• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Opravená grébovka

    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    když je řeč o čajovnách, tak jestli je tady nějakej matéholik, dneska jsem se stavoval u dvou šálků pro maté rancho a zrovna rozbalovali novej sáček, takže je ještě krásně voňavý..
    BENJAMIN
    BENJAMIN --- ---
    oukej lidičkové....zkusím tam skočit a pak dám vědět jak to tam vypadá, či se někdo přidá? :)
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    OMNIHASH: aha, hm, dlouho jsem tam nebyl, takže věkovej průměr současného osazenstva nezmám. Viléma znám, měl jsem za to, že se tam v tom ještě nějak angažuje..
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    SPIPI: co si pamatuju, tak pod stromem rozjížděl tuhle eko vlnu Vilík, kterej tam už pár let moc/vůbec nedělá, tak nevim, jestli to tam pokračuje.

    Jinak čajovna to byla dobrá, ale věkovej průměr je tam tak 16 max. Kdysi sem tam trávil každej den, dneska už to nedávám. Špína tam byla vždycky všude, naštěstí jí skrejvalo to přítmí.


    REINITA: minimálně za mýho působení / cca 15-3 roky zpátky sem tam hulil jenom já...i když je pravda, že sem měl kolikrát pocit, že sem tam po prohulenym odpoledni pořád střízlivější, než kdokoliv z obsluhy.


    BENJAMIN: další byla v Mánesově 55, vypadala moc pěkně, ale netuším, jestli jí nezavřeli už, mám neblahej pocit, že jo.

    Jinak byla v ulici U Kanálky taková divnočajovna/bar/gayklub. Dalo se tam kouřit, dělali docela obstojný šíšy, laale to prostředí mě zabíjelo...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    imo jakara není žádná čajovna, ale zvláštní druh diskobaru a jednou místností, kde se nesedí na židlích s disko mimozemšťanem za barem :)

    čajovna pod stromem čajovým je vinohradská klasika, funguje to tam snad už od dob, co jsem chodil do nějaký šestý třídy na základce.. pokud se nepletu, maj ve vnitrobloku i svojí zahrádku, kde si pěstují bylinky, pořádaj tam sem tam nějaký akce a dost se věnují environmentální osvětě, což osobně považuji za výrazný plus..

    jinak další vinohradská čajovnická klasika je čajovna u dvou šálků v Blanický..
    BENJAMIN
    BENJAMIN --- ---
    REINITA: myslim, ze cajovna a ezotericti lide k sobe patri, pravda nekteri jsou az moc mimo :D

    jakara.cz - tam jsem jednou posilal hosty z hotelu, ale sam jsem tam zatim nebyl, ale dle fotek na webu to tam opravdu vypada moc dobre, asi tam zkusim nekdy v blizke dobe zajit - dekuji za tip a treba se v jakare potkame :)
    REINITA
    REINITA --- ---
    BENJAMIN: mně většinou přijdou spíš jako huliči nebo ezoterici :)
    ta mimozemšťanskost mi byla trochu nepříjemná.

    ráda chodím do Jakary (www.jakara.cz - je to prakticky za rohem od Stromu čajového), vzadu je to tam pěkně čajovnové a čisté a zároveň mi obsluha přijde bdělého kavárenského stylu :) navíc nabízejí i spoustu jiných věcí než čaje. Nenech se zmást tou první (kuřáckou) místností, vzadu je to fajn :)
    BENJAMIN
    BENJAMIN --- ---
    REINITA: :))) obsluha v cajovne byva dosti casto povazovana za mimozemskou, kuprikladu Kuba a Parizek v Jihlave a obsluhujici Martin

    P.S. nejaky misto v okoli co by jsi doporucila??
    REINITA
    REINITA --- ---
    BENJAMIN: nemáš zač, jen jsem se snažila vystihnout druh divnosti, která je obsluze vlastní ;)
    BENJAMIN
    BENJAMIN --- ---
    REINITA: dekuji za nazor, otazkou je kdo je mimozemstan :D zkusim tam jen hodit hlavou a pokoupit neco maleho cimz to tam ocihnu...jeste jednou diky dik Benjamín
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    LA_PIOVRA: díky za tip do příště. včera jsem byl v tom Mistrovi a teda nijak nepříjemný na mě nebyli, na druhou stranu ani příjemný, chlápek ("mistr") byl spíš takovej nijakej.
    REINITA
    REINITA --- ---
    BENJAMIN: podle mě nic moc, je to tam i na čajovnu dost umolousané a jeté. A obsluha vypadala divněji (mimozemšťansky) než obvykle. Byla jsem tam asi třikrát, hodnotím jako podprůměr a už tam nezavítám.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    TIGRE: Tady: http://mapy.cz/s/4KJy, jsou tam hodny, v nedalekem Zelezarstvi Mistr jsou neprijemni jak prdel:) Nebo jiz dooporucovany Brenda.
    BENJAMIN
    BENJAMIN --- ---
    BENJAMIN: koukam na stranky jedne z nich http://www.cajovnapodstromem.cz/index

    ale rad si polechnu od Vas, samo osobni ma zkusenost bude treba k zaverecnemu obrazu :)
    BENJAMIN
    BENJAMIN --- ---
    a co čajovny v Manesce, máte někdo nějáké info jak to ta, vypadá s cenou atd?? pořád chodim kolem , ale zatim nebyl čas usadit se

    dix B.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    TOPICZ: RED_KOMUSO: Díky moc!
    RED_KOMUSO
    RED_KOMUSO --- ---
    TIGRE: co břenda na vinohradský? když jdeš z jiřáku na flóru tak po levý straně...
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    minulej tejden se mě ptala kolegyně, kam tady v okolí práce pro hmoždinky do umakartu, tak jsem jí tam poslal a ty prej nemaji. normální do zdi, sádrokartonu etc prej jo

    ale to by byla asi velká náhoda, že bys zrovna taky rád hmoždil umakart.. :)
    TOPICZ
    TOPICZ --- ---
    TIGRE: Nedávno jsem byl pro podobný věci na Korunní 19, měli toho celkem dost.. http://zelezarstvimistr.sweb.cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam