• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TIGRETigre! Tigre! brilho brasa
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Vidis, to me nenapadlo, ze si chtel pudrovat nos s Hugo Haasem na ukor prazske rave sceny pocatku 90s:)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    já to teda pochopil, že Devil mluvil o 30. letech a světu mondénních večírků tehdejší pražské haute societé :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    DEVIL: koks se tam, nesnupal, ale v 93-94 bydlel v Praze jeden clovek z Pobalti a jeho otec zprivazoval tam u nich nejakou fabriku na leky. Tak to se tam snupalo, tak leda.
    Mozna bych jeste nasel nejaky letaky na tamni parties, dve az tri jsem dokonce spoluorganizoval:)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    DEVIL: njn :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    toho je takova skoda. to musely bejt tehda bozsky party tam. to se ten koks snupal jedna radost.... :)
    TIGRE
    TIGRE --- ---


    Ha právě jsem objevil tyhle FB stránky, sympatický projekt...
    https://www.facebook.com/OpustenaMista
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    LA_PIOVRA: ha to vypadá krásně - to mi musíš někdy ukázat! :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Avec les compliments des dresseurs!!!!

    Mame doma toto:
    Amazon.com: The Circus: 1870-1950 (9783822851531): Noel Daniel: Books
    http://www.amazon.com/The-Circus-1870-1950-Noel-Daniel/dp/3822851531
    Kdyby byl zajem.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    JOBLO_: To by byl ve favelách hodně velký zmatek :) Pouštění draků je po fotbale hlavní zábava všech dětí. Draci se ve favelách snad kdysi dávno používali pro znamení, že přichází policie, ale to tak jestli před 20+ lety, od té doby akorát vysílačky nebo světlice.

    Co se týče pouštění draků, tak co je ve většině favel zakázáno traficem je oblíbená kratochvíle dračích válek pomocí tzv. "cerol" - rozbije se sklo, rozdrtí na mikroskopický prach, šnůry od draků se potřou arabskou gumou nebo podobným lepidlem a vyválí v té skelné směsi. Dostaneš šňůry, které jsou nejen schopné sundat konkurenční draky, ale pří ěpatné manipulaci a pádu na zem řezat hlavy.
    JOBLO_
    JOBLO_ --- ---
    TIGRE: a není to náhodou kluk, který pouští draka na znamení, že přijela nová zásilka?
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Nějaký favela art!

    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Jinak kamarád Leandro a jeho kapela Maldita dorazí koncem srpna opravdu do čech, takže přirozeně musím apelovat na všechny, aby přišli podpořit brazilskou kapelu... :)

    Termíny jsou:
    08/24/12 - NEW STAGE CLUB @ CESKÉ BUDEJOVICE/CZECH REPUBLIC
    08/25/12 - EXIT-US @ PRAGUE/CZECH REPUBLIC

    Klip z aktuálního alba...

    Maldita - Peixes (Full HD) - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=hl1nQ9Ftc2o
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    TIGRE: Stejné téma na Al-Jazeeře

    Brazil drug dealers: 'Stop buying crack' - Features - Al Jazeera English
    http://www.aljazeera.com/indepth/features/2012/07/201273091920225735.html
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    LA_PIOVRA: !!! :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Je zajimave, ze oba akronymy akronymu jsou o sladkem jidle, viz nemecke: Apfel, Zitrone, Ananas, Banane!!!
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Ad ruské krimi-tetování - mně se líbí, když se tam objevý nějaká dvojznačnost. Třeba tady ten pán s koťátky, jak tam má vytetovaná ty písmena LHVS (лхвс).



    Což je primárně zkratka ne nepodobná ACAB. Člověk to vidí občas na trikách nebo jako grafiti na zdech, a konkrétně to říká"легавым хуй,ворам свободу" tedy "policajtům čůráka, vorům svobodu", nicméně tenhle samý akronym má i svůj druhý žertovný vězeňský význam, kterým je "люблю халву варенье сахар" což znamená: "Miluju chalvu, marmeládu a cukr". teď si vyber :)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    LA_PIOVRA: On u toho tetování tam ještě tluče tu svou tezi, že jediné pravé je to sibiřské, urcké tetování, které, jak připouští používají také vorové ("černé sémě"), aniž by mu plně rozuměli.

    Jinak s tím rozporem u tetování - já to chápal tak, že nesmíš přeskakovat, tj. vylhat si na kůži něco co nejsi, jinak můžeš skončit, tak že tě to donutí vyřížnout a skončíš v rohu jako "раб". Vytetovat si po sibiřsku něco, co je pravda (to za co si byl odsouzen, délku trestu...atd) by asi mělo být OK, alespoň tak jsem si to představoval. Jinak jako věřím tomu, že kniha mu nové klienty do jeho tetovacího studia bezesporu nahnala, o tom žádná! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam