• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    UMIAKI: delala jsem na nej reklamy a vypadal fakt super musim rict, i hodnoceni bylo dobre, jako ten system bez hadicek je fakt k nezaplaceni
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    CMLKA: mesic s Timemore C2 a furt super. Jako driv jsem si tak cca od 12 g furt tocila klickou a prihazovala na vahu, jestli uz jsem umlela tech potrebnejch 18 a furt ne, bylo to tak na 4krat, nez se mi to povedlo....Tedka tocim, tocim, hodim na vahu a mam 22 :) Spis nez hadat se doma, jestli ten druhej namele kavu, se o to perem :) Takze znovu fakt doporucuju...jo a cetla jsem nejaky srovnani a mezi Timemore a Comandante uz pry velky rozdil neni
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Já jsem zkoušel Lamanti a byl příjemně překvapen kvalitou výsledného espressa. Mléko taky umí.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    PETATA: Krups
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    PETATA: Za mě nějaký Philips Latte Go 🙂 osobní zkušenost v pohodě a děti s tim nebudou mít problém, pokud zvládnou otevřít ledničku.
    PETATA
    PETATA --- ---
    RUI: ok

    A je nějaká značka které se vyhnout?
    RUI
    RUI --- ---
    PETATA: Pak za sebe můžu doporučit některý z DeLonghi vyšší kategorie - u jednotlivých modelů se dá porovnat "kávové menu" a zjistit, co všechno umí (latte zvládne snad každý). Nicméně cenově je to adekvátně dražší, v podstatě jde o násobky ceny stroje, co doporučoval KURE.
    KURE
    KURE --- ---
    PETATA: ah, překlíd jsem slovo latte. :) tak nic. sorry.
    PETATA
    PETATA --- ---
    KURE: díky, musím říct, že cenou by mě to sice lákalo, ale bohužel ten mléčný systém je hrozný opruz. A mléčnou pěnu si dělají k snídani i děti a tohle by nedaly. Ty potřebují jen zmáčknou čudlík a za chvíli přijít k hotovému
    PETATA
    PETATA --- ---
    Máte prosím doporučení na automatický kávovar? 9 let jsme měli Siemens, ale už první odešel ještě v záruční době a u tohoto jsme před rokem měnili spařovací jednotku (což je asi nejdražší náhradní díl) , před měsícem přestal fungovat systém na mléko a v posledních dnech tekla káva čím dál tím vodovatější a včera namlel pár zrn a začal hlásit, že mu došla (i když je zásobník plný)....
    Už do něj asi nemá cenu investovat, jeszli se za rok zase vysype...

    S čím jste spokojeni? Nemáme speciální požadavky, jen si chci ráno zmáčknout oblíbenou kávu a pak přijít k hotovému latte. Takže opravdu automat
    Máme hodně tvrdou vodu
    A oceníme slušný servis

    Díky za tipy
    KOLU
    KOLU --- ---
    DWAY: Detergent není na vodní kámen. Je to v podstatě velmi penivej prášek na praní. Do vodní nádržky to určitě nedávej. Tam patří odvapnovac, když máš teda pocit, že v tom máš vodní kámen.
    DWAY
    DWAY --- ---
    NOISEGATE: pravda, good point.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    DWAY: nevim co pouzivas za detergent, ja Cafizu, a do plastovy nadrzky bych to nedaval, omylem jsem do toho namocil cast plastove rukojeti od paky a udelalo to s ni nepekny veci
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    A Coffee Brewing Theory "4:6 method" Invented by Tetsu Kasuya_ World Brewers Cup 2016 Champion
    https://www.youtube.com/watch?v=wmCW8xSWGZY


    Tohle mi nabidnul YouTube.... Hario sampionat a chlapik prisel s teorii 4:6 (4 dily vody na chut a 6 dilu vody na silu) a je to fakt mazec ten rozdil v kyselosti je obrovskej. Otestovano na Etiopii a pri prvnim nejmensim prvnim zaliti tam nebyla skoro vubec zadna kyselost citit!
    DWAY
    DWAY --- ---
    Muzu vyčistit kavovar s backflushem i tak ze dam trošku toho detergentu na vodni kamen do nadrze a proplachnu to zevnitr?

    Chapu to dobre ze backflush cisti jen tu tlakovou hlavu a ne vsecko uvnitr?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Tak jsem to psychicky nevydrzela a koupila nejlevnejsi mlynek Timemore C2, a teda je to naprosta bomba! Doted jsme meli Rhinoware, kde mi nedrzel ten spodek navic. Jako to se vazne neda srovnat. Skvely kovovy bytelny zpracovani, na zavit, takze spodni cast se vazne neoddeli, vse suprove drzi a jak se s tim mele! Fakt to semele za chvilku. To, ze v navodu je navic popsáno, kolik asi tak otoceni na jakej druh kavy je jen tresnicka na dortu. Plus stetecek na cisteni. Vubec si nedovedu predstavit, jak mele Comandante. Kdo vahate, rozhodne do nej jdete!! Koupila jsem ho v Gourmet kave, ktera dava 100 kc na prvni nakup, a tak me vysel asi na 1850,-
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    Nemáte někdo Lagom Mini? Zatím jsem viděl jen pár recenzí, kterým nevím jestli věřit, a Hoffmann ho ještě nerecenzoval :)

    Připadá mi jako ideální single dose mlýnek na doma na V60/aeropress (momentálně vyprodaný)
    LAGOM mini - compact electric coffee grinder [approx mid-Jan dispatch] — OPTION-O
    https://www.option-o.com/shop/lagom-mini
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    WOODMAKER: Asi nemá. Mám to odložené většinou na té plechové části nad konvicí. Chtěl jsem taky to řešení s filtrem u stroje - Bonavita Metropolitan - ale v ČR nebyla. Na druhou stranu to není showstopper ani tak nebo onak.
    A káva z něj mi chutná víc než z moccamasteru.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    pomalu si uvedomuju, ze je to ma jine pouziti, nez muj odkaz.
    UMIAKI: Bona Vita vypadaji jako hezke stroje. Predpokladam, ze ten trychtyr na filtr mivas odlozeny nekde bokem, kdyz mas kavu pripravenou v te konvici a nalevas si ji. Chapu to ted dobre? A ma to nejake vyhody? Vidim, ze Bona Vita ma oba druhy kavovaru, tak se ptam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam