne na pohodu.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    KYTT: pokud nemáš volšový ruce, normální konvice zafunguje stejně, nehledě na to, že na ap,fp,clever to vůbec není potřeba
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MIDORI: mohu doporucit nekupovat kavu jako darek :)
    KYTT
    KYTT --- ---
    Jaký máte názor na gooseneck konvice? V čem je největší přínos – konzistence, pohodlí...? Vlastně mě zajímá, jestli mi to pomůže udělat lepší kafe než normální konvice a tudíž se do toho vyplatí investovat :) Je mi jasný, že mlýnek a kvalitní zrna jsou mnohem důležitější, to už mám pokrytý. Hraju si s různejma typama přípravy, nejčastěji V60, french press, aeropress, chemex...
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    SAMGARR: jo, tak ja od nich bral naposledy prave tak pred 3-4 rokama. A asi sem mel napsat primo "spaleny", ne preprazeny.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    NOISEGATE: Preprazeny? Beru od nich pres tri roky a jsem naopak rad, ze nepodlehaji trendu svetle prazene kyseliny. Libi se mi, ze maj stalou nabidku a kvalitativne velmi konzistentni.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    TBC: jestli se za poslední roky nezlepsili, tak velmi nedoporucuju, preprazenej blivajz napric odrudami.
    MIDORI: treba nordbeans.cz
    TBC
    TBC --- ---
    MIDORI: za mne mohu doporučit Mezzo Cafe, holešovická pražírna: https://www.kavaprodej.cz/
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    DYSTOPIK: jj, poštovné pořád platí. Klidně můžeš vzít i 70g degustační balení, aby člověk ochutnal. Mame nerezový French Press, dražší ale nezničitelný. Máme ho doma hodně dlouho a sítko pořád skvěle těsní a je hodně jemne.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Diky, chci k tomu prave koupit i ten frenchpress, mlynek na kafe dotycny ma
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    A ještě mam v mrazáku zbytek kafe z la boheme, taky od táty, což je fajnový výběrový kafe, ale já si ho tak neužiju. Řeky bych, že by bylo lepší třeba ve filtru, ale tim já nevládnu..
    Prostě jako dárek je podle mě dobrý vědět, co dotyčnej rád. O penězích to vůbec nemusí bejt, ba naopak
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    MIDORI: jestli jako dárek, tak někdo tu zmiňoval, že doubleshot a coffee source maji poštovný zdarma (nevim, jestli stále platí). To jsou takový celkem fajn obchody.
    Ale pokud taky píšeš, že se v kávách nevyznáš, doporučuju vybrat kávu, jakou má dotyčnej rád. Když koupíš ty nejlahodnější zrna někomu, kdo pije rozpustný, nebo jihlavanku, tak to budou vyhozený prachy..

    Vybíral bych teda podle toho, jakej druh dotyčnej pije, pokud víš. Turka, french press, preso, nebo nějaký alternativy. Má mlýnek?

    Otec mi dal před časem kilovku nějakýho mletýho kafe. Jako neni zas tak hrozný, ale je mletý uplně na prach, takže ho musim dělat v džezvě. Můj presovač plakal, když jsem to s nim zkoušel protlačit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam