• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    Bydlíte na Vinohradech? Především na těch pražských Královských? Máte zážitky, vzpomínky, které se vážou na toto kouzelné místo? Znáte dobré podniky? Podělte se o cokoli, co se k Vinohradům váže...

    !!!NA NÁSTĚNCE STÁLE DOPLŇOVANÁ DATABÁZE HOSPOD A VINOHRADSKÝCH PODNIKŮ!!!
    (Všichni, kdož se v tomto klubu zmiňujete o svých oblíbených vinohradských podnicích, přikládejte prosím ke svým referencím také bližší údaje (ceny, druh piva, kuchyně, obsluha, vybavení atp.) a aspoň něco jako adresu!)


    www.vinohrady.cz
    rozbalit záhlaví
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    FIN: asi vim, koho myslíš - je opravdu nepřehlédnutelnej kdekoliv :)
    FIN
    FIN --- ---
    DYSTOPIK: ani ne. zato poslední rok, dva potkávám "bílého indického gurua v oranžové", to je taky zjev.
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    DYSTOPIK: :-)

    Slezská je vůbec taková zvláštní ulice na tohle. Já tam tuhle na někoho večer čekal (na rohu s ul. náměstí J. z Poděbrad) a šel kolem chlápek, kterej se u mě zastavil a začal mi vyprávět o tom, jak je skvělý si přečíst knihu Stopařův průvodce po galaxii. A aby toho nebylo málo, tak po chvilce mi ten příběh začal celej vyprávět (čekal jsem totiž dýl, než jsem měl v plánu). Vcelku vtipnej týpek, hodně zažranej do fantasy, jelikož po nějaký době přešel k Terrymu Pratchettovi a k jeho Zeměploše.. prej byl na cestě za známym do hospody a vůbec mu nepřišlo divný, že mi přes 20 minut něco vypráví, zatímco jeho známej na něj čeká... takže romale woodoo mě ve Slezský nepřekvapuje, ale nikdy jsem tuhle dvojku, co popisuješ, nepotkal.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    hele abych otočil list:
    každá čtvrť má takový ty podivíny - zvláštní postavičky. Teď doufám že mě spipi neodsoudí za rasizmus, ale holt nikdy jsem nic nepublikoval - chtěl bych se zeptat na postarší páreček cigošů (muž a žena), který neuvěřitelně často potkávám procházet slezskou ulicí a to takovym způsobem, že jde každej po jedný straně ulice (jakože přes ulici), ta ženská občas někoho odchytne a něco s nim řeší. mě teda nikdy neodchytla, tak by mě zajímalo o co jde.
    myslel jsem že třeba kradený voňavky nebo tak, i jsem nějak odposlechul od kolemjdoucích že se o nich bavili jako že jsou tu často k vidění, ale naposledy když jsem je viděl, tak ta pani nějakýmu chlapíkovi něco dělala rukou na čele?!?
    pán vypadal docela vykuleně a mě by zajímalo, jestli jde o nějaký prastarý romale woodoo, nebo co..:)
    ten její partner jde vždycky jen po druhý straně ulice a přihlíží - oba jsou menšího vzrůstu

    nenarazil jste na ně někdo?

    + ještě pán kterej vždycky začne rozhovor tim, jestli mluvím česky (vlasatej underground) a pak vypráví že bydlí s kočkou v zahrádkážský kolonii a že pracoval zamlada v uranovym dole a teď je chabrus. toho taky docela často potkávám ve slezský
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MR_DAN: ty jo,tak to kazdej myslime jiny:))hehe, tak k tomuhle se budu muset pojit, jdu si pro kompas:)
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    stačí se řídit podle lišejníků..

    nebo jít podle vůně a je to dva bloky jižně od těch klobás
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    YACOOB: tak musim ti dát za pravdu, že klobásky jsou fajnový. asi se tam stanu stálým zákazníkem :)
    BLAF
    BLAF --- ---
    FONTAIN: Tak prave naproti tomu elektru
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SARAJ: vylozene rohova zalezitost :-D bez se tam projit prosimte, nez zacnes o padani..
    DHA
    DHA --- ---
    MR_DAN: zajímavé, to si někam zapíšu :)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MR_DAN: smarja, jsi asi upad,ne? fuuu...

    fontain - vystup z tram , zastavka sumavska, smerem na floru a mas to po leve ruce - rohovy kram
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    FONTAIN: jo aha, ty jsi zena :-) tak to sorry, ja myslel ze jsi muz :-) no tak to je jasny, to jsem mel rict na strane s lichymi cisly :-D
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    FONTAIN: ale pokusim se si to zapomatovat
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    MR_DAN: no sorry to beru, ale myslis , ze vsichni se takhle orientujou? Ja jako dis jsem obcas rada, ze si nespletu pravou s levou stranou a ty tu na me skoro s azimuty :D
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    FONTAIN: no jako sorry, ale Vinohrady jsou tak krasne pravouhly ... na sever mas Zizkov, Karlin... na jih zase Vrsovice, Nusle, Michli
    Korunni jde ze zapadu (Mirak) na vychod (Orionka) ... a i ostatni ulice jsou budto kolmy, nebo rovnobezny .. zadnej bordel, jako treba na Zizkove :-)
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    MR_DAN: dik za tip, ale severni strana ulice? covece bezne nosim po kapsach buzolu :D
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    FONTAIN: na Korunni, kousek od zast. Sumavska .. na severni strane ulice, trochu niz smerem k Miraku
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    BLAF: to je jenom elektro jestli vim co myslis.....na pravo ci na levo?
    BLAF
    BLAF --- ---
    FONTAIN: Na Vinohradske, blok od Flory smerem do centra...
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    Ahoj, nevite mi nekdo poradit kde je nejake zelezarstvi...nechce se mi kvuli hrebikum jezdit do hornbachu
    YACOOB
    YACOOB --- ---
    Mimochodem nově u zastávky Vinohradská tržnice (směr z centra stánek s údajně domácími uzeninami (bez mouky atp.) odněkud z Moravy. Každopýádně prodavač ochotně nakrájí a nechá ochutnat na co si ukážete a musím říct, že dančí klobásu, ač jsem ji měl poprvé v životě, od středy považuju za delikatesu první kategorie :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam