• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    Bydlíte na Vinohradech? Především na těch pražských Královských? Máte zážitky, vzpomínky, které se vážou na toto kouzelné místo? Znáte dobré podniky? Podělte se o cokoli, co se k Vinohradům váže...

    !!!NA NÁSTĚNCE STÁLE DOPLŇOVANÁ DATABÁZE HOSPOD A VINOHRADSKÝCH PODNIKŮ!!!
    (Všichni, kdož se v tomto klubu zmiňujete o svých oblíbených vinohradských podnicích, přikládejte prosím ke svým referencím také bližší údaje (ceny, druh piva, kuchyně, obsluha, vybavení atp.) a aspoň něco jako adresu!)


    www.vinohrady.cz
    rozbalit záhlaví
    FIN
    FIN --- ---
    S161:
    LA_PIOVRA: skoro bych věřil mr_danovi. do roka se položej. tenhle kout slezské neleží na cestě většiny korporátních krys a za druhé, ty už mají kromě toho několik míst na výběr bezprostředně na jiřáku a směrem ke flóře. problém měla i celkem útulná cukrárna v sázavské - přesně proto, že už je moc "za rohem" od míráku. takže tomuto záměru moc vysoké šance taky nedávám :-)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    S161: no tak doufam, ze kavove boby, ze kterejch tam budou delat to kafe, nebudou z kavovniku otrhavat, ale pockaji az spadnou na zem :-)))
    s timhle obchodnim modelem a vinohradskym najemnym tam bude za rok neco jinyho...
    S161
    S161 --- ---
    MR_DAN: jj, delala tam ukrajinka, meli od desiti od rana a pivo za 21,- ten Moment bude snidanova kavarna s detskym koutkem, budou tam delat vegansky jidla a dost se na to tesim :)
    FIN
    FIN --- ---
    MR_DAN: taky mám ten dojem.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DYSTOPIK: u stelceru .. nackovska prej :D no kdyz tam delal martin, tak se tak mohla zdat, ale toho jsem naposled videl v dejvicich ve studentsky a to uz je taky par let zpatky
    je (nebo teda asi byla) to obycejna ctyrka, kam chodili lejt fotrici
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    nevybavuju si, jak se jmenovala taková ta náckovská hospoda u jiřáku, každopádně tam vyvíjej nějakou činnost a vypadá to, že to bude nějaký divoký hipsterský rejdiště
    Moment — bistro a kavárna / Slezská 62, Praha 2
    http://momentcafe.cz/
    FIN
    FIN --- ---
    KEL: škoda. velká škoda.

    MR_DAN: takhle v centrálních částech prahy o ničem podobném nevím.
    KEL
    KEL --- ---
    FIN: ten drevenej barak patri jednomu znamemu co ho nejak zdedil a ted tam nejak preziva par jeho kamosu. Neni v dobrym stavu. Puvodne to bylo sidlo nejaky bohaty zidovky tusim. Ma to i protiatomovej kryt :) Bohuzel rekonstrukce asi jen tak nehrozi...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    FIN: woodstock je hospoda na rohu vedle toho pruchodu, takovy casem zapomenuty misto pro trempy a podobnou verbez :-)
    ten drevenej barak to je snad nejaka "neci" vila, ma to nejaky svy jmeno a je to budto jedina nebo nejstarsi roubenka v praze, neco takovho, asi to bude pod neci ochranou ze to porad stoji
    tady jsem neco nasel: http://www.praha2.cz/2283_Venkov-ve-meste-Srdickova-vila-v-sousedstvi-Nuselskych-schodu-predstavuje-inspiraci-lidovou-architekturou-ve-velkomeste
    FIN
    FIN --- ---
    MR_DAN: ptáš se špatně. otázka nezní "jak mohli", ale "za kolik mohli" imho.

    woodstockem myslíš takový ten dřevěný baráček v zahradě vedle schodů, když už prakticky docházíš dolů? ten mě vždycky zajímal, říkal jsem si, jak se tam dostal nebo jak mohl okolní rostoucí město přežít... ale procházet tím průchodem, na to jsem při nočních toulkách nikdy odvahu nenašel, kdepak, vždycky jsem pěkně doťapkal přímou jednosměrkou pod schodama těch pár metrů až na hlavní.
    FIN
    FIN --- ---
    MR_DAN: myslíš slavný rohový dům typu "vyženu nájemníky cikánama pardon indoevropanama a když konečně všichni zdrhnou se odstěhují, provedu leta odkládanou rekonstrukci a pak zkusím byty draho prodat / pronajmout znovu"...?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    MR_DAN: teda nerikam, ze na druhou stranu od resslovky se v dittrichovce pernik nevaril :-) je to karlak, dobre vime
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LA_PIOVRA: v dittrichovce jsem bydlel taky (roh naplavni), tam to jeste docela jde, kdyz cloveku nevadi provoz v resslovce, tam ty fetaci byli spis kolem ulice odboru a na zborenci (tam jsem taky bydlel, ja bydlel uplne vsude :-D) meli jsme je hned za oknama
    v tom seznamu inzeratu je to samy pod zvonarkou, belehradska, nad folimankou, ty ulice jsou bezprostredne kolem sebe a ty dva suterenni byty v luzicky visej na netu na pronajem uz nekolik let (!!!)
    moc bych to Fuchsovcum pral, aby sehnali za 11 se vsim vsudy byt na vinohradech, ale realne sezenou fetacky doupe, plesnivej suteren, nebo magistralu
    jeden cas se za tyhle prachy dalo bydlet na korunni hned naproti vodarne, pred barakem kempovala nonstop kriminalka a tak co tejden tam meli zasahovku :-))
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    MR_DAN: jako ne vsechno, byt je samozrejme logicky, ze kdyz tlacis nabidkovou cenu dolu, ze poroste pocet bytu v lokalitach a la kolem Nuselskyho pivovaru. Ale na druhou stranu jsem zahlidl treba dve polozky v Luzicky, coz je bez diskuse jedna z nejhezcich ulic celkove.
    Pernik se vari leckdy, vzdy v tomhle meli silnou povest Dittrichova a Gorazdova, ktery jsou docela udrzovany a co barak, to neoklasicistni nebo secesni sperk:)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    a kluk dan je na strankach realitek taky pecenej varenej, pac se za 2 mesice bude stehovat
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LA_PIOVRA: tybrdo pod zvonarkou vsechno, tak to dobrou chut :-D to je punk jak prase, vzdyt se v ty ulici vari pernik
    chvilku jsem bydlel v baraku jak je bar kajetan a od zastavky pod karlovem dolu je to pekne divoky...
    jako vinohrady to jsou, ale za jakou cenu :-D
    FIN
    FIN --- ---
    vinohrady jsou, samozřejmě, široký pojem. hádám, že třeba v legerce by to asi šlo...
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    SPIPI: on to chce i se sluzbama, ale i tak souhlas, ze to neni nerealny
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    kluci asi dlouho nekoukali na inzoše, 2+1 do 11 tis. celkem v klidu..
    FIN
    FIN --- ---
    MR_DAN: i to je imho dost optimismus
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam