• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    NOPOLICE: tak clever je trochu vylepsena V60.
    Hodne sem o nem premyslel, ale zatim sem nasel jen plastaky - a to se mi nechtelo kupovat, takze sem skoncil u klasickyho keramickyho dripperu
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    možná jsem moc línej, ale připadá mi, že u cleveru prostě pár věcí (mačkání, montování AP) odpadá. ale budu tedy zpytovat své svědomí, jestli jsem ve své marnivosti nezašel příliš daleko :)
    J4C0B1M
    J4C0B1M --- ---
    SICKBOY4000: Jako V60 mám hotovou do 5 minut
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    Roky jsem pouzival moka konvicku a french press..... Ted sem k tomu pridal jeste V60.
    French press je co se narocnosti pripravy pro me na urovni toho kapsalku. S V60 je trochu vic prace, ale za me lepsi vysledek.

    BTW co se odpadu tyce - tak ja to hazim do kompostu. Hario tvrdi, ze jejich filtry jsou biodegradable....
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    já mám v práci Aero press a doma moka konvičku Bialetti Brikka, ta umí pěknou pěnu :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    NOPOLICE: používám snad 10 let denně a jednodušší to už být nemůže. Kafe je čistší než z frenchpressu, jinak bych používal ten.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    NOPOLICE: kovový filtr do AP je super!
    frenchpress a Hoffmanovu ultimate method používám na větší várky ve velkém FP, na sigle pot je to zbytečné


    NOPOLICE: zase je s tím moc práce se zalíváním
    pokud děláš inverted method, tak jen jednodušším způsobem zaleješ a pak otočíš a stlačíš
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    THAIGRR:
    SAMGARR: ty filtry jsou nevýhoda, ale to je u AP taky.
    výhodu vidím v tom, že tam dáš kafe, zaleješ a řešíš už jen čas, žádný otáčení, mačkání apod...
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    NOPOLICE: Frenchpress, nejakej rucni dripper ala Hario V60 a nakonec mokka konvicku. Frenchpress pouzivam klasicky pro ovocnejsi kavy, pro zbytek takovou tu Hoffmannovu "no press" metodu. Rucni dripper asi prestanu pomalu pouzivat, nebavi me kupovat filtry a generuje to zbytecnej odpad.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    NOPOLICE: v cem je clever jednodussi nez AP? Vseobecne mi na single cup prijde AP nejjednosussi a nejlepsi filtr metoda
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    Zrna jsme probrali, jak to máte se způsobem přípravy? Jedu aeropress, ale trochu mě přestává bavit se s tím dělat, tak spíš přejdu na clever dripper. Kafe je z toho prý super a odpadá spoustu úkonů s přípravou spojených. Nějaký zkušenosti s ním?
    MEZZANA
    MEZZANA --- ---
    OMG!
    pražírna Fragaria coffee
    Colombia
    Natural
    pěstitel Diego Samuel Bermudez
    broskve, maliny, čokoláda
    To je jak nosem šňupat čokoládové léto. Stojí za vyzkoušení.
    Petr už ji v eshopu vyprodal, ale od pěstitele mají jiné pražírny třeba na Kofio.
    Diego "Thermal Shock" Bermudez from El Paraïso| The Coffee Quest
    https://www.thecoffeequest.com/el-paraiso-cauca/
    https://www.instagram.com/diegosamuel.bermudeztapia/
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    FARFELOO: Space meli vyborny kafe.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    WOODMAKER: Teď nevím, jestli pláčeš kvůli Space nebo ti nechutná Barn?:-D
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    FARFELOO: neeeeee!
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    U nás jede Barn. Plus nás teda mrzí, že skončila brněnská pražírna Space.
    MACSKA
    MACSKA --- ---
    my měli lidlí kafe v bývalý práci, vždycky když jsme zkusili koupit něco lepšího, zvedla se vlna odporu typu moc kyselý/moc hořký/ blabla... žádný zázrak, ale kofein v tom je a s mlíkem vypiju skoro všechno :)

    Jedno kafe, Fathers a Jezevčíky schvaluju (doma jedu v chemexu) a ještě candy cane a Rebelbean
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    Jinac to lidli kafe - do kafetiery to jde, na filtr to zene chutna, me prilis ne, ale zas lepsi, nez zadny kafe :)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    NOPOLICE: Naughty dog jsme meli a spokojene vypili
    J4C0B1M
    J4C0B1M --- ---
    LOOKASH: Na to, že je to pražírna mého boha, tak jsem si k ní nenašel cestu, jasně, že tim nemyslím, že to kafe je špatný, ale něco mi tam chybělo (zkoušeno tak 3x-4x).

    Ty co mám fakt rád, Tier 1 - Jedno kafe, Dos Mundos a Gardelli, Tier 2 Jezevčíkový, Darkwoods, Fathers, Beansmiths, Respekt
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam