• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    INK_FLO: ha - kávoholika má alza, tuhle zrovna ne, ale 100 % robustu Báthoričku z maniaklání pražírny výběrové kávy musím zkusit :-D
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    Před pár týdny jsme se stavovali ve Florista Cafe v Nuslích, z doma jsem zvyklej na Candy Cane, Doubleshot apod. Dal jsem si tam filtra a podruhé v životě mě něco tak překvapilo, že jsem se musel jít zeptat. Byla to káva, kterou tam neprodávají, mají ji jen na vaření (ženská se ještě omlouvala, že jí tam mají už dlouho a je lehce vyčichlá :-)). Ale prozradili název. Tak jsem objednal z Martinus (je to slovenská pražírna Kávoholik, takže chvíli trvalo, než to poslali do pražské pobočky, ale nějak nad 800 to je bez poštovnýho) jednu domů a jednu na ochutnání pro rodinu apod. Všichni se shodli na tom, že to je opravdu trochu jinej level. V téhle kávě ucíti ty esoterický věci typu švestka, bourbon apod. opravdu každej :-). Je teda tak výrazná, že celkem funguje i blend 50/50 s něčím neutrálním. Zároveň tím, jak je výrazná (i cenově :-)) je dobrý jí pít jen svátečně, protože by se to mohlo asi brzy přepít a zevšednět. Nebo by naopak ve srovnání s ní zevšedněli všechny ostatní.

    Panama DRIMA ZEDE | Kávy a čaje z Martinusu
    https://www.martinus.cz/1709387-panama-drima-zede/gastro
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Tak kdo jste se byl podívat na Baristovi? Nějaké nové kafe objevy?
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    ANEZAK397: V Milánu na nádraží třeba
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KURE: Asi hledej neco jako diy coffee roasting. Ja si s tim jen hral v horkovzdusny troube. Pit se to dalo.
    KURE
    KURE --- ---
    DEIKSAC: to je zajímavé téma. Máš s tím nějaký zkušenosti?
    Nebo můžeš mě nasměrovat někam kde se o domácím pražení něco dozvím?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    NOPOLICE: Pripadne si v valirnach muzexs koupit zeleny a uprazit si podle vlastniho gusta
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    CMLKA: clever dripper

    to mezzo zkusím a uvidím co se z toho dá vykouzlit. mně to přijde taky tmavý.
    zkusím i ty ostatní, dík za tipy
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    NOPOLICE: Mezzo za me dobry, ale na filtr to maji vsechno tmave. Ale za ty prachy to urcite vyzkousej.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    CMLKA: Nebo ten flirt od Doubleshotu https://www.doubleshot.cz/cs/products/flirt
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    NOPOLICE: https://www.coffeespot.cz/nikaragua-erique-ferrufino-natural-experiment-250g/ tohle mame ted doma a moc dobry - a teda v ramci filtr kav me to prijde ok cena
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    NOPOLICE: Ale tka mrkni na pražírny, co dělají filtr Blendy, koukám,že Tchibo jako zase není o tolik levnější.... filtr má třeba La Boheme nebo Co-bean (ty ale asi nekoupíš v Praze no)
    Filtr Blend 100% arabika - co-bean
    https://co-bean.cz/products/filtr-blend-100-arabika?variant=46564238295382
    House Blend - Filtr Směs - La Boheme Cafe - Pražírna výběrové kávy
    https://labohemecafe.cz/products/house-blend?variant=46547171639637
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    NOPOLICE: jaký filtr?
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    A ještě dotaz ke kávě. Po kupování různých výběrovek bych taky zkusil nějakou budget variantu (na filtr). Jakou máte zkušenost s mezzem, dm, tchibem nebo jiným kafem, je to použitelný?
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    Kinto mám taky, je skvělý, ale začalo protékat kolem toho uzávěru. Na jejich webu mají těsnění, ale radši bych to koupil tady, víte někdo kde prodávají?
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    Jsem taky fanouškem Kinta. Jo, levný to není. Ale třeba já to používám obden a myslím že mi vydrží do konce života, takže ten rozdíl v ceně je - rozpočítanej na dobu užívání - zanedbatelnej. Výhody:

    1/ dobře drží teplo a těsní (u termosky asi to zásadní)
    2/ ten otvor na pití je geniální. Nevyšplíchne, ani když piješ za chůze, v autě, v busu..
    3/ má ultra hipster design, takže když si vytáhnu kafe někde během jednání s korporátem nebo národní galerií, nekouká na mě okolí jakože jsem zrovna vylez z lesa. Což u termosky od Esbitu vyloženě říct nemůžu.
    ANEZAK397
    ANEZAK397 --- ---
    Tohle mě zaujalo, automat na kávu s čerstvými zrny za sklem. Je to unikát, nebo nikam nechodím a tak jsem to ještě nikde jinde než v muzeu Pompidou v Malaze neviděla? Příště si ho tam dám.

    TBC
    TBC --- ---
    LUCIASHECK: tak to nepochybně, moje otázka byla řečnická nikoliv direktivní, alespoň se nám tu diskuse trochu rozproudila :⁠,⁠-⁠)
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    LOOKASH: hario mugen delam normlani konvi bez niceho a je to fajn
    PULKA
    PULKA --- ---
    BOAR: Taky jsem doporucovals, souhlas s _OT, ta vec proti vychrstnuti kafe funguje dobre a je fakt pekna ;) mam bilou a je to radost. Vicko strcim do kapsy, kdyz to chci nest otevrene (ale to neni muj usecase)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam