• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    HANNIBAL92: https://www.apecafe.cz/
    nepil jsem, jen mi to onehdá někdo doporučoval, arabika tam startuje na lehce podezřelých 299,- / kg :)
    KYTT
    KYTT --- ---
    HANNIBAL92: Já ještě přidám Coffeespot. Je to lehce nad tvůj budget (1kg za 499,-), ale za tu cenu mi ta kvalita v porovnání s lepšími pražírnami přijde OK.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    HANNIBAL92: Viz moje predchozi prispevky, balirny.com nebo jsem ted zkousel gourmetkava.cz a vice mene spokojenost.
    HANNIBAL92
    HANNIBAL92 --- ---
    Nezkousel nekdo kávu Perla, kterou prodavaji v albertu? Koukal jsem, ze jsou to nejaci holandani. Bohuzel pri te spotrebe co doma mame uz nejak financne dal nezvladam kupovat kvalitni kafe z nasich praziren za 1000kc/kg a vic a hledam nejakou pozivatelnou alternativu za 300-400kc, ale bohuzel je to vetsinou total prepaleny a sotva pitelny. Hledam zrnkovou a varim v hario dripperu. Nejaky tip pripadne?
    GEEK
    GEEK --- ---
    JINX: dm nevim, albert lavazza qualita oro, lidl relativne ok bellarom bio
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    SPYYDY: jo, toho sem blahy pameti po rozbiti musel vyhodit; koupil jsem si potom baratzu, nedalo se svitit. :/
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    SPYYDY: Asi bohuzel nikdo, mne rekl autorizak, ze nahradni dily, motory co odchazely, uz nejsou.
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    Nevíte, kde by mi mohli opravit Concept KM 5120 (dnes Wilfa svart - https://www.gourmetkava.cz/...VQMR-lgBhLvB5ZlLQ3N-Ab_vQo3TBm0p8Cb1ekZpnQn9D60iy1DPstMaArzdEALw_wcB)? Vypadá úplně dead, vůbec nespíná, ale může to být jen kabel...
    JINX
    JINX --- ---
    UMIAKI: jo evidentne jsem nemel jinou moznost nez ujet par desitek km jen kvuli baleni kafe :)
    JINX
    JINX --- ---
    MESKALITO: https://blog.daveasprey.com/why-mycotoxins-are-kryptonite/ tam uplne dole by k tomu mely byt nejake relevantni odkazy. Ale priznavam ze jako IT nejsem lekar :-) tak kdyby se tady treba vyjadril nekdo fundovany kdo by to mohl vyvratit?
    PAYA_HORRORCORE
    PAYA_HORRORCORE --- ---
    Na stavbě v zimě i turek dobrej hoši :)
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    JINX: spis ne...
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    JINX: V Albertu ne, v Tesco ne, v Kauflandu mají ty single origin Marily, ale odpovídá to ceně, v Penny mají ty bio Honduras a Peru, které se celkem dají pít, v Lidlu podle mě nic na filtr není.
    Ale jestli máš nějaké prachy a normální práci, tak si kup něco od libovolného českého pražiče. Teďka to fakt potřebujou, protože kavárny nemají skoro žádný odběr.
    A "brain fog" slyším prvně:-) To si taky musím najít...
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    JINX: já myslel, že brain fog ovlivňuje hlavně spotřebované množství "kofeinu" a ne druh/kvalita kávy, nemáš k tomu nějaký odkaz?
    ADAM
    ADAM --- ---
    JINX: řešili jsme tu nedávno lidl a penny. Filtruj
    JINX
    JINX --- ---
    JINX: uplne jsem zapomel - hledam kavu vhodnou na filtr :)
    JINX
    JINX --- ---
    Da se v retezcich DM, Albert, Lidl koupit nejake rozumne kafe (boby ne mletou)? Potrebuju neco co vydrzi aspon tyden. Nejcasteji kupuju La Boheme Cafe, Cerstvy Boby a podobne. Jde mi o to aby tam nebyly ruzne plisne a podobne veci, ktere muzou zpusobovat brain fog.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: etiopie s žábou je na filtru výtečná. Jemná a přitom jsou všechny chutě znát, ovocná a přitom docela do sladka. (Ty somelierské obraty mi fakt nejdou.)
    A tenhle víkend nás čeká Kočičák Klód :)

    Kafe Mělník zvládá karanténu skvěle, pokud nezakáží prodej z okýnka, přežijí. Což mám obří radost a abych to pojistila, chodím si tam na/pro kávu z kanceláře nejméně 2x týdně.

    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    KURE: jj i u nás ji mají pražírny, určitě nordbeans a čerstvé boby
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam