• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    Dělám si doma max 2 kavy denně v Biatelli konvice. Máme k ní ruční mlynek ale namleti jedné dávky trvá třeba 5 minut = doba neodpovidajici me lenosti a casove dotaci na tuto cinnost. Doporučili byste mi elektrický mlynek do cca 2000?
    ADAM
    ADAM --- ---
    K24 je polský obchod a funguje už mnoho let tak nějak ok
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    ICARUS: Nicméně přes Heureku vidím tady https://www.k24.cz/product/808417/Fellow_ODE_Gen_2_cerny.html?product_code=AMMMLYODE2C - za 7745 korun jako nejlevnější. Ovšem s K24 zkušenost nemám.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    ICARUS: Ten rozdíl je cena dopravy, clo a hlavně 21 procent DPH.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    Chci si pořídit elektrický mlýnek na filtr (aeropress, v60). Díval jsem se na Fellow Ode Gen 2, ale zarazilo mě, že na kofiu se prodává (po 2k slevě) za 9 tisíc, ale na stránkách výrobce je za cca 7.5 tisíc. Dá se někde sehnat v ČR levněji? Případně existuje nějaký srovnatelný levnější mlýnek?
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    KOLU: OK. Dám vědět,n jestli se něco změní, až přijde Niche Duo.
    KOLU
    KOLU --- ---
    WITTGENSTEIN: to je mlejnkem no. muzes jeste zkusit zvysit miru RDT na 20ug/g jak zjistil C. Hendon jako typickej limit kdy nedochazi temer vubec k agregaci vlivem tvorby statickeho naboje behem mleti, ale pravdepodobne to tak moc nepomuze anyway...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    KOLU: Integrovaný v Sage Barista Touch.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    WITTGENSTEIN: podle dalsich reakci, co jsem na to konto nasla na redditu, mi to zni jako mensi konzistentnost pri jemnejsim mleti.
    KOLU
    KOLU --- ---
    WITTGENSTEIN: mlejnek?
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Tak jsem si pořídil "IMS nanotech basket" a nevím.
    I když melu kafe o hodně jemněji, sleduju na obnaženém portafiltru brutální channeling. (Rutina zůstává stejná: RDT - pomlít - WDT - distributor a nakonec tamper od Pullmana). Ale jede to hrozně rychle, napoprvé se mi povedl turboshot, aniž bych o to stál, a potíže přetrvávají i při jemnějším mletí, to kafe je zřetelně podextrahovaný a kyselý.
    Co dělám špatně?
    (Na redditu si na to lidi taky stěžujou.)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KEJKLIR: Je tak to jsem dobre nepozornej ;)
    KEJKLIR
    KEJKLIR --- ---
    DEIKSAC: vidiš kožený obal na mlýnek. Samotný mlýnek tam je teď za 1.880,-
    KEJKLIR
    KEJKLIR --- ---
    JANEK_MAD: potvrzuji. V létě jsem objednával Timemore C3 z Aliexpressu za 1.150,-.
    Taky jsem s nm maximálně spokojený.
    JANEK_MAD
    JANEK_MAD --- ---
    Mám menší tip k těm timemore mlýnkum.
    Svůj jsem objednával z aliexpressu, kde mimochodem mají i svůj ofiko shop, pač je to čínská firma.
    Dá se tam vykouzlit opravdu pěkná cena, mají je i často v nějaké akci.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    WITTGENSTEIN: No tak to je ale dvojitá dávka, žj...normálně se na kávu používá 8-10 g kávy..to se pak těžko může srovnávat
    BAAL
    BAAL --- ---
    Já jsem toto domácí dilema vyřešil pomocí toho barista express a jsem s tím fakt spokojený, nemusím do toho nutně sypat super truper kafe of největšího káva nerda, espresso to tudíž per porce udělá levně a rozdíl od kavárny nepoznám (čímž neříkám, že tam není, samozřejmě je, ale pro muj jazyk a moji pusu je nerozpoznatelný). Už ho mám dva roky a jediné čeho se bojím je, že se rozbije:)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    POHODAVOLE: Ha, oni tvrdí, že je to z jednoho procenta té nejlepší kávy, co se vypěstuje.
    Njn, a možná mají i pravdu - ale furt je to z komoditní kávy, že.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    WITTGENSTEIN: tak pak je to hrozný prepal, když člověk dává dvě kapsle a o kvalitě nemluvě.

    DEIKSAC: 60 za dvojitý mi přijde fér, spíš ta cena u těch kapslí je docela HC, když si představím, čím to plní 😂
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam