• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZABIASKOMERCNÍ FOTOGRAFIE - FOTOBANKA - rady a porady pro zacinajici fotografii a reklamu
    Fotograf Ondřej Dobiáš, profesionální fotografie





      Photo-Agency.cz

    • fotografové, literáti, grafici, malíři, hudebníci, ti všichni tady mají prostor ukázat své díla která hodlají publikovat a případné je konzultovat,vytahovat se, ci jen oznamovat infa .....
    • odkazy na ruzne galerie klientu photo-agency.cz na nastence a zde do budoucna: neco


    • spřátelené diskuze: [ FOTO - WORKSHOPY ]


    !!!! ČINY MÍSTO SLOV !!!!
    Než začneš kritizovat ukaž jak si to a nebo neco podobného nafotil ty !


    Libi se vam zahlavi ?

    19 hlasy od 19 respondentů

      rozbalit záhlaví
      MATROX
      MATROX --- ---
      KULA
      KULA --- ---
      MATHEZ: jestli chodí FA v datum splatnosti, tak je to dobře pro Tebe :)) Teď je problém přesvědčit podniky do rozvoje, všichni dávají peníze leda do údržby.
      Jestli ti můžu dát typ - třídící linky. Všechny ty úloženky, balíkovny a já nevím co ještě...Kdo tam kontroluje, že balík daných rozměrů je ve správné cenové třídě? Co kdyby nějaká kamera říkala - ale tady ten balíček, ten je větší, než za kolik bylo zaplaceno.....;)
      MATHEZ
      MATHEZ --- ---
      KULA: nevim o tom, potkal sem Jindricha na konci 2019 a placli jsme sim prijde mi extra ferovej, ale kdyz ma pocit ze je ojebavan tak se brani...
      vim o jednom konfliktu z minulosti, tykalo se to UX/UI a tam byl hlavni fuck-up na strane najateho designera...
      KULA
      KULA --- ---
      MATHEZ: to říkej těm FA po splatnosti :D, ba ne, mě se líbílo, co DV umí, ale to, co dělali svým odběratelům prostě prolezlo celou CZ scénou a reputaci budou léčit dlouho.
      MATHEZ
      MATHEZ --- ---
      KULA: DV jede jak namydlenej blesk, nevěř drbům od škarohlídů :)
      KULA
      KULA --- ---
      MATHEZ: A DataVision má ještě peníze? Jak dlouho tam jsi? Protože drby říkají, že tam vytloukají klín klínem. Tak jestli tam neděláš nové koště a nevěříš horám s horákama.
      MATHEZ
      MATHEZ --- ---
      KULA: je docela velka sanze ze kamarad je muj kolega, pracuju v datavision :) spoustu aplikaci (vcetne aplikaci pro gumarny) jsme delali se SICKem...
      KULA
      KULA --- ---
      MATHEZ: Takže snímací kamery něco v duchu jako děla SICK? Kamarád tohle implementoval s automotive. Ať už to byla gumárenská fabrika, kde to sledovalo, jestli jsou gumy kulatý, přes slévárny a tlakovstřiky plastu, kde se zase kontrolovalo, jestli to není někde prasklé. Pak to učil neuronku rozpoznávat, zadával ji příklady co je gut a co bad.
      Jinak potravinářství. Jestli ta sušenka není prasklá před tím, než jde do obalu, jestli ty bonbony nejsou slepený...

      jinak já distribuoval, už se tomu nevěnuji, TopShow3D. Na produktovky nejlepší cena/výkon. K tomu jsem potom dodával metodiky a automatizace. Zmákl jsi knoflík, xy softwaru se splašilo a za chvíli už lezli čistá data na eshop, kde se to samo párovalo. Od vyfocení po automatické zobrazení na eshopu za méně jak 5 minut.
      MATHEZ
      MATHEZ --- ---
      KULA: patram po dalsi business case pro nas softwarový produkt :)
      pracuju ve firme ktera se zabyva analyzou obrazu/strojovým viděním/strojovým učením
      obecny problem aplikaci pro kulturni sferu je nedostatek budgetu, nechceme jen dodavat zelezo s nizkou marzi, primarnim cilem je dodat softwarovou nadstavbu ktera fotky upravi a nahraje tam kde to zakaznik chce mit

      jakou mašinu? je mozne byt konkretnejsi?
      KULA
      KULA --- ---
      MATHEZ: já jsem se hromadnému zpracování produktovek věnoval, co že to vlastně hledáš za odpověď? :)) Příklad podniku pro hromadné zpracování můžou být dál Antiky/Muzea, ale i školy, na katedru archeologie jsem dodával fotomašinu co fotí sesbírané vzorky.
      MATHEZ
      MATHEZ --- ---
      Ahoj,
      resite tu nekdo strojove zpracovani produktovych fotografii?
      Priklady:
      - automobilka denne foti desitky az stovky komponent, fotky automatizovane mirne upravuje a uploaduje do nadrazeneho systemu (SAP, třeba);
      - eshop s vysokym poctem produktu, cast fotek ma od dodavatelu a upravuje je strojove, cast se foti a upravuje se rucne, po zpracovani se fotky nahraji do nadrazenych systemu (administrace shopu např.)

      Mam ted na stole nekolik podobnych pripadu pouziti, chtel bych vic :)
      ZABIAS
      ZABIAS --- ---
      GOZER1
      GOZER1 --- ---
      GOZER1
      GOZER1 --- ---
      MICKEY_MOUSE: Podle mě ne. Jsou dva typy fotografických závitů a tohle je redukce z jednoho na druhej. Oba budou podle mě inchový.
      MICKEY_MOUSE
      MICKEY_MOUSE --- ---
      GOZER1: No to ano, ale vždyť píšu, že nepoznám, jestli ta přechodka je už na klasický závit, nebo zas na nějaký speciál. Takže je?
      GOZER1
      GOZER1 --- ---
      MICKEY_MOUSE: V tom případě jenom koupit kulatinu a na konci si udělat závit metrickým závitníkem a pak na to nasadit tu redukci nebo bych si to na konec nechal rovnou navařit ať se to nekvrdlá.
      MICKEY_MOUSE
      MICKEY_MOUSE --- ---
      GOZER1: Potřebuji vyrobit tohle:
      tyc.jpg

      Prostě tyč, na jejímž konci je fotozávit (jako na tripodu). Klidně tam může být závit normální, existuje-li přechodka mezi klasickým závitem a fotozávitem. Koukám na ten Aliexpress a bohužel nepoznám, jestli ty přechodky jsou už na klasický závit, anebo zas na něco speciálního (např. tahle by teoreticky mohla být: https://www.aliexpress.com/...4fe323b7f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_55 ), tak pokud poznáš, poraď. Díky.
      GOZER1
      GOZER1 --- ---
      MICKEY_MOUSE: Nevim co budeš vyrábět, takže těžko radit, ale já bych si určitě závit nefrézoval :) Koupil bych hotový řešení za pár korun a to namontoval na zbytek sestavy... Např.:
      https://www.aliexpress.com/...Text=dslr++mount<ype=affiliate&SortType=price_asc&page=2&groupsort=1
      MICKEY_MOUSE
      MICKEY_MOUSE --- ---
      GOZER1: Díky za tip, ale úplně ono to není. Já bych si podobnou tyč potřeboval vyrobit na míru, s fotozávitem jen nahoře, jinak hladkou a delší.
      GOZER1
      GOZER1 --- ---
      MICKEY_MOUSE: Nestačí ti koupit závitovou tyč? Prodávaj se i metrový kusy.
      forDSLR závitová tyč 1/4", délka 10 cm | Oehling CZ
      https://www.oehling.cz/fordslr-zavitova-tyc-14-delka-10-cm
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam