• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUNGPAAlikvótní zpěv, znáte? umíte? zpívate?
    klub pro zpěváky ale i ty co by chtěli zpívat, nebo se jenom chtěli dozvědět o co vlastně jde (i když tohle bude asi těžký napsat, pokud jste nikdy nezkusili/neslyšeli)
    rozbalit záhlaví
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    MYKO: dik
    LALINA: a co bys chtela-aby zpivala dohromady s helenkou,kajou gottem a zagorkou...
    hold hudba se vyviji
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    LALINA: Ženský neuměj kloudně hrdelně zpívat :-P
    LALINA
    LALINA --- ---
    SHKRK: ale funguje...akorat se mi to nejak moc nelibi...ale zatim jsem slysela jenom cca tri kousky... nejakyho repovýho šášulu , potom nejakej průmernej rozcajdanej bigbos a v treti pisnicce jsem hledala ten hrdelni zpev..mno, vypadalo to, jako kdyz tu ekymačku ten raper skrtí
    SHKRK
    SHKRK --- ---
    MYKO:stahovani nefunguje
    LORIMUS
    LORIMUS --- ---
    MYKO: dík
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    DARJEEL: hu, škoda že jsem tu nebyl. teď už tu ale jsem takže nahoď zase nějaký další termín.
    MYKO
    MYKO --- ---


    Tanya Tagaq
    18. 2. 20:00 palac Akropolis

    deska ke stazeni: http://ultimovicio.blogspot.com/2008/12/tanya-tagaq-aukblood.html

    tisková zpráva:
    http://www.respectmusic.cz/cz/events/2009-02-18-tanya-tagaq.php?id=101

    Nejznámější současná inuitská umělkyně pocházející ze země Nunavut /náš domov/ v Kanadě. Se svým originálním a futuristickým pojetím hrdelního zpěvu za doprovodu elektroniky a cella se stala největším překvapením loňského festivalu Respect a Colors of Ostrava. Spolupracovala mj. s Bjork /album a turné Medulla/, Kronos Quartetem, Sainkho Namtchylak a skotskými Shooglenifty. Do čech se vrací představit aktuální album BLOOD na kterém hostuje Mike Patton a kanadský rapper Buck 65.
    LALINA
    LALINA --- ---
    taky mi to prislo, tesims e na ty akce pro verejnost zadarmo:-)
    RED_KOMUSO
    RED_KOMUSO --- ---
    Tohle mi přišlo do mailu tak si s tim tady dělejte, co chcete :)


    Vážení přátelé,
    s přáním všeho dobrého v Novém roce přicházíme s novou komplexnější nabídkou práce s hlasem, pohybem a zpěvem.

    Rádi tedy představujeme nový projekt alikvotního festivalu - první mezinárodní školu alikvotního zpěvu u nás s názvem "MONOCHORD", jejíž lektoři se Vám představí 13.-15.2.2009 v Novoměstské radnici.


    13.2. 2009 v 18:00 (Novoměstská radnice, Karlovo nám. 1/23, P-1)

    Vás srdečně zveme na volně přístupný hudebně-přednáškový podvečer

    "Hudební mystéria antického Řecka a hudba sfér v běhu času"



    14.-15.2. od 11:00 - nabízíme všem zájemcům možnost poznat tajemství hudby, alikvotní zpěv a staré antické myslitele v několika

    workshopech

    Hudební souvislosti v rytmech platónského roku

    Meditace dechu a mysterium času v hudbě

    Alikvotní zpěv pro začátečníky I.,II.

    VSTUP VOLNÝ



    MONOCHORD nabízí systematickou cílenou práci s hlasem a alikvotními technikami v širších souvislostech rytmu těla a vesmírného chvění. Muzikoterapie, hra na lyru, hrdelní zpěv, mysterijní hudba a vizualizace hudebních intervalů jsou dalšími doplňujícími předměty.



    Lektoři prvního ročníku jsou: Wolfgang Saus (DE), Claudiha Gayatri Matussek (DE), Lothar Berger (DE), Kiva (Kanada), Hosoo&Transmongolia (Mongolsko), Vlastislav Matoušek, Jan Braunstein, Lucie Koderová, Veronika Čechová



    Frekvence jednotlivých výuk proběhne vždy jeden víkend v měsíci v Praze. První únorové a březnové setkání bude mít formu náboru nových zájemců o studium.

    Zveme všechny nováčky, ostřílené zpěváky i zvědavce. Šanci vstoupit do školy mají nyní všichni, i ti, kteří s alikvotním zpěvem ještě nepřišli do styku. Po únorovém víkendu (27.-29.3.) se brány školy až do prosince 2009 uzavřou.

    Těm, kteří již alikvotně zpívají nabízíme rychlý rozvoj všech alikvotních technik včetně hrdelního zpěvu, žádné další nové začátky.

    Všem nabízíme zajímavé intenzivní studium, podporu nejlepších festivalových interpretů a lektorů, úzké propojení s alikvotním festivalem formou několika vystoupení a volného vstupu na všechny koncerty, pravidelná setkání a práci skupiny s kanadskou alikvotní zpěvačkou Kivou, která podpoří každého studenta v domácím alikvotním drilu :-) a nabídne další improvizační program.

    Více informací o škole,předmětech a profily jednotlivých lektorů naleznete již v úterý na festivalovém webu - http://www.alikvotnifestival.cz



    Dotazy zodpovíme na tel.724020336, přihlášky zasílejte na mejl sindlerova@gema.cz



    Termíny alikvotních festivalů pro rok 2009:

    Nové Hrady – 9.-12.7.2009 (Novohradské Znění)

    Praha – 4.- 6.9.2009 (Pražské Znění)
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    LALINA: Pych Pych Pych :-D
    LALINA
    LALINA --- ---
    ja dekuju za skvelou soukromou produkci Pakokovi, ja už fakt nemela sil, zatímco on, po bruslařským sprintu po krkonošských horách , jeste vystřihl skvelou alikvotní brilantézu. Mnam! fakt je dobrej a címdal lepsi.
    Snad z toho nepychne .-))))
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    MYKO: Hezkyyy pekne spraaavne :-)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    a rád bych osobně pozval i majitele auditka, který se nám vrátil do matičky medem a strdím oplívající!!
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    tak po komorni akci o vikendu u me, navrhuji dalsi lalala na 6.2. v podvecernich hodinach, rekneme v 18 hod u me... kdo se prida? =)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MYKO: uz delsi dobu prorokuju ze ty to z nas dotahnes nejdal ;)
    MYKO
    MYKO --- ---
    ja tenhle klub vyuzivam k tomu, ze kdykoli jsou tu novy prispevky, tak si zazpivam ;D
    LALINA
    LALINA --- ---
    pokud to jde, využít, pokud to jde jednou za rok, využít a mezi tím zpívat jinde
    pokud to nejde, najit si cas a prostor, kde to jde.

    o nicem jinym tu nemluvim.
    STUART_HAMPLE
    STUART_HAMPLE --- ---
    Samo že není nezbytnost zpívat v kapli, dá se to i jinde... ale pokud to jde, proč toho nevyužít. Stejně tak můžu argumentovat třeba - dám příklad - tím, že si můžu poslechnout nějakou pecku hrající z mobilu z předpotopního repráčku, stačí to, samozřejmě, nicméně mnohem radši budu poslouchat z dobrý aparatury. Myslím, že to není zmlsanost.
    LALINA
    LALINA --- ---
    chci se sejit, abysem mela moznost zpivat alikvoty. ne duvod, ale možnost.. a ne jednou za pul roku..to je o nicem, ale myslim, koukám a vidím, ze zpivaci sangha je nad nase sily...
    LALINA
    LALINA --- ---
    no samozrejme! dyt to rikam jasne..jinak doma ted delam jinou praxi a nemůzu delat vsechno najednou...
    navic ve vice lidech je to zpivani mnohem lepsi...viš?
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    LALINA: To skoro vypadá, že se chceš sejít abys, měla důvod cvičit a zpívat alikvóty. Určitě to je jinak. Já si alikvóty zpívám doma běžně, kaple je pro mě příjemná změna, ale nebudu na ní bazírovat.
    LALINA
    LALINA --- ---
    muzem zkusit Zoe, ale nevím... a co se sejit proste jen tak:
    vite, vy mi tady pripadate, ze jste trochu ztratili v tom vedeckem pojetí.a tratil se vam smysl toho zpivani... alespon u me nejde primarne o to, jak úúúúúžasný budou ty alikvoty nekde v akustickym prostoru, coz je sice skvely a tak dale, ale pro me je dulezitejsi to, že si časteji zazním, budu používat telo, orgány, je to pro me lecive... je mi v podstate fuk, kde to bude, nejsem primarne nastavena na "výkon"..umeleckej dojem a tak dale... kaple je super nadstavba a díky bohu za ni, bude-li, ale to neznamena, že jindy jinde to proste nejde...jsem pro praxi i ve všedni den, nejen ve svatek... kdyz prijdu do kaple po pul roce, stejne ze me nic kvalitniho nevypadne..pokud nebudu cviciát si o samte doma, coz nebudu, pac tedko delam uplne jinou praxi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam