• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    OT_
    OT_ --- ---
    Jinak Candycane je srdcovka i proto, že když má žena organizovala v pandemii sbírky pro zdravotnický personál (ovoce, sladkosti, vitamíny atd) tak Candycane poskytli metráky zrnkové i mleté kávy.
    MYBLAMAGE
    MYBLAMAGE --- ---
    WITTGENSTEIN: Filtr Candycane, na espresso je skvělá Industra, občas Naughty dog.
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    WITTGENSTEIN: Dost mě teď baví Cafe Montana z Hradce Králové.
    JINX
    JINX --- ---
    Ještě dodám ze poslední dobou jsem nejraději kupoval Pikolu a Hyab. Občas i Industria
    YARIN
    YARIN --- ---
    JINX: ja to jeste upresnim na krakow?:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRUKEV: zkus světleji pražené kávy určené pro espresso, jemnou ovocnou Afriku v mokka konvičce nejspíš spalis
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BRUKEV: Nevyruší, ale strašně to tu kyselost vytáhne, stejně jako by to bylo v espressu, prostě to bude ta "kyselá káva" jak tomu lidi někdy říkaj
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Jedu moka konvičku, žádné filtry, atd.

    Mám rád zemitější, silnější, více pražené chutě, kávu si dělám ráno k/po snídani. Má smysl se dívat na nějaké lehčí, ovocnější kávy? Nebo to příprava v konvičce vyruší?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    PULKA: ve Wroclavi letos v létě náhodný záchyt, šli jsme kolem kavárny s pražírnou, rozhodla jsem se to risknout bez googlování referencí (ostatně měli jsme naspěch tak, že buď si ho s sebou koupím hned, nebo si najdu reference a už nebude čas si ho koupit). A spokojenost. Bohužel už jsme tudy nešli zpátky, koupila bych si zrnka domů.
    elgatocafe.pl
    PULKA
    PULKA --- ---
    KIA: A jeste wroclawska Figa mne taky bavi :) ale maji samozrejmne vic praziren, jenom si je ted z hlavy nepamatuju.
    JINX
    JINX --- ---
    Mate někdo tip na polskou kavárnu kde Hayb dělají?
    KIA
    KIA --- ---
    PULKA: Hayb je skvělý kafe. Můj favorit poslední doby ♥️
    PULKA
    PULKA --- ---
    WITTGENSTEIN: Krone zninenych (ac Nordbeans mi spis nesedi a nekupuju) mam slabost pro polsky prazirny, z tech, co se daj tady snadno sehnat treba Hayb (kofio.cz pripadne coffeesource.pl), prazi vsdchno hodne svetle na filtr a obecne mi prijde, ze to maji v kavarnach dost vyladeny
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    REEN: project fox <3 muj byvaly kolega a moc dobry kamarad Patrik, vybira si skvely kaficka! to samy plati ale i o Candycane :D Ondra, ktery prazi kafe, je muj byvaly kolega a moc dobry kamarad :) vybiraj si taky moc dobry kaficka, ted maji skvelou filtrovou Etiopii a Guatemalu na espresso :) (ja toho casu v Alf&Bet ;) )
    KIA
    KIA --- ---
    WITTGENSTEIN: Měla jsem předplatné doubleshotu.
    Akorát jsme se ho už trochu přepili:) jinak je to taková jistota
    Fathers jsme občas ještě brali a teď už spis to, co padne do oka :)
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    WITTGENSTEIN: naughty dog, candy cane, double shot- ani od jedný sem nikdy neměla špatný kafe, je dobrý nebo fakt dobrý

    předplatný sem nikdy neměla, spíš mě baví zkoušet nový věci, který vybírám podle chuťovýho profilu na kofiu.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    WITTGENSTEIN:
    1. Beansmith’s coffee. Protože jejich káva mi připadá jedinečná, když ji porovnám se zbytkem co kupuji pravidelně (Respekt Cofee, Nordbeans, Dos Mundos, Mama coffee). V šálku vždy najdu chutě, které jsou vypsané na obalu. U ostatních vyjmenovaných se mi to ne vždy povede (V60).
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    WITTGENSTEIN: zajímavé mi přijdou německé pražírny a tam by měla pošta chodit rychle a bez komplikací.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    WITTGENSTEIN: kupujeme Kafe Mělník, nordbeans, candy cane, double shot a co potkám na cestách. Jakmile se Česká pražírna prezentuje světle praženou kávou, bývá dobrá.
    Předplatné jsme měli double shot, ale skončili jsme. Radši objednám tři a víc pytlů naráz za jedno poštovné a jednu cestu nebo to koupím v místních kavárnách, než aby sem jela ppl s 300g balíčkem.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Pravidelne kupuju a piju Aromaniac, La boheme, Kmen, Square mile, Candy cane, obcas Chroasta a Alf&Bet, Father’s a Dos Mundos mi oproti tomu vubec nesedi. Z mejch novejsich objevu me hodne bavi Typhoon. Piju hlavne promyty Afriky a nejaky funky veci z Jiznich Amerik. Nic jinyho me dlouhodobe moc pit nebavi, pak se pokorne vracim k osvedcenemu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam