• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    KULHY: to je nejaky zdupavatko?
    KULHY
    KULHY --- ---
    No a taky mam jeden problem (Bezzera Hobby 01 s jednim bojlerem) — kdykoliv dochazi k vyssimu tlaku (pri extrakci nebo pri zavirani parniho ventilu po doplnovani bojleru), vydava masiny hlucny zvonivy zvuk. Pravdepodobne v miste toho parniho ventilu. Nemate s tim nekdo zkusenost?
    KULHY
    KULHY --- ---
    Ja ted objevil ameriku — distributor. Aniz bych to nejak kontroloval pomoci nahe paky (nemam). Tak musim rict, ze tekouci kava se ted chova pokazde stejne a tedy nedochazi ke kanalkovani.

    ADAM
    ADAM --- ---
    FARFELOO: co tvoje naturalka?

    Ale s druhem kávy to bude souviset. Mám teď jinou (preprazena, z kralovstvichuti.cz, nedoporučuji) a teče to rychleji.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    ADAM: Ja delam bud v60 s prislusnymi filtry nebo na zahrade drzak melitta s filtry z dm, na stejny mleti ta jina geometrie da klidne minutu navic
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    ADAM: Nebývají to naturálky, co ti to dělají? Volnější mletí kvůli těm slupkám produkuje hodně jemných částic. Někteří radí naopak jemnější mletí. Nám pomohl ale až lepší ruční mlýnek. Naturálky už zase kupujeme!
    ADAM
    ADAM --- ---
    Já koupil baratzu. A dobrý. Má hezky design. Jen mám trochu problém, že kafe přes filtr málo teče, někdy nedotece vůbec. Hrubosti to není, I když to namelu na nejhrubsi...
    Možná nějakou ostrosti těch castecek, nebo co já vím...

    (používám papírové filtry Fino z Alberta)
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    Tak se musim pochlubit, po dlouhých letech odkládání koupě pořádnýho mlýnku do kanclu jsem nakonec pořídil Eureka Mignon Manuale a jsem velmi spokojen. Robustní konstrukce (váha 5,6 kg), minimální retence, plynulý nastavení hrubosti. Dle prodejce i bezproblémový pozáruční servis, no snad nebude potřeba. Jen jsem musel odddělat ten držáček na páku, aby kafe nelítalo všude okolo.

    CONTRAS
    CONTRAS --- ---
    SZANDA: jo servis kávovarů v Praze, Bawax Hostivař, letity Fiorenzato docela davaj....
    SZANDA
    SZANDA --- ---
    KOLU: Tak máš asi pravdu! Poslal jsem videa s problémem přímo distributorovi lelitu a je to dvoucestný ventil, povezu to do Havlíčkova brodu na opravu. Už potřetí..
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    How the Syrian Civil War Created A Unique Espresso Culture in Turkey
    https://www.youtube.com/watch?v=qDfLAS57_sU
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    POHODAVOLE: uz rozumim :D spis bych pouzival svetle nez kysele ;)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    BOODIA: kyselé neprazi, protože nemá odběr. Uprazi ho pouze tehdy, když vezmeš celou várku.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    POHODAVOLE: nerozumim
    KOLU
    KOLU --- ---
    SZANDA: to zní jako by byl pokazenej ventil nepousteni boileru. Nejdřív se nedokáže otevřít, aby napustil boiler, a pak z nějakýho důvodu zůstane zaseklej otevřenej a preplni parní boiler.
    SZANDA
    SZANDA --- ---
    Ahoj, mohl by mě prosím někdo doporučit servis espresso kávovarů v Praze? Mám Lelit Mara - HX s E61 a už jsem jej dvakrát vezl s tím stejným problémem do Havlíčkova Brodu přímo k prodejci, no teď se mě měsíc nazpět vrátil a zase je v pr.. už s ním začínám ztrácet trpělivost.

    Svépomocí to asi nedovedu vyřešit, ale tak kdyby náhodou, tak jsou tam dva problémy, občas zapnu, tlak vody jen tak po zapnutí vystoupá na 8 barů, vrčí čerpadlo jakoby naprázdno, nenahřívá, takhle vrčí zhruba půl minuty, pak se najednou uvědomí, tlak spadne a normálně si natáhne vodu a začne nahřívat. Je to tak u tří spuštění z deseti. Druhý problém, nový, vznikl dneska, kávovar nahřátý, namelu kávu, nasadím páku, zapnu a teď tlak extrakce vyskočí jen na zhruba 1,5 baru, kafe tak tak kape, a na to se začne třást druhá ručička - ukazatel tlaku páry a tlak páry najednou začne brutálně stoupat až ke třem barům(místo klasických 1-1.5), kdy jsem to rychle raději vypnul. Je to šmejd, už jsem vytočený.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOLU: aby bylo kyselé, tak musíš vzít celý roast.
    KOLU
    KOLU --- ---
    Je tmavší. Většina zákazníků požaduje kávu "bez kyselosti". Ale špatný to úplně nebude, to ne, jen bych neočekával výběrovku...
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    Má někdo zkušenost s kávou od:
    Káva primacafé - česká pražírna výběrové kávy - Káva PrimaCafé
    https://shop.primacafe.cz/

    Uvažuji že je vyzkouším, tak jestli stojí za ten peníz.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    PETATA: asi bude záležet jaký siemens to je, ale zkus tady https://www.vseprokavovary.cz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam