• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    KURE
    KURE --- ---
    DEIKSAC: to je zajímavé téma. Máš s tím nějaký zkušenosti?
    Nebo můžeš mě nasměrovat někam kde se o domácím pražení něco dozvím?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    NOPOLICE: Pripadne si v valirnach muzexs koupit zeleny a uprazit si podle vlastniho gusta
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    CMLKA: clever dripper

    to mezzo zkusím a uvidím co se z toho dá vykouzlit. mně to přijde taky tmavý.
    zkusím i ty ostatní, dík za tipy
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    NOPOLICE: Mezzo za me dobry, ale na filtr to maji vsechno tmave. Ale za ty prachy to urcite vyzkousej.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    CMLKA: Nebo ten flirt od Doubleshotu https://www.doubleshot.cz/cs/products/flirt
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    NOPOLICE: https://www.coffeespot.cz/nikaragua-erique-ferrufino-natural-experiment-250g/ tohle mame ted doma a moc dobry - a teda v ramci filtr kav me to prijde ok cena
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    NOPOLICE: Ale tka mrkni na pražírny, co dělají filtr Blendy, koukám,že Tchibo jako zase není o tolik levnější.... filtr má třeba La Boheme nebo Co-bean (ty ale asi nekoupíš v Praze no)
    Filtr Blend 100% arabika - co-bean
    https://co-bean.cz/products/filtr-blend-100-arabika?variant=46564238295382
    House Blend - Filtr Směs - La Boheme Cafe - Pražírna výběrové kávy
    https://labohemecafe.cz/products/house-blend?variant=46547171639637
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    NOPOLICE: jaký filtr?
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    A ještě dotaz ke kávě. Po kupování různých výběrovek bych taky zkusil nějakou budget variantu (na filtr). Jakou máte zkušenost s mezzem, dm, tchibem nebo jiným kafem, je to použitelný?
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    Kinto mám taky, je skvělý, ale začalo protékat kolem toho uzávěru. Na jejich webu mají těsnění, ale radši bych to koupil tady, víte někdo kde prodávají?
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    Jsem taky fanouškem Kinta. Jo, levný to není. Ale třeba já to používám obden a myslím že mi vydrží do konce života, takže ten rozdíl v ceně je - rozpočítanej na dobu užívání - zanedbatelnej. Výhody:

    1/ dobře drží teplo a těsní (u termosky asi to zásadní)
    2/ ten otvor na pití je geniální. Nevyšplíchne, ani když piješ za chůze, v autě, v busu..
    3/ má ultra hipster design, takže když si vytáhnu kafe někde během jednání s korporátem nebo národní galerií, nekouká na mě okolí jakože jsem zrovna vylez z lesa. Což u termosky od Esbitu vyloženě říct nemůžu.
    ANEZAK397
    ANEZAK397 --- ---
    Tohle mě zaujalo, automat na kávu s čerstvými zrny za sklem. Je to unikát, nebo nikam nechodím a tak jsem to ještě nikde jinde než v muzeu Pompidou v Malaze neviděla? Příště si ho tam dám.

    TBC
    TBC --- ---
    LUCIASHECK: tak to nepochybně, moje otázka byla řečnická nikoliv direktivní, alespoň se nám tu diskuse trochu rozproudila :⁠,⁠-⁠)
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    LOOKASH: hario mugen delam normlani konvi bez niceho a je to fajn
    PULKA
    PULKA --- ---
    BOAR: Taky jsem doporucovals, souhlas s _OT, ta vec proti vychrstnuti kafe funguje dobre a je fakt pekna ;) mam bilou a je to radost. Vicko strcim do kapsy, kdyz to chci nest otevrene (ale to neni muj usecase)
    OT_
    OT_ --- ---
    BOAR: Koupil jsem ho v akci za myslím pětistovku (protože byl v hovnové barvě:).

    Design neurazí od kanclu po outdoor, drží dobře teplotu (například termoska Primus 0,35l mě stála stejně, ale je katastrofální, v osm ráno kafe naliju a v poledne už je téměř vlažné). Ani v batohu se omylem nevyleje a především se mi fakt líbí:)
    BOAR
    BOAR --- ---
    OT_: a cim vede, pripadne co ti vadilo na ostatnich ? hje to takova docela draha termoska .
    OT_
    OT_ --- ---
    BOAR: Já vyzkoušel leccos a zatím u mě vede Kinto Travel Tumbler.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    řešil bych to aeropressem
    nějak si nedokážu představit, že bych ráno uvařil kafe a místo vypití ho jen přelil do termosky a vypil ho až později
    pokud by to bylo třeba uvařit ráno dvojité kafe, půlku vypít hned a druhou na později, to by šlo
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    THAIGRR: jak pise Janek - i kdyz bych si predem namlel doma a konev by mi stacila standardni, tak porad bych musel kupovat dalsi V60, vahu... Pak to mit nekde zavreny v kanclu ve stole (protoze nechat to volne dostupny pro vsechny ty vemena co tu delaj securitaky, udrzbare atd......).

    Navic mame hybridni model, takze jsem cca 75-90% doma (zalezi na mesici) nebo v ramci vzdalenejsi pobocky na co-workingu (takze by to znamenalo to vzit vsechno jeste jednou).

    Tak je fakt jednodussi si to udelat doma do svyho hrnicku/termosky a neresit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam