• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    ZUZKAOU: Dafuq did i just read?

    "All three owners agree that fighting coloniality in coffee is creating a new culture rather than running back the old playbook of capitalistic competition."

    Příště bych prosil nějaký trigger warning :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Portland’s Cafe Culture Is Changing. These Coffee Businesses Call It a New Wave. - Eater Portland
    https://pdx.eater.com/2024/1/3/24024008/portland-fourth-wave-coffee-kalesa-cafe-zamora
    KOLU
    KOLU --- ---
    THAIGRR: ad plisen: me kazdy rano zbyde logr z aeropressu a tricolate. vyklepnu do plastovy misky co jsem v ni koupil v obchode zampiony a necham odlozeny na topeni. druhej den rano je to suchy a jde to nasypat do kompostu a nebo rozsypat do zahonu kolem rostlin co maji rady kyselejsi pH.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    THAIGRR: tchán vždy rozhodí okolo růží. Růže hezky rostou, tak to asi nevadí.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    THAIGRR: dávám jen na kompost. Jinak to dle mě nejde moc dobře vychytat.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    máte nějaký tip na zpracování lógru třeba na hnojivo?
    a hlavně teda na to, jak to skladovat, aby to neplesnivělo

    máme v práci bean to cup mašinu a je mi líto z toho lógr házet jen tak do koše
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BOAR: Presne, ja mela Rhinoware a mam ho na chalupe a ted kdyz si tam melu kafe, tak mam pocit, ze mi upadne ruka a musim si tak dvakrat odpočinout.
    S Timemorem semelu kafe nez se uvaří voda
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    BOAR: Předtím jsme měli Hario SKERTON a je to neporovnatelne, jak počtem otáček, tak silou, kterou je potřeba vynaložit na mleti
    BOAR
    BOAR --- ---
    GHOSTDOG: a rychlost mleti oproti Hario Mini-Slim Plus ?
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    Na vaše rady jsem koupila timemore c3 (byl jen o maličko dražší než c2) a jsem fakt ráda, že jsem nešla do elektrického, který by zabiral dost místa. Je rychlý, malinký a pohodlný. Diky moc všem za tipy!
    ZOBAAK
    ZOBAAK --- ---
    GHOSTDOG: tohle za ty peníze nemele špatně, a dobře se to čistí: https://www.tchibo.cz/products/402047865/mlynek-na-kavu-s-vahou-elektricky (mají tam slevu 10% za newsletter) ale žádné jiné mlýnky z jejich nabídky nedoporučuju, jen tenhle jeden konkrétní, a taky těžko říct, jak si to sedne zrovna s Bialetti moka konvičkou, pokud jde o kvalitu jemnějšího mletí... na filtr je to úplně v pohodě mlýnek
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MATESISKO: To zni jako ze se tam neco strhlo, no :-/
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    DEIKSAC: Je to mozny. Jeste jsem to cele nerozebiral, ale asi to vyzkousim

    MESKALITO: Podle me to mam nasazeny dobre, rozebiral jsem ho uz nekolikrat. A zuby vypadaji v poradku. Tak se asi neco porouchalo vevnitr
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    TAP: ono taky dost zalezi na hrubosti :D
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    MATESISKO: je možné že jsi pomlel nějaký kámen a kameny se otupily(=pomalejší mletí), ještě koukni na uložení kamenů, jednou jsem řešil, že se vrchní zasekl do té vrchní části, nebo byl špatně uložen.

    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MATESISKO: Nejaky ozubeny kolo prislo o zuby a tudiz se mleci kamen toci jen na pul plynu?
    TAP
    TAP --- ---
    Nenapadlo mě, že se mlýnky liší rychlostí mletí, takže dík za tip na Timemore C2, už se veze.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    LUCIASHECK: rekl bych ze jenom pomaleji. Ale fakt o hodne pomaleji
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MATESISKO: A mele jen pomaleji, nebo i jinak?
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    Kdyz jste nakousli Wilfu, stala se mi takova nemila vec. Pri mleti v ni divne zachrastilo a od te doby mleti trva neskutecne dlouho, treba 5x dele. Zkousel jsem ji rozebrat a vycistit (tu horni cast mlecich kamenu) ale porad je to stejne. Napada vas co s tim? Samozrejme uz neni v zaruce.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MAR_TINA: Odvazuj ve spodni nadobe - tu priklop na tu vrchni, nic neutece ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam